Czwartek, 22 października 2020 r.   Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-29, 13:06 Agnieszka Marszał/Redakcja

Ile na nowy dworzec czekają włocławianie? Za długo!

Włocławek wreszcie będzie miał nowy dworzec kolejowy. Polskie Koleje Państwowe czekają na pozwolenie na budowę. Fot. Wikipedia
Włocławek wreszcie będzie miał nowy dworzec kolejowy. Polskie Koleje Państwowe czekają na pozwolenie na budowę. Fot. Wikipedia
Włocławek wreszcie będzie miał nowy dworzec kolejowy. Polskie Koleje Państwowe czekają na pozwolenie na budowę. Wniosek jest procedowany w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Ogłoszenie przetargu na prace planowane jest na październik.
O nowym dworcu PKP we Włocławku mówi się od dawna. W ostatnich miesiącach powstało kilka projektów, jednak mieszkańcom nie bardzo się one spodobały. Ten, który ma być realizowany, na razie owiany jest tajemnicą. Rąbka tej tajemnicy uchylił zastępca prezydenta miasta Krzysztof Kukucki.

– Miasto bardzo aktywnie uczestniczyło w tych pracach projektowych, wzbogaciliśmy funkcjonalność tego budynku. Decyzją prezydenta Włocławka, Marka Wojtkowskiego, w tym miejscu znajdować się będzie Wydział Komunikacji. PKP mając taką wiedzę projektowało dużo większy budynek niż są faktyczne potrzeby PKP – dodał Krzysztof Kukucki.

Stary budynek dworca PKP zostanie rozebrany. Na jego miejscu stanie nowy, który wyglądem ma nawiązywać do centrum przesiadkowego dla autobusów. Prace mają ruszyć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jutro rozpocznie się remont nawierzchni drogowej i kolejowej przejścia dla pieszych w ciągu ul. Kaliskiej. Potrwa dwa tygodnie. W tym czasie przejście będzie zamknięte. Piesi i rowerzyści będą musieli korzystać z tunelu pod dworcem.
Mówi zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Kukucki

Wiadomości lokalne

2020-10-22, godz. 07:00 Wczoraj film, dzisiaj samo życie. Jest miejsce na szpital polowy w Toruniu Prezydent Torunia proponuje utworzenie tymczasowej lecznicy dla pacjentów z Covid - 19 na terenie Toruńskiego Centrum Targowego. Ciekawostką jest, że w tym ob ... » więcej 2020-10-21, godz. 19:46 Którędy pobiegnie droga S5 z Grudziądza do Ostródy? Są cztery opcje Znamy 4 warianty przebiegu trasy ekspresowej S 5 od Autostrady A 1, z Grudziądza do Ostródy przygotowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. ... » więcej 2020-10-21, godz. 16:51 Czy w Toruniu podrożeją bilety komunikacji publicznej? To się okaże... Z 2 zł i 80 gr do 3 zł i 40 gr - taką podwyżkę biletów jednorazowych za przejazd komunikacją miejską w Toruniu proponuje prezydent Michał Zaleski. Wzrost cen ... » więcej 2020-10-21, godz. 15:00 Rzecznik wojewody: Jest pomysł na szpital tymczasowy, to nie będzie hala - Tymczasowy szpital w naszym regionie powstanie w centrum województwa. Czekamy na zatwierdzenie lokalizacji przez Ministerstwo Zdrowia - informuje rzecznik w ... » więcej 2020-10-21, godz. 13:30 Dr Rajewski: Epidemia wymknęła się spod kontroli, konieczne ostre cięcie - Dobowe liczby zakażeń koronawirusem w Polsce trzeba pomnożyć razy 5 albo 10, bo testujemy obecnie osoby objawowe — mówi dr n. med. Paweł Rajewski, kujawsko- ... » więcej 2020-10-21, godz. 12:44 Oddział opieki paliatywnej zamknięty. Koronawirus w szpitalu w Inowrocławiu Powiększa się ognisko koronawirusa w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. Na oddziale opieki paliatywnej potwierdzono 1 ... » więcej 2020-10-21, godz. 11:08 Wojewoda zamyka dzienne domy, kluby seniora, warsztaty terapii zajęciowej Działalność stacjonarna placówek pomocowych dla seniorów i osób niepełnosprawnych na terenach włączonych do czerwonej strefy na Kujawach i Pomorzu od środy je ... » więcej 2020-10-21, godz. 09:32 Koronawirus w regionie: Grudziądz - 11 szkół zamkniętych, Włocławek - SOR znowu działa Kolejne grudziądzkie szkoły podstawowe - numer 4, 8, 12 i 21 przeszły od środy na zdalny tryb nauczania. We Włocławku - zamknięty w poniedziałek SOR - znowu d ... » więcej 2020-10-21, godz. 08:47 Ciągniki blokują drogi w regionie. Trwa kolejny protest rolników Na drogach krajowych w regionie pojawiły się od rana ciągniki - to kolejna odsłona rolniczego protestu przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która ... » więcej 2020-10-21, godz. 08:06 I jak tu dodzwonić się do przychodni?! NFZ sprawdza skargi od pacjentów Pacjenci nadal mają problemy z dodzwonieniem się do przychodni. W ostatnim miesiącu do kujawsko-pomorskiego NFZ-tu wpłynęło 12 oficjalnych skarg, ale nie wszy ... » więcej
1234567