Piątek, 27 listopada 2020 r.   Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-09-22, 08:05 Michał Zaręba/Redakcja

Zieleni ma być w centrum miasta jak najwięcej. Nowy program w Toruniu

Rynek Staromiejski w Toruniu/fot. torun.pl
Rynek Staromiejski w Toruniu/fot. torun.pl
Więcej zieleni pojawi się na toruńskiej Starówce. Miasto uruchamia nowy program, w pracach pomoże zespół złożony z pracowników kilku działów Urzędu Miasta.
Grupa urzędników rozpoczyna działania nad wkomponowaniem zieleni w obszar zespołu staromiejskiego. - Rozpoczęliśmy pracę nad programem „Zielona starówka”. Kilka dni temu spotkaliśmy się z częścią interdyscyplinarnego zespołu, który potocznie nazywamy zespołem ds. starówki, aby porozmawiać o systemowym wprowadzaniu wielu kategorii zieleni na terenie toruńskiej starówki. Zdajemy sobie sprawę, że zieleni powinniśmy wprowadzać w centrum jak najwięcej – mówił zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski.

Program „Zielona starówka” pozwoli na wprowadzenie działań systemowych w kontekście zazieleniania najbardziej reprezentacyjnej części Torunia. - Chcemy przygotować program funkcjonalny w zakresie wkomponowania zieleni przy drogach i ciągach komunikacyjnych. Pierwszy etap to identyfikacja tych dróg - polega na wytyczeniu, w oparciu o spójne kryteria, miejsc, które można zazielenić. Prace będą prowadzone w porozumieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków i Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. W kolejnym etapie przygotujemy katalog zieleni, która będzie organizowana wzdłuż konkretnych ciągów. Na końcu powstaną wytyczne dotyczące pielęgnacji tej zieleni - dodaje Paweł Gulewski.

W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Biura Ogrodnika Miejskiego, Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, Miejskiego Zarządu Dróg, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej oraz Biura Toruńskiego Centrum Miasta.
Relacja Michała Zaręby

Wiadomości lokalne

2020-11-27, godz. 17:58 Nie chcą oddać osiedlowych klubów. Protestowali przed siedzibą spółdzielni Kilkadziesiąt osób protestowało przed siedzibą Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu. Decyzją zarządu spółdzielni kluby osiedlowe „Kopernik”, „P ... » więcej 2020-11-27, godz. 17:10 Kampanię czas zacząć. Konferencja Anny Ośko Anna Ośko wystartowała z kampanią wyborczą na wójta gminy Warlubie. Przedterminowe wybory wójta odbędą się 20 grudnia. » więcej 2020-11-27, godz. 15:07 Co się dzieje z mostami i wiaduktami w Bydgoszczy? Badania na Trasie Uniwersyteckiej [wideo] Przez most na trasie uniwersyteckiej w Bydgoszczy samochody osobowe mogą przejeżdżać bezpiecznie - poinformował Tomasz Okoński z Zarządu Dróg Miejskich i Komu ... » więcej 2020-11-27, godz. 13:05 Możliwość wykonywania szybkich testów antygenowych także w karetce - Testy antygenowe na obecność koronawirusa trafią do ratowników medycznych w najbliższych dniach - powiedział Polskiemu Radiu PiK Krzysztof Wiśniewski - rzec ... » więcej 2020-11-27, godz. 12:07 Inwestycja w Grudziądzu. Remont drogi oraz mostu na Trynce W ramach inwestycji wybudowano most przez rzekę Trynkę, ścieżkę rowerową i zatokę autobusową, droga zyskała również nowe oświetlenie. » więcej 2020-11-27, godz. 11:20 Narkotyki w domu i w samochodzie, a 30-latek już w areszcie Pół kilograma narkotyków przejęte przez kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. » więcej 2020-11-27, godz. 09:54 Dwie osoby w areszcie w związku z pożarem pod Unisławiem Dwie osoby zostały zatrzymane w sprawie pożaru składowiska opon w Raciniewie koło Unisławia. » więcej 2020-11-27, godz. 08:43 Poseł Lewicy w obronie osiedlowych klubów w Inowrocławiu. Protestują też mieszkańcy Poseł Krzysztof Gawkowski uważa, że decyzja o zamknięciu trzech osiedlowych placówek w Inowrocławiu jest błędem. Parlamentarzysta zwrócił się o wsparcie do mi ... » więcej 2020-11-27, godz. 07:18 Wizyta w ZUS-ie bez wychodzenia z domu. To e-wizyta! E-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z każdym z dniem stają się coraz bardziej popularne. Z tej szybkiej i bezpiecznej formy kontaktu skorzystało blis ... » więcej 2020-11-27, godz. 06:15 Pół tysiąca ptasich mieszkań we Włocławku. Chcieli tego sami mieszkańcy We Włocławku zamontowano 500 budek lęgowych. W zamian za „mieszkania” ptaki mają pomóc w walce z meszkami i komarami. » więcej
1234567