Piątek, 04 grudnia 2020 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-08-21, 08:12 Katarzyna Bogucka

Społeczna szkoła ze Żnina na bruku? Burmistrz nie chce użyczać budynku...

Przez dwie godziny uczestnicy szkolnego protestu w Żninie chodzili po przejściu na rondzie./fot. Tomasz Gronet
Przez dwie godziny uczestnicy szkolnego protestu w Żninie chodzili po przejściu na rondzie./fot. Tomasz Gronet
Przez dwie godziny uczestnicy szkolnego protestu w Żninie chodzili po przejściu na rondzie./fot. Tomasz Gronet
Przez dwie godziny uczestnicy szkolnego protestu w Żninie chodzili po przejściu na rondzie./fot. Tomasz Gronet
Przez dwie godziny przechodzili przez pasy wokół jedynego w Żninie ronda - tak protestowali uczniowie, rodzice i nauczyciele ze społecznej "Trójki". Chodzi o decyzję burmistrza o nieprzedłużeniu użyczenia budynku, w którym od 12 lat funkcjonuje ich szkoła.
- Protestujemy przeciwko temu, że jedna osoba uniemożliwia nam kultywowanie tak długiej tradycji. Osiągamy świetne wyniki, a jedna osoba zburzyła nasz cały świat. Chcemy walczyć o odzyskanie naszej szkoły - mówili uczestnicy protestu.

Barbara Lisiecka, dyrektor "Trójki", Społecznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Żninie:

- Chcemy pokazać, z czym się nie zgadzamy, ponieważ dotychczasowe rozmowy nie przyniosły efektu, którego my oczekujemy...

Elżbieta Kończal, prezes Stowarzyszenia My Ruch Społeczny - organu prowadzącego szkołę:

- Rodzice od samego początku nie zgadzają się z takim podejściem pana burmistrza. Owszem, daje się dzieciom możliwość przejścia do innych szkół, ale rodzice chcą, by ich dzieci kontynuowały naukę w tej szkole (...).

Jeżeli burmistrz Żnina nie zmieni decyzji, od 1 września społeczna "Trójka" będzie musiała funkcjonować w niewielkim budynku użyczonym przez miejscową parafię, co w czasie pandemii nie będzie łatwe. Rodzice nie zamierzają jednak - jak proponuje burmistrz - posyłać dzieci do szkół samorządowych, w których brakuje uczniów.
Żnin - społeczna szkoła "Trójka" zagrożona

Wiadomości lokalne

2020-12-04, godz. 16:06 Tragedia na „10”, BMW rozpadło się na dwie części. Zginęła 16-letnia pasażerka Nakielscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy z czwartku na piątek w Śmielinie (powiat nakielski). P ... » więcej 2020-12-04, godz. 14:22 Pogrzeby w czasie pandemii. Zgodne z procedurą, trudne dla bliskich Samotne umieranie w szpitalu, brak możliwości pożegnania z bliskimi - to dla wielu największy dramat związany z koronawirusem. » więcej 2020-12-04, godz. 13:31 Czy czekają nas podróże w wirtualnych goglach? W Bydgoszczy konferencja o turystyce Turystyka miejska oraz nowe technologie - o tym debatowało blisko stu naukowców i przedstawicieli biur turystycznych. » więcej 2020-12-04, godz. 12:31 Oddano wyremontowane ulice w Grudziądzu, ale to nie koniec! W Grudziądzu zakończył się pierwszy etap przebudowy ul. Rapackiego wraz z ul. Królewską. » więcej 2020-12-04, godz. 09:07 O krok od pożaru w szpitalu w Bydgoszczy! Przez niedopałek! Strażacy udaremnili w nocy pożar w szpitalu Jurasza w Bydgoszczy. Tuż przed godz. 3.00 na stanowisko kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w ... » więcej 2020-12-04, godz. 08:15 „Świąteczny Stół Pajacyka” - zamów jedzenie i pomagaj! Każdy może pomóc, zamawiając dziś (4 grudnia) posiłki z restauracji i kawiarni uczestniczących w specjalnej akcji Polskiej Akcji Humanitarnej pn. „Świąteczny ... » więcej 2020-12-04, godz. 06:20 Po ciężkim przebiegu COVID-19, rehabilitacja w bydgoskim centrum pulmonologii Silne osłabienie mięśniowe to jeden z objawów, na który skarżą się ozdrowieńcy z COVID-19, którzy szczególnie ciężko przeszli zakażenie i mieli poważne proble ... » więcej 2020-12-03, godz. 18:58 Chcą nieść ciepło, serce i pomoc. Bydgoszczanie mogą kolejny raz dołączyć do akcji Mimo pandemii chcą pomóc potrzebującym. Organizatorzy akcji „Ciepło serca w słoiku” zachęcają bydgoszczan do wsparcia zbiórki darów, a w Wigilię do podzieleni ... » więcej 2020-12-03, godz. 17:27 Niepełnosprawni są jak inni. Mają prawo być szczęśliwi 47 projektów na kwotę 19 mln zł, z których skorzysta łącznie ok. 10 tysięcy osób - to tegoroczne działania kujawsko-pomorskiego oddziału Państwowego Funduszu ... » więcej 2020-12-03, godz. 16:21 Wiadomo już skąd w raportach tak duże liczby zgonów w kilku powiatach regionu Dzienne dane o zgonach chorych na COVID-19 raportowane przez Ministerstwo Zdrowia z powiatów woj. kujawsko-pomorskiego na początku grudnia czasami były zbiorc ... » więcej
1234567