Środa, 02 grudnia 2020 r.   Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-08-31, 20:29 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Końca bydgoskich ciemności nie widać. Kto zapłaci za oświetlenie?

Część ulic w Bydgoszczy jest nieoświetlona, ponieważ miasto chce, by koszty oświetlenia i naprawy lamp ulicznych na swoich terenach ponosiły spółdzielnie/fot. Archiwum
Część ulic w Bydgoszczy jest nieoświetlona, ponieważ miasto chce, by koszty oświetlenia i naprawy lamp ulicznych na swoich terenach ponosiły spółdzielnie/fot. Archiwum
Bydgoszcz czeka na orzeczenie UOKiKu,  które ma rozstrzygnąć, czy ceny jakie Enea Oświetlenie dyktuje miastu za oświetlenie ulic nie są zbyt wysokie.
Równocześnie w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej od miesiąca działa zespół inwentaryzacyjny, którego zadaniem jest policzenie, ile z 16 tysięcy lamp ulicznych  w Bydgoszczy faktycznie należy do Enei. Dopiero po uzyskaniu tych danych Bydgoszcz  chce przystąpić do kolejnych negocjacji ze spółką ws. zapłaty za oświetlenie miasta. 

Takie informacje przekazał w poniedziałek, 31 sierpnia, radnym z komisji doraźnej ds. problemów z oświetleniem bydgoskich ulic Wojciech Nalazek, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. - Cały czas próbujemy negocjować warunki, a także sposób świadczenia usługi przez Enea Oświetlenie. Tak naprawdę ta firma według nas nie wie dokładnie, ile ma swojego majątku. Do dziś cały czas mamy podaną liczbę 16240 opraw, chociaż wiemy, że tych lamp jest zdecydowanie mniej. W ciągu roku to jest około ćwierć miliona złotych mniej opłat – tłumaczy.

Przypomnijmy - część ulic w Bydgoszczy jest nieoświetlona, ponieważ miasto chce, by koszty oświetlenia i naprawy lamp ulicznych na swoich terenach ponosiły spółdzielnie. W imieniu prezesów bydgoskich spółdzielni mieszkaniowych, którzy byli obecni na dzisiejszym posiedzeniu komisji, głos zabrał Zbigniew Sokół, prezes Fordońskiej Spółdzielni. - Jeżeli zostanie wypracowana taka polityka gminy Bydgoszcz poprzez pana prezydenta, to my się oczywiście do tego dostosujemy. Jest tylko jeden warunek - że osiedla domków jednorodzinnych na Osowej Górze i w innych dzielnicach będą tak samo traktowane, jak zasoby spółdzielcze; że inne podmioty – takie, jak np. budynki ADM-owskie nie będą utrzymywane przez spółdzielców – mówi.

Dzisiejsze posiedzenie komisji doraźnej ds. oświetlenia ulic Bydgoszczy było ostatnim spotkaniem.  Zdaniem członków komisji,  jej prace powinna kontynuować komisja gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. 
Mówi Wojciech Nalazek, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich
Mówi Zbigniew Sokół, prezes Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Wiadomości lokalne

2020-12-01, godz. 21:36 Maseczkowy incydent w biurze działacza Konfederacji Policja nie może karać za nienoszenie maseczek w pracy - uważa Sławomir Mentzen, doradca podatkowy i zarazem przedstawiciel Konferederacji. We wtorek w jego t ... » więcej 2020-12-01, godz. 20:35 Przeszedł koronawirusa. Po 7 miesiącach wrócił do pracy Codzienna obowiązkowa gimnastyka oddechowa i „rozruchowa”, dwa razy w tygodniu jazda na rowerze i dwa razy basen. Do tego stała opieka pulmonologiczna i kardi ... » więcej 2020-12-01, godz. 19:35 Włocławianie polubili miejski rower. Pierwszy sezon zakończony Włocławianie ponad 140 tys. razy wypożyczali miejskie rowery i przejechali na nich prawie 450 tysięcy kilometrów. Z końcem listopada zakończył się pierwszy se ... » więcej 2020-12-01, godz. 17:45 Apel do premiera, podwyżka podatku od środków transportu. Relacja z sesji w Inowrocławiu Po burzliwej dyskusji inowrocławscy radni przyjęli apel do premiera Mateusza Morawieckiego o niewetowanie unijnego budżetu. Wbrew zapowiedziom ostatecznie nie ... » więcej 2020-12-01, godz. 16:48 Jest pogromca kopcących aut! „Krokodylki” dostały wóz naszpikowany technologią Nowoczesny sprzęt „w służbie” ekologii. Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego otrzymała specjalistyczny samochód do wykrywania tzw. jeżdżących kopciuchów. » więcej 2020-12-01, godz. 15:56 Wtorkowy raport resortu zdrowia. Dlaczego najwięcej zakażeń w Kujawsko-Pomorskiem? [wideo] Wtorkowy raport Ministerstwa Zdrowia ws. nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykazał ich najwięcej w województwie kujawsko-pomorskim - 1214. Większość sta ... » więcej 2020-12-01, godz. 14:51 Lewica Razem o cenach biletów za przejazd i za parkowanie w Bydgoszczy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy lekceważy mieszkańców, a włodarze miasta działają wbrew strategii transportu zrównoważonego - twie ... » więcej 2020-12-01, godz. 13:52 Jak uczniowie wrócą do szkół to pociąg pojedzie z Laskowic do Czerska Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK mówił o rozwiązaniu problemów komunikacyjnych w Borach Tucholskich. » więcej 2020-12-01, godz. 11:48 Od 2 grudnia szybkie testy we wszystkich karetkach naszego województwa - Do środy 2 grudnia wszystkie karetki na Kujawach i Pomorzu mają być wyposażone w testy antygenowe na koronawirusa - zapowiada rzecznik wojewody Adrian Mól. » więcej 2020-12-01, godz. 08:45 Pociągi nie pojadą przez Śliwice? Linia 201 do likwidacji, 215 wróci ze szkołą - Nadal nie została podpisana umowa z Polregio na obsługę przewozów kolejowych w przyszłym roku, ale rozmowy są na finiszu - odpowiadała na pytania radnych wo ... » więcej
1234567