Piątek, 30 października 2020 r.   Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-08-13, 20:32 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Jak wyjechać z parkingu przed ratuszem w Inowrocławiu? Zdania są podzielone

Radni powiatu inowrocławskiego bronią zwyczajowego wyjazdu z parkingu, który znajduje się przed budynkiem ratusza i starostwa w Inowrocławiu. Fot. Elżbieta Rupniewska
Radni powiatu inowrocławskiego bronią zwyczajowego wyjazdu z parkingu, który znajduje się przed budynkiem ratusza i starostwa w Inowrocławiu. Fot. Elżbieta Rupniewska
Radni powiatu inowrocławskiego bronią zwyczajowego wyjazdu z parkingu, który znajduje się przed budynkiem ratusza i starostwa w Inowrocławiu. Fot. Elżbieta Rupniewska
Radni powiatu inowrocławskiego bronią zwyczajowego wyjazdu z parkingu, który znajduje się przed budynkiem ratusza i starostwa w Inowrocławiu. Fot. Elżbieta Rupniewska
Radni powiatu inowrocławskiego bronią zwyczajowego wyjazdu z parkingu, który znajduje się przed budynkiem ratusza i starostwa w Inowrocławiu.
Zdaniem jednego z mieszkańców, petenci opuszczając parking powinni wyjeżdżać w ulicę Ratuszową wyłącznie skręcając w prawo. Kto chce pojechać w lewo, w kierunku centrum, powinien zawracać dopiero na pobliskim skrzyżowaniu.

- To zakorkuje skrzyżowanie - mówi radny powiatu inowrocławskiego Andrzej Skrobacki i broni mieszkańców, którzy skręcają w lewo korzystając z istniejącego tam przepustu na dwupasmowej jedni.

– Jeżeli zlikwidujemy ten przepust, będziemy musieli zlikwidować przepust przy PZMOT, przy KSM i przy ul. Kopernika 3. To będzie dramatyczna sytuacja dla wszystkich kierowców, tym bardziej, że skrzyżowanie Świętokrzyska/Ratuszowa jest megaobciążone, bo dużo ludzi jedzie do Galerii Solnej – powiedział Radny Andrzej Skrobacki.

Radny Skrobacki chce poprzez media sprowokować mieszkańców do dyskusji na ten temat, a uwagi mieszkańca uważa za sprzeczne ze społecznym interesem.

Obecni na konferencji przedstawiciele inowrocławskich mediów są również zdania, że zamknięcie przepustów mogłoby jeszcze bardziej skomplikować ruch w tym rejonie. Dominik Fijałkowski z Gazety Pomorskiej przyznaje jednak, że mieszkaniec, który rozpoczął dyskusję w tej sprawie na Fecebooku, ma prawo do swojej opinii.

– Skoro pytamy tu ludzi co o tym myślą, to myślę, że i ten pan ma prawo wskazać, że coś jest niezgodne z zapisami jakiejkolwiek obowiązującej ustawy. Ten człowiek w kilku miejscach miał już rację i trzeba było zmieniać, brakuje takich społeczników – powiedział Dominik Fijałkowski.

Dodajmy, że obecny zwyczaj wyjeżdżania z parkingu przed inowrocławskim rauszem i starostwem, nie jest sprzeczny z przepisami ruchu drogowego, a z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
Materiał Elżbiety Rupniewskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-30, godz. 08:20 Dworzec PKP w Mogilnie odzyska blask. Rozpoczęła się modernizacja obiektu 150-letni dworzec kolejowy w Mogilnie odzyska swój historyczny wygląd. Ruszyła właśnie modernizacja zabytkowego obiektu. » więcej 2020-10-30, godz. 07:20 Dwupoziomowe skrzyżowanie na ul. Kamiennej - to nas w przyszłości czeka Właśnie wydana została decyzja środowiska dla rozbudowy trasy W-Z. arterii. W oparciu o nią drogowcy zlecą opracowanie projektu niezbędnego do rozpoczęcia pie ... » więcej 2020-10-29, godz. 20:49 Gastro Stypa na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest branży gastronomicznej. Otwarcia restauracji i barów domagali się przedstawiciele branży gastronomicznej, którzy w czwartek protestowali na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest miał fo ... » więcej 2020-10-29, godz. 19:54 Dodatek zagrożeniowy dla wszystkich i dodatkowy personel - żadania pracowników DPS w Toruniu Podwyżek wynagrodzenia dla całej załogi, a nie tylko dla osób narażonych na bezpośredni kontakt z koronawirusem, żądają pracownicy Domu Pomocy Społecznej w To ... » więcej 2020-10-29, godz. 18:20 Z bydgoskiego schroniska: jest kolejne wydanie świetnej książki o zwierzętach To książka dla dzieci i nauczycieli - tak o publikacji wydanej przez bydgoskie Schronisko dla Zwierząt mówi jego szefowa, Izabella Szolginia. - Można ją trakt ... » więcej 2020-10-29, godz. 17:10 Włamanie na Twittera poseł Joanny Borowiak z PiS: - To nie są moje wpisy Ktoś włamał się na twitterowe konto poseł Joanny Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości. Od kilku dni pojawiają się tam treści wspierające strajk kobiet. - Wszyst ... » więcej 2020-10-29, godz. 16:15 Kto pokonał koronawirusa, może swoją siłę dać innym, przekazując osocze! Kolejny apel do ozdrowieńców o oddawanie osocza. Zapotrzebowanie na nie cały czas rośnie, tak, jak liczba chorych. - Jest potrzebne do ratowania pacjentów cho ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:44 Włocławscy radni apelują o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Radni PiS nie głosowali Burzliwą dyskusję podczas czwartkowej sesji włocławskiej rady miasta wywołał apel o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Uchwałę w sprawie jego przyjęcia wpr ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:07 Ognisko koronawirusa w szpitalu w Inowrocławiu i DPS w Ludziskach Powiększa się ognisko koronawirusa na Oddziale Neurologicznym w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. To 27 nowych przyp ... » więcej 2020-10-29, godz. 13:09 Czarny protest: proboszcz z Czernikowa groził z bronią w ręku... Jest oświadczenie kurii Zarzut kierowana gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy usłyszał dziś (29.10.) proboszcz parafii z Czernikowa pod Toruniem. Do incydentu doszło podczas protest ... » więcej
1234567