Czwartek, 29 października 2020 r.   Imieniny: Euzebii, Wioletty, Felicjana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-24, 09:27 Tatiana Adonis

Hodowla - pseuhodowla? Koniec procesu o znęcanie się nad zwierzętami w Dobrczu

Proces małżonków z Dobrcza oskarżonych o znęcanie się nad zwierzętami./fot. Tatiana Adonis
Proces małżonków z Dobrcza oskarżonych o znęcanie się nad zwierzętami./fot. Tatiana Adonis
W czwartek w bydgoskim sądzie wygłoszono mowy stron. Według prokuratury, zebrane dowody potwierdzają, że Izabela C.- G. i Roman G. niehumanitarnie traktowali zwierzęta. Śledczy żądają kar bezwzględnego więzienia: dla kobiety 3 lat, dla jej męża 2,5 roku.
Prokurator domaga się dla obydwojga zakazu posiadania zwierząt i zakazu prowadzenia działalności gospodarczej związanej z hodowlą zwierząt na okres 10 lat. Małżonkowie mają także zapłacić po 100 tys. zł. nawiązki na rzecz ochrony zwierząt.

Według obrońców, w sprawie jest za dużo wątpliwości, a o pseudohodowli nie może być mowy. Dlatego wnieśli o uniewinnienie pary.

Sędzia Mirosław Wałęza podtrzymuje akt oskarżenia wniesiony trzy lata temu.

- Nie może budzić wątpliwości, że oskarżeni dopuścili się niehumanitarnego traktowania zwierząt. Narazili je na cierpienia fizyczne, psychiczne, stworzyli bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

Szymon Domek, obrońca kobiety, przyznaje, że warunki hodowli mogą budzić wątpliwości, ale hodowla działała legalnie.

- Jak ma się dwa lata za znęcanie nad zwierzętami, do wyroków, które orzeka się za znęcanie się nad członkami rodziny? - pytał.

- Mam nadzieję, że prokuratura wskazując te wnioski, nie działała pod presją prasy - dodał Krzysztof Olkiewicz, obrońca mężczyzny.

- Hodowlę prowadziłam ja, więc całą winą, jeśli taka jest, proszę mnie obarczyć - powiedziała oskarżona.

Jej męża nie było tego dnia w sądzie.

Wyrok zapadnie 31 lipca.
Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-29, godz. 17:10 Włamanie na Twittera poseł Joanny Borowiak z PiS: - To nie są moje wpisy Ktoś włamał się na twitterowe konto poseł Joanny Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości. Od kilku dni pojawiają się tam treści wspierające strajk kobiet. - Wszyst ... » więcej 2020-10-29, godz. 16:15 Kto pokonał koronawirusa, może swoją siłę dać innym, przekazując osocze! Kolejny apel do ozdrowieńców o oddawanie osocza. Zapotrzebowanie na nie cały czas rośnie, tak, jak liczba chorych. - Jest potrzebne do ratowania pacjentów cho ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:44 Włocławscy radni apelują o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Radni PiS nie głosowali Burzliwą dyskusję podczas czwartkowej sesji włocławskiej rady miasta wywołał apel o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Uchwałę w sprawie jego przyjęcia wpr ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:07 Ognisko koronawirusa w szpitalu w Inowrocławiu i DPS w Ludziskach Powiększa się ognisko koronawirusa na Oddziale Neurologicznym w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. To 27 nowych przyp ... » więcej 2020-10-29, godz. 14:01 Protest „Gastro Stypa”. Gastronomia umiera na naszych oczach Gastro Stypa na Starym Rynku w Bydgoszczy. W czwartek (29.10.), o godz. 17:00 organizują ją bydgoscy restauratorzy, właściciele klubów oraz pracownicy kawiarn ... » więcej 2020-10-29, godz. 13:09 Czarny protest: proboszcz z Czernikowa groził z bronią w ręku... Jest oświadczenie kurii Zarzut kierowana gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy usłyszał dziś (29.10.) proboszcz parafii z Czernikowa pod Toruniem. Do incydentu doszło podczas protest ... » więcej 2020-10-29, godz. 12:19 Poseł Myrcha o orzeczeniu TK: - PiS będzie się chciało z tego wycofać - W obozie rządzącym widać strach. Fala protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaskoczyła Prawo i Sprawiedliwość - mówił w Rozmowie Dnia Polskiego Radi ... » więcej 2020-10-29, godz. 10:08 Coraz mniej osób wypożycza rowery miejskie. Ubyło 60 procent cyklistów W przyszłym roku system Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnegio będzie funkcjonował w sposób pomostowy. Co to oznacza? Wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Z ... » więcej 2020-10-29, godz. 08:30 Koronawirus: bardzo poważna sytuacja w regionie [ważne linki] - Pierwsze efekty wprowadzenia obostrzeń to jest kwestia dwóch tygodni od momentu ich wdrożenia. Musimy na to poczekać - powiedział na antenie TVP Bydgoszcz, ... » więcej 2020-10-28, godz. 21:00 Nadal protestują na ulicach. A zaczęło się tak [film z drona] Protestujący wciąż wyrażają swoje niezadowolenie z czwartkowego (22.10.) orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który potwierdził niezgodność aborcji eugeniczn ... » więcej
1234567