Czwartek, 22 października 2020 r.   Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-23, 12:04 Jolanta Fischer/Redakcja

Ciąg dalszy awantury o drogę w Złej Wsi w gminie Dobrcz

Pat w dyskusji o drodze dojazdowej do Złej Wsi (gmina Dobrcz). Właściciel jednej z posesji, zagrodził przejazd do domów i na pola części mieszkańców. Fot. Archiwum
Pat w dyskusji o drodze dojazdowej do Złej Wsi (gmina Dobrcz). Właściciel jednej z posesji, zagrodził przejazd do domów i na pola części mieszkańców. Fot. Archiwum
Pat w dyskusji o drodze dojazdowej do Złej Wsi (gmina Dobrcz). Właściciel jednej z posesji, zagrodził przejazd do domów i na pola części mieszkańców.
Jak tłumaczy pan Jacek Stielow, swój teren odgrodził ze względu na dobrostan hodowanych przez siebie zwierząt. Alternatywną trasą miała być gminna droga nr 113, biegnąca przez tzw. osuwisko. Według specjalistów działających na zlecenie pana Jacka, jej przebudowa kosztowałaby ok. 100 tys. zł.

– Ta droga bez żadnego problemu może być wybudowana i zrobiona, nie ma tu żadnych osuwisk i tego typu rzeczy. To całkowicie dyskredytuje opinię, która została zrobiona dla gminy – powiedział Jacek Stielow.

Wójt gminy Dobrcz, Andrzej Berdych zaproponował mediacje w tej sprawie, które niedawno zostały jednak zerwane. Jak tłumaczy, sam ma związane ręce, ponieważ rada gminy nie zgodziła się na zabezpieczenie środków finansowych, które miały umożliwić wykonanie niezbędnej dokumentacji w tej sprawie.

– Po godzinie pan Stielow zerwał rozmowy mediacyjne i mediacje się skończyły. Co ja mogę zrobić? Wystąpiłem a żeby te działki stały się drogą publiczną i zarząd powiatu bydgoskiego pozytywnie to zaopiniował. By to się stało drogą gminną potrzebna jest mi uchwała Rady Gminy, uzyskałem w tym czasie 5 bardzo aktualnych ofert na wykonanie dokumentacji – mówił wójt gminy Dobrcz, Andrzej Berdych.

Wczoraj wójt zaprosił również radnych i specjalistów na spotkanie do urzędu gminy. Jak podkreślił, chodziło o spokojną, merytoryczną rozmowę. Jeżeli przewodnicząca Rady Gminy nie zgodzi się na zaproponowany termin sesji, wójt wystąpi o zwołanie sesji nadzwyczajnej.
Mówi właściciel terenu Jacek Stielow
Mówi wójt gminy Dobrcz, Andrzej Berdych

Wiadomości lokalne

2020-10-21, godz. 19:46 Którędy pobiegnie droga S5 z Grudziądza do Ostródy? Są cztery opcje Znamy 4 warianty przebiegu trasy ekspresowej S 5 od Autostrady A 1, z Grudziądza do Ostródy przygotowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. ... » więcej 2020-10-21, godz. 16:51 Czy w Toruniu podrożeją bilety komunikacji publicznej? To się okaże... Z 2 zł i 80 gr do 3 zł i 40 gr - taką podwyżkę biletów jednorazowych za przejazd komunikacją miejską w Toruniu proponuje prezydent Michał Zaleski. Wzrost cen ... » więcej 2020-10-21, godz. 15:00 Rzecznik wojewody: Jest pomysł na szpital tymczasowy, to nie będzie hala - Tymczasowy szpital w naszym regionie powstanie w centrum województwa. Czekamy na zatwierdzenie lokalizacji przez Ministerstwo Zdrowia - informuje rzecznik w ... » więcej 2020-10-21, godz. 13:30 Dr Rajewski: Epidemia wymknęła się spod kontroli, konieczne ostre cięcie - Dobowe liczby zakażeń koronawirusem w Polsce trzeba pomnożyć razy 5 albo 10, bo testujemy obecnie osoby objawowe — mówi dr n. med. Paweł Rajewski, kujawsko- ... » więcej 2020-10-21, godz. 12:44 Oddział opieki paliatywnej zamknięty. Koronawirus w szpitalu w Inowrocławiu Powiększa się ognisko koronawirusa w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. Na oddziale opieki paliatywnej potwierdzono 1 ... » więcej 2020-10-21, godz. 11:08 Wojewoda zamyka dzienne domy, kluby seniora, warsztaty terapii zajęciowej Działalność stacjonarna placówek pomocowych dla seniorów i osób niepełnosprawnych na terenach włączonych do czerwonej strefy na Kujawach i Pomorzu od środy je ... » więcej 2020-10-21, godz. 09:32 Koronawirus w regionie: Grudziądz - 11 szkół zamkniętych, Włocławek - SOR znowu działa Kolejne grudziądzkie szkoły podstawowe - numer 4, 8, 12 i 21 przeszły od środy na zdalny tryb nauczania. We Włocławku - zamknięty w poniedziałek SOR - znowu d ... » więcej 2020-10-21, godz. 08:47 Ciągniki blokują drogi w regionie. Trwa kolejny protest rolników Na drogach krajowych w regionie pojawiły się od rana ciągniki - to kolejna odsłona rolniczego protestu przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która ... » więcej 2020-10-21, godz. 08:06 I jak tu dodzwonić się do przychodni?! NFZ sprawdza skargi od pacjentów Pacjenci nadal mają problemy z dodzwonieniem się do przychodni. W ostatnim miesiącu do kujawsko-pomorskiego NFZ-tu wpłynęło 12 oficjalnych skarg, ale nie wszy ... » więcej 2020-10-20, godz. 20:50 Czy studenci Collegium Medicum UMK pomogą w opiece nad pacjentami z COVID-19? Projekt Ministerstwa Zdrowia zakłada, że wojewodowie będą mogli powołać do szpitali studentów medycyny, doktorantów czy absolwentów, którzy jeszcze nie podesz ... » więcej
1234567