Niedziela, 29 listopada 2020 r.   Imieniny: Błażeja, Saturnina
Ostrzeżenie meteorologiczne. W nocy i nad ranem może być ślisko!
Ostrzeżenie meteorologiczne. W nocy i nad ranem może być ślisko!
Ostrzeżenie meteorologiczne. W nocy i nad ranem może być ślisko!
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-08-17, 19:05 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Pod bydgoskimi latarniami coraz ciemniej. Czy widać światełko w tunelu?

Krystian Frelichowski chce też zapytać prezydenta Bydgoszczy, na jakich przepisach opiera swoją decyzję, że nie będzie płacić za naprawę zepsutych latarni, które stoją na terenie wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych. Fot. Archiwum
Krystian Frelichowski chce też zapytać prezydenta Bydgoszczy, na jakich przepisach opiera swoją decyzję, że nie będzie płacić za naprawę zepsutych latarni, które stoją na terenie wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych. Fot. Archiwum
Nowy przewodniczący komisji doraźnej Rady Miasta, ds. problemów z oświetleniem Bydgoszczy, zapowiedział, że będzie wnioskował o przedłużenie prac komisji.
Przypominamy - 21 lipca, na wniosek radnych PiS, bydgoska Rada Miasta powołała 3 komisje doraźne. Miały one pracować do końca sierpnia i - oprócz problemów z oświetleniem - wyjaśnić kwestie ulic zalewanych podczas intensywnych deszczy i odbioru śmieci przez firmę Komunalnik. Niestety komisja ds. oświetlenia nie mgła pracować, stąd konieczność przedłużenia jej prac - mówi nowy przewodniczący Frelichowski.

– Poprzedni przewodniczący był wybrany pod swoją nieobecność, będąc na zwolnieniu lekarskim, nie wybrano wiceprzewodniczącego, więc nie było osoby, która miała uprawnienia, żeby zwołać komisję, żeby poprowadzić komisję. Jako pierwszy wniosek zaproponuje komisji do złożenia Radzie Miasta o przedłużenie naszej pracy o 19 dni, dokładnie tyle dni ile straciliśmy przez tamte decyzje, bo to był czas kiedy, z punktu widzenia prawa, nie mogliśmy podejmować żadnych działań – dodał Krystian Frelichowski.

Krystian Frelichowski chce też zapytać prezydenta Bydgoszczy, na jakich przepisach opiera swoją decyzję, że nie będzie płacić za naprawę zepsutych latarni, które stoją na terenie wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych.

– Lampy były budowane w czasach PRL i one są połączone jak lampki choinkowe, awaria jednej lampy, choćby tej położonej na terenie wspólnoty czy spółdzielni powoduje, że pozostałe nie będą świecić – mówił Krystian Frelichowski.

Według danych Urzędu Miasta, od połowy stycznia tego roku na terenie Bydgoszczy odnotowano prawie 600 uszkodzeń latarni ulicznych. Spowite w ciemnościach są całe ulice.
Materiał Elżbiety Rupniewskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-11-29, godz. 20:23 Finisz remontu chodników przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy Kończy się przebudowa kolejnych odcinków chodnika wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich na osiedlu Bielawy. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Bu ... » więcej 2020-11-29, godz. 18:23 Wystawy, fontanny, tarasy. Coraz bliżej Parku Kultury Młyn Rothera w Bydgoszczy [zdjęcia] Do finiszu zbliżają się prace budowlane przy rewitalizacji gmachu Młyna Rothera. Z początkiem przyszłego roku ruszą odbiory i rozruchy technologiczne. W odres ... » więcej 2020-11-29, godz. 09:43 Dyrektor szpitala w Grudziądzu nie chce większej liczby łóżek „covidowych” Grudziądzki szpital nie chce zwiększać bazy łóżkowej dla pacjentów chorych na COVID-19, bo chce pomagać również innym mieszkańcom. » więcej 2020-11-28, godz. 19:30 W Toruniu uczczono rocznicę przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce Spacer z okazji 102. rocznicy przyznania praw wyborczych kobietom odbył się w Toruniu. Uczestnicy spotkali się przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, któ ... » więcej 2020-11-28, godz. 16:30 Miasto dołoży do remontów włocławskich kamienic Władze Włocławka chcą w przyszłym roku przeznaczyć 1,5 mln złotych na remonty śródmiejskich kamienic. » więcej 2020-11-28, godz. 13:25 Biskup włocławski Wiesław Mering złożył rezygnację Ordynariusz Diecezji Włocławskiej biskup Wiesław Mering złożył rezygnację z pełnionego przez siebie urzędu w związku z tym, że 10 grudnia skończy 75 lat - poi ... » więcej 2020-11-28, godz. 06:30 NFZ skontrolował przychodnie. W większości jest zapewniony dostęp pacjentów do lekarza Dostępność do lekarza pod lupą kujawsko-pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Urzędnicy sprawdzali czy w dobie pandemii bez problemu skontaktujemy się z pr ... » więcej 2020-11-27, godz. 20:08 Jabłońska za Moraczewską. Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Włocławka Prezydent Włocławka w piątek wieczorem poinformował o zakończeniu współpracy z Barbarą Moraczewską - dotychczasowym swoim zastępcą. » więcej 2020-11-27, godz. 17:58 Nie chcą oddać osiedlowych klubów. Protestowali przed siedzibą spółdzielni Kilkadziesiąt osób protestowało przed siedzibą Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu. Decyzją zarządu spółdzielni kluby osiedlowe „Kopernik”, „P ... » więcej 2020-11-27, godz. 17:10 Kampanię czas zacząć. Konferencja Anny Ośko Anna Ośko wystartowała z kampanią wyborczą na wójta gminy Warlubie. Przedterminowe wybory wójta odbędą się 20 grudnia. » więcej
1234567