Piątek, 27 listopada 2020 r.   Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-09-02, 10:07 Marcin Doliński/Redakcja

Dzieci, rodzice i na nauczyciele na kwarantannie. Koronawirus w szkole w Unisławiu

Koronawirusa stwierdzono u jednej z nauczycielek/fot. Pixabay
Koronawirusa stwierdzono u jednej z nauczycielek/fot. Pixabay
Coraz więcej osób trafia na  kwarantannę w związku z wykryciem koronawirusa u jednej z nauczycielek zespołu szkół w Unisławiu. To już ponad 20 osób - wśród nich są nauczyciele, rodzice i dzieci. 
Szkoła została zamknięta do piątku. - W czwartek wszyscy przejdą testy i wtedy zdecydujemy, co dalej - mówi wójt gminy Jakub Danielewicz. - Teraz okazuje się, z kim ta pani miała kontakt i te osoby zostają poddane kwarantannie. W czwartek będą testowane, w piątek będą wyniki i wtedy podejmiemy dalsze decyzje – tłumaczy. - Sanepid nie zgodził się na zamknięcie szkoły i nauczanie zdalne, ale rozwiązaliśmy z dyrekcją tę sytuację w taki sposób, że przez te trzy dni – w środę, czwartek i piątek – w ramach godzin dyrektorskich szkoła jest zamknięta.

W Zespole Szkół w Unisławiu (powiat chełmiński), na który składają się szkoła podstawowa, branżowa i liceum ogólnokształcące, uczy się kilkaset dzieci.

Oprócz szkoły w Unisławiu, zajęcia nie odbywają się w pierwszym tygodniu września również w Szkole Podstawowej numer 47 w Bydgoszczy. Tam zachorował jeden z pracowników pedagogicznych.
Mówi wójt gminy Jakub Danielewicz
Mówi Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego

Wiadomości lokalne

2020-11-27, godz. 06:15 Pół tysiąca ptasich mieszkań we Włocławku. Chcieli tego sami mieszkańcy We Włocławku zamontowano 500 budek lęgowych. W zamian za „mieszkania” ptaki mają pomóc w walce z meszkami i komarami. » więcej 2020-11-26, godz. 20:15 Toruń premiuje najlepszych absolwentów UMK. I to mieszkaniami! Pięcioro absolwentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odebrało klucze do mieszkań. To nagroda za dobre wyniki w nauce. To już 6. edycja miejskiego pr ... » więcej 2020-11-26, godz. 17:50 Finał Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Fart”. Gala w internecie „Wiara i rozum” - takie było hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Fart”, zorganizowanego przez Fundację „Wiatrak” w ... » więcej 2020-11-26, godz. 16:38 Inowrocławski tramwaj odzyskał swój blask! Tramwajowy wagon, który od dekady stoi na ul. Św. Ducha w bliskim sąsiedztwie inowrocławskiego rynku znów wygląda jak nowy. W założeniu ma on stanowić atrakcj ... » więcej 2020-11-26, godz. 14:46 Tu jeździ się wolno. Tempo 30 na dwudziestu ulicach w centrum Włocławka Ważna informacja dla kierowców z Włocławka. W piątek (27 listopada) w centrum miasta zacznie obowiązywać strefa Tempo 30. Na dwudziestu ulicach w Śródmieściu ... » więcej 2020-11-26, godz. 14:02 Prezydentowi Inowrocławia nie podoba się, że wojewoda zmienił nazwę ulicy Zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta zapowiedział prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Ma to związek z decyzją wojewody, który tzw. zarządzeniem zastępc ... » więcej 2020-11-26, godz. 13:05 Notariusze czekają na pytania! Bezpłatne konsultacje w sobotę (28 listopada) Notariusze - także w regionie Kujaw i Pomorza - organizują w listopadzie dzień otwarty. - Liczymy na wiele pytań - mówi Lech Borzemski z Krajowej Rady Notaria ... » więcej 2020-11-26, godz. 12:18 Radni proszą o pomoc dla szpitala w Grudziądzu. List do marszałka Całbeckiego Grudziądzcy radni jednym głosem  proszą  marszałka o pomoc dla specjalistycznego szpitala w Grudziądzu.  Przewodniczący wszystkich klubów wspólnie ponad podzi ... » więcej 2020-11-26, godz. 11:31 Prof. Świątkowski: Stwórzmy wydział medyczny na bazie bydgoskiego UKW - Obecnie jest dobry moment na zmianę sytuacji i powstanie wydziału lekarskiego w Bydgoszczy - uważa prof. Maciej Świątkowski. Bydgoski radny, który był gości ... » więcej 2020-11-26, godz. 10:07 Wifi dla mieszkańców Tucholi. Nowe miejsca z darmowym dostępem do sieci Już nie tylko na rynku mieszkańcy Tucholi będą mogli korzystać z bezpłatnego Internetu. W mieście pojawiły się cztery nowe lokalizacje. Wszystko dzięki unijne ... » więcej
1234567