Wtorek, 20 października 2020 r.   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-24, 20:05 Agnieszka Marszał/Redakcja

Konflikt we włocławskim szpitalu, miało być spotkanie z marszałkiem, ale związkowcy nie dotarli

Przedstawiciele związków zawodowych działających we włocławskim szpitalu nie przyszli na spotkanie z marszałkiem województwa. Fot. Archiwum
Przedstawiciele związków zawodowych działających we włocławskim szpitalu nie przyszli na spotkanie z marszałkiem województwa. Fot. Archiwum
Przedstawiciele związków zawodowych działających we włocławskim szpitalu nie przyszli na spotkanie z marszałkiem województwa dotyczącym konfliktu w lecznicy, bo dowiedzieli się o nim dopiero dziś rano i nie mieli możliwości przygotowania się do rozmów. Piotr Całbecki przyznał, że zaproszenie do rozmów powinni dostać wcześniej.
– Szkoda, że dziś nie wykorzystaliśmy tej okazji, żeby porozmawiać. Zaistniała jakaś dezinformacja. Myślałem, że zrobi to pani dyrektor, poza tym jeśli przyjeżdżam do miejsca pracy związkowców, to na chwile odstąpią od pracy, czy zastąpi ich ktoś przy stanowiskach i znajdą godzinę, żeby spotkać się z marszałkiem – powiedział Piotr Całbecki, marszałek województwa.

Dyrektor szpitala, Karolina Welka, złożyła na ręce marszałka obszerne wyjaśnienie, w którym odniosła się do stawianych jej przez związkowców zarzutów, między innymi o wzrost zadłużenia szpitala, zamykanie kolejnych oddziałów, czy brak współpracy i rozmów ze związkowcami. Dodaje, ze takie rozmowy były prowadzone, co potwierdzają szpitalne dokumenty, a zarzuty są personalnym atakiem na nią.

– To są zarzuty takie, które nie wiem co miały na celu. Najbardziej ucierpieli pracownicy, którzy bardzo angażują się we wszystko co tutaj robimy oraz wizerunek szpitala. To co się ukazało, wylało na zewnątrz, to był taki trochę sąd kapturowy, wyrok wydano i skazano, akurat moją osobę, bez możliwości wypowiedzenia się, nawet nie poinformowano mnie o jakichkolwiek zarzutach – powiedziała Karolina Welka, dyrektor szpitala.

Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział, że jest gotów do kolejnego spotkania, o którym związkowcy zostaną poinformowani wcześniej, ale jego zdaniem, sprawa, po wyjaśnieniach dyrektor Welki, jest zamknięta.

Dziś w szpitalu oddano tez do użytku nowy tomograf. Sprzęt za 3,5 mln złotych będzie służył pacjentom, którzy trafiają na szpitalny oddział ratunkowy.
Materiał Agnieszki Marszał (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-20, godz. 18:45 Zmianowość i praca zdalna. Zmiany w Urzędzie Miejskim w Świeciu nad Wisłą W związku z zachorowaniami pracowników i obowiązkową kwarantanną w świeckim urzędzie miejskim wprowadzona została zmianowość i praca zdalna. » więcej 2020-10-20, godz. 17:44 Włocławianka Anna Gembicka wiceministrem resortu rolnictwa Poseł PiS, 29-letnia Anna Gembicka, od wtorku pełni funkcje wiceministra rolnictwa, dotychczas była m.in. wiceministrem w Ministerstwie Funduszy i Polityki Re ... » więcej 2020-10-20, godz. 16:45 Sanepid dziękuje za pomoc samorządom i wolontariuszom Informatycy, urzędnicy, a nawet żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy dziękuje za odzew na apel o po ... » więcej 2020-10-20, godz. 15:53 Długie kolejki po wymaz. Gdzie można zrobić test? [lista punktów, godziny otwarcia] Nawet kilka godzin trzeba czekać w niektórych punktach w Bydgoszczy w kolejce po wymaz w kierunku Covid-19. » więcej 2020-10-20, godz. 14:36 Biskup włocławski zakażony koronawirusem Biskup włocławski Wiesław Mering jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformowała diecezja. Ordynariusz pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, al ... » więcej 2020-10-20, godz. 14:29 Biskup Bogdan Wojtuś nie żyje. Przegrał walkę z koronawirusem Zmarł biskup senior Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej. Od soboty był w szpitalu w Poznaniu. Miał potwierdzone zakażeni ... » więcej 2020-10-20, godz. 13:21 Inowrocław: Solanki i szpital - tam wykryto nowe ogniska koronawirusa Potwierdziła się informacja o ognisku koronawirusa w inowrocławskich Solankach. Nowe przypadki Covid-19 są również w Wielospecjalistyczny Szpitalu im. dra L. ... » więcej 2020-10-20, godz. 12:31 Ulica Kujawska - na najlepszej drodze do sukcesu! [film z drona, zdjęcia] Pierwsze próbne przejazdy tramwajów po nowym torowisku przy ul. Kujawskiej w Bydgoszczy odbyły się w środę, 14 października, przed południem. Ulewa i wiatr w ... » więcej 2020-10-20, godz. 11:15 Jakby mało było wirusów! Policja ostrzega: nie otwierajmy tych maili! Funkcjonariusze walczący z cyberprzestępczością ostrzegają przed fałszywymi mailami informującymi o wezwaniu na policję. Pobranie i otworzenie załączonego pli ... » więcej 2020-10-20, godz. 10:12 Senator Ryszard Bober: - Nie będziemy popierali wszystkich projektów Senator Ryszard Bober, który był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, potwierdził, że zgodnie z zapowiedzią wicemarszałka Zgorzelskiego, PSL będzie teraz ... » więcej
1234567