Czwartek, 29 października 2020 r.   Imieniny: Euzebii, Wioletty, Felicjana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-28, 16:18 Katarzyna Prętkowska/Redakcja

Jaki region do 2030 roku? Rozpoczęły się konsultacje społeczne strategii województwa

Konferencja poświęcona strategii województwa. Fot. Katarzyna Prętkowska
Konferencja poświęcona strategii województwa. Fot. Katarzyna Prętkowska
Zakończenie realizacji medycznego pakietu stulecia oraz programu modernizacji dróg, zapewnienie opieki senioralnej dla wszystkich potrzebujących czy utworzenie Instytutu Czochralskiego - to tylko kilka działań wpisanych do projektu nowej strategii województwa do roku 2030.
W toruńskim Dworze Artusa rozpoczęły się oficjalne konsultacje dokumentu, który stanie się podstawą w staraniach o pieniądze unijne w nowej perspektywie.

- Chcemy przyspieszenia w sferze gospodarczej, społecznej i ekologicznej - podkreślał marszałek województwa Piotr Całbecki.

- Naszym ambitnym celem jest to, aby spróbować do 2030 roku być regionem, który jest niemal samowystarczalny pod względem energetycznym, żebyśmy nie musieli kupować „brudnej” energii i zużywali tyle energii, ile jej wytworzymy w produkcji ekologicznej. Oczywiście czyste powietrze, no i to, co jest absolutnym priorytetem - dbałość o gospodarkę wodną. Musimy wesprzeć środowisko poprzez zatrzymanie i oczyszczenie wód naturalnych - powiedział Piotr Całbecki.

- To jest dokument, który będzie dotyczył nas wszystkich przez kolejną dekadę, jest on bardzo ważny dla rozwoju całego województwa, dlatego warto poświęcić czas po to, aby się z nim zapoznać - dodał Adam Stańczyk z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Konsultacje potrwają do 3 września.

Marszałek potwierdził także, że strategia przewiduje powstanie jednego bydgosko-toruńskiego ZIT-u, ale z dwoma obszarami funkcjonalnymi - osobno dla Bydgoszczy i dla Torunia. To pozwoli stolicom regionu realizować projekty z najbliższymi sąsiadami, a jednocześnie wdrażać inwestycje o znaczeniu ogólnoregionalnym.
Jaki region do 2030 roku? Rozpoczęły się konsultacje społeczne strategii województwa (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-29, godz. 16:15 Kto pokonał koronawirusa, może swoją siłę dać innym, przekazując osocze! Kolejny apel do ozdrowieńców o oddawanie osocza. Zapotrzebowanie na nie cały czas rośnie, tak, jak liczba chorych. - Jest potrzebne do ratowania pacjentów cho ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:44 Włocławscy radni apelują o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Radni PiS nie głosowali Burzliwą dyskusję podczas czwartkowej sesji włocławskiej rady miasta wywołał apel o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Uchwałę w sprawie jego przyjęcia wpr ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:07 Ognisko koronawirusa w szpitalu w Inowrocławiu i DPS w Ludziskach Powiększa się ognisko koronawirusa na Oddziale Neurologicznym w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. To 27 nowych przyp ... » więcej 2020-10-29, godz. 14:01 Protest „Gastro Stypa”. Gastronomia umiera na naszych oczach Gastro Stypa na Starym Rynku w Bydgoszczy. W czwartek (29.10.), o godz. 17:00 organizują ją bydgoscy restauratorzy, właściciele klubów oraz pracownicy kawiarn ... » więcej 2020-10-29, godz. 13:09 Czarny protest: proboszcz z Czernikowa groził z bronią w ręku... Jest oświadczenie kurii Zarzut kierowana gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy usłyszał dziś (29.10.) proboszcz parafii z Czernikowa pod Toruniem. Do incydentu doszło podczas protest ... » więcej 2020-10-29, godz. 12:19 Poseł Myrcha o orzeczeniu TK: - PiS będzie się chciało z tego wycofać - W obozie rządzącym widać strach. Fala protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaskoczyła Prawo i Sprawiedliwość - mówił w Rozmowie Dnia Polskiego Radi ... » więcej 2020-10-29, godz. 10:08 Coraz mniej osób wypożycza rowery miejskie. Ubyło 60 procent cyklistów W przyszłym roku system Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnegio będzie funkcjonował w sposób pomostowy. Co to oznacza? Wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Z ... » więcej 2020-10-29, godz. 08:30 Koronawirus: bardzo poważna sytuacja w regionie [ważne linki] - Pierwsze efekty wprowadzenia obostrzeń to jest kwestia dwóch tygodni od momentu ich wdrożenia. Musimy na to poczekać - powiedział na antenie TVP Bydgoszcz, ... » więcej 2020-10-28, godz. 21:00 Nadal protestują na ulicach. A zaczęło się tak [film z drona] Protestujący wciąż wyrażają swoje niezadowolenie z czwartkowego (22.10.) orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który potwierdził niezgodność aborcji eugeniczn ... » więcej 2020-10-28, godz. 20:13 Aktualizacja: Nie żyje Grzegorz Piórkowski, ratownik medyczny. Są wstępne ustalenia policji - Grzegorz Piórkowski był świetnym ratownikiem medycznym i dyspozytorem medycznym oraz wykładowcą na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w ... » więcej
1234567