Piątek, 04 grudnia 2020 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-09-22, 13:55 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Inspektorzy pracy odwiedzają szkoły. To nie kontrole. To prewencja

Szkoła Podstawowa nr 28 na bydgoskich Kapuściskach od dziś oficjalnie nosi imię Polskich Noblistów. Fot. Archiwum
Szkoła Podstawowa nr 28 na bydgoskich Kapuściskach od dziś oficjalnie nosi imię Polskich Noblistów. Fot. Archiwum
Dyrektorzy kujawsko-pomorskich szkół są otwarci na współpracę z inspekcją pracy. Tak wynika z ich dotychczasowych wizyt w placówkach oświatowych.
Od początku września trwa ogólnopolska akcja profilaktyczna „Bezpiecznie w szkole”, której celem jest ocena ryzyka zawodowego jakie pandemia koronawirusa stwarza dla nauczycieli i pozostałych pracowników szkół. Inspektorzy pracy - w jej ramach - odwiedzili dotąd 185 szkół na terenie województwa i rozmawiali z ich szefami o zagrożeniach dla pracowników oświatowych w czasie pandemii.

- Celem akcji nie jest nakładanie kar, a zapewnienie bezpieczeństwa nauczycielom i personelowi szkół w nowej sytuacji jaką jest pandemia koronawirusa - mówił na konferencji prasowej Waldemar Adametz, zastępca okręgowego inspektora pracy.

- Ta wizyta nie ma charakteru kontroli. To jest wizyta wspomagająca, informacyjna. Wszystko, co inspektor zauważy, przekaże dyrektorowi w formie swoich uwag. Tu nie będzie decyzji administracyjnej, bo jest działanie prewencyjne, które ma służyć pomocą - powiedział Waldemar Adametz.

Pojawiały się tez pytania o prawo pracy.

Dzięki współpracy z kuratorium informacja o planowanych wizytach inspektorów pracy dotarła do wszystkich szkół w regionie. Planowane są wizyty we wszystkich placówkach. Kolejnym etapem będą szkolenia on-line dla dyrektorów i społecznych inspektorów pracy działających w szkołach.
Mówi Waldemar Adametz
Mówi Waldemar Adametz

Wiadomości lokalne

2020-12-04, godz. 09:07 O krok od pożaru w szpitalu w Bydgoszczy! Przez niedopałek! Strażacy udaremnili w nocy pożar w szpitalu Jurasza w Bydgoszczy. Tuż przed godz. 3.00 na stanowisko kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w ... » więcej 2020-12-04, godz. 08:15 „Świąteczny Stół Pajacyka” - zamów jedzenie i pomagaj! Każdy może pomóc, zamawiając dziś (4 grudnia) posiłki z restauracji i kawiarni uczestniczących w specjalnej akcji Polskiej Akcji Humanitarnej pn. „Świąteczny ... » więcej 2020-12-04, godz. 06:20 Po ciężkim przebiegu COVID-19, rehabilitacja w bydgoskim centrum pulmonologii Silne osłabienie mięśniowe to jeden z objawów, na który skarżą się ozdrowieńcy z COVID-19, którzy szczególnie ciężko przeszli zakażenie i mieli poważne proble ... » więcej 2020-12-03, godz. 18:58 Chcą nieść ciepło, serce i pomoc. Bydgoszczanie mogą kolejny raz dołączyć do akcji Mimo pandemii chcą pomóc potrzebującym. Organizatorzy akcji „Ciepło serca w słoiku” zachęcają bydgoszczan do wsparcia zbiórki darów, a w Wigilię do podzieleni ... » więcej 2020-12-03, godz. 17:27 Niepełnosprawni są jak inni. Mają prawo być szczęśliwi 47 projektów na kwotę 19 mln zł, z których skorzysta łącznie ok. 10 tysięcy osób - to tegoroczne działania kujawsko-pomorskiego oddziału Państwowego Funduszu ... » więcej 2020-12-03, godz. 16:21 Wiadomo już skąd w raportach tak duże liczby zgonów w kilku powiatach regionu Dzienne dane o zgonach chorych na COVID-19 raportowane przez Ministerstwo Zdrowia z powiatów woj. kujawsko-pomorskiego na początku grudnia czasami były zbiorc ... » więcej 2020-12-03, godz. 15:28 W regionie opady śniegu i marznącego śniegu z deszczem. Będzie ślisko! [wideo] Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią! Czwartkowe opady słabego śniegu wieczorem i w nocy przejdą w opady deszczu, miejscami marznącego i powodującego gołoled ... » więcej 2020-12-03, godz. 13:03 300 tys. zł dla ofiary księdza-pedofila. Apelacja oddalona, zapłaci m.in. diecezja bydgoska Zapadł prawomocny wyrok w sprawie odszkodowania dla ministranta molestowanego przez ks. Pawła K. Diecezja bydgoska i archidiecezja wrocławska mają solidarnie ... » więcej 2020-12-03, godz. 12:19 Wójt Jeżewa po COVID-zie oddał osocze [informatory dla ozdrowieńców i chorych] Osocze  ciągle jest potrzebne. To lek, który może uratować komuś życie.  Wójt gminy Jeżewo Maciej Rakowicz - jako ozdrowieniec - sam dał przykład i zachęca  d ... » więcej 2020-12-03, godz. 11:27 Publicznie znieważył prezydenta RP, był pijany. Może trafić na trzy lata do więzienia 48-letni mieszkaniec Torunia odpowie przed sądem za publiczne znieważenie prezydenta RP - dowiedziało się Polskie Radio PiK. Chodzi o incydent z 19 lipca. Akt ... » więcej
1234567