Czwartek, 22 października 2020 r.   Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-08-05, 10:38 Jolanta Fischer/Redakcja

Wszystkie spotkania odwołane, pracownik bydgoskiego Urzędu Miasta z koronawirusem

Koronawirus w bydgoskim ratuszu. Zakażenie potwierdzono dziś u jednego z pracowników. Fot. Archiwum
Koronawirus w bydgoskim ratuszu. Zakażenie potwierdzono dziś u jednego z pracowników. Fot. Archiwum
Koronawirus w bydgoskim Ratuszu. 5 sierpnia zakażenie potwierdzono u jednego z pracowników.
- Ta osoba zauważyła u siebie charakterystyczne objawy i natychmiast zgłosiła się do szpitala zakaźnego. Zachowała się bardzo odpowiedzialnie - mówi Adrian Mól, rzecznik kujawsko-pomorskiego wojewody.

- Oczywiście powiatowy inspektor jest w kontakcie z bydgoskim Ratuszem, tak zatem te decyzję na pewno będą podejmowane w taki sposób, by ten urząd oczywiście mógł funkcjonować. W tej chwili nie wiemy dokładnie czy ta osoba miała kontakt również z pracownikami innych wydziałów. Trwa postępowanie epidemiologiczne i oczywiście wszelkie osoby, które miały jakikolwiek kontakt z tym panem, które mogą być potencjalnie narażone na zakażenie koronawirusem, będą musiały odbyć kwarantannę - dodał Adrian Mól.

- Z powodu stwierdzenia koronawirusa u jednego z pracowników Ratusza, odwołano dzisiejsze posiedzenie komisji ds. śmieci - mówi rzecznik prezydenta Rafała Bruskiego, Marta Stachowiak.

– Wszystkie zaplanowane spotkania zostały zawieszone do odwołania. Dotyczy to również posiedzeń komisji Rady Miasta, w tym komisji doraźnych. Wydziały, które obsługują bydgoszczan, funkcjonują bez zmian, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi i reżimie sanitarnym. Takie zasady obowiązują już od kilku miesięcy i żadnych zmian na razie nie przewidujemy – dodaje Marta Stachowiak.

Obecnie pozostałe budynki bydgoskiego Urzędu Miasta funkcjonują jak dotychczas. Pierwsze decyzje Sanepidu przypadku koronawirusa w Ratuszu mogą zapaść jeszcze dzisiaj.
Koronawirus w bydgoskim Ratuszu, zakażenie potwierdzono u jednego z pracowników (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-22, godz. 08:04 Najstarsze cmentarze Bydgoszczy bez kwesty. Zbiórka za rok - Niestety, gwałtowny przebieg pandemii zagrażający życiu i zdrowiu odwiedzających groby najbliższych zmusił nas do odwołania tegorocznej kwesty na ratowanie ... » więcej 2020-10-22, godz. 07:00 Wczoraj film, dzisiaj samo życie. Jest miejsce na szpital polowy w Toruniu Prezydent Torunia proponuje utworzenie tymczasowej lecznicy dla pacjentów z Covid - 19 na terenie Toruńskiego Centrum Targowego. Ciekawostką jest, że w tym ob ... » więcej 2020-10-21, godz. 19:46 Którędy pobiegnie droga S5 z Grudziądza do Ostródy? Są 4 opcje Znamy 4 warianty przebiegu trasy ekspresowej S 5 od Autostrady A 1, z Grudziądza do Ostródy przygotowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. ... » więcej 2020-10-21, godz. 16:51 Czy w Toruniu podrożeją bilety komunikacji publicznej? To się okaże... Z 2 zł i 80 gr do 3 zł i 40 gr - taką podwyżkę biletów jednorazowych za przejazd komunikacją miejską w Toruniu proponuje prezydent Michał Zaleski. Wzrost cen ... » więcej 2020-10-21, godz. 15:00 Rzecznik wojewody: Jest pomysł na szpital tymczasowy, to nie będzie hala - Tymczasowy szpital w naszym regionie powstanie w centrum województwa. Czekamy na zatwierdzenie lokalizacji przez Ministerstwo Zdrowia - informuje rzecznik w ... » więcej 2020-10-21, godz. 13:30 Dr Rajewski: Epidemia wymknęła się spod kontroli, konieczne ostre cięcie - Dobowe liczby zakażeń koronawirusem w Polsce trzeba pomnożyć razy 5 albo 10, bo testujemy obecnie osoby objawowe — mówi dr n. med. Paweł Rajewski, kujawsko- ... » więcej 2020-10-21, godz. 12:44 Oddział opieki paliatywnej zamknięty. Koronawirus w szpitalu w Inowrocławiu Powiększa się ognisko koronawirusa w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. Na oddziale opieki paliatywnej potwierdzono 1 ... » więcej 2020-10-21, godz. 11:08 Wojewoda zamyka dzienne domy, kluby seniora, warsztaty terapii zajęciowej Działalność stacjonarna placówek pomocowych dla seniorów i osób niepełnosprawnych na terenach włączonych do czerwonej strefy na Kujawach i Pomorzu od środy je ... » więcej 2020-10-21, godz. 09:32 Koronawirus w regionie: Grudziądz - 11 szkół zamkniętych, Włocławek - SOR znowu działa Kolejne grudziądzkie szkoły podstawowe - numer 4, 8, 12 i 21 przeszły od środy na zdalny tryb nauczania. We Włocławku - zamknięty w poniedziałek SOR - znowu d ... » więcej 2020-10-21, godz. 08:47 Ciągniki blokują drogi w regionie. Trwa kolejny protest rolników Na drogach krajowych w regionie pojawiły się od rana ciągniki - to kolejna odsłona rolniczego protestu przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która ... » więcej
1234567