Sobota, 28 listopada 2020 r.   Imieniny: Lesława, Zdzisława, Stefana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-18, 12:50 Michał Zaręba

Burmistrz Jabłonowa Pomorskiego od lat dostaje anonimy pełne nienawiści

Sprawę nękania Przemysława Górskiego anonimami pełnymi nienawiści od dawna zna policja./fot. Pixabay
Sprawę nękania Przemysława Górskiego anonimami pełnymi nienawiści od dawna zna policja./fot. Pixabay
Przemysław Górski od kilku lat otrzymuje anonimowe listy z pogróżkami. Obraźliwe słowa pojawiały się też w Internecie, a niedawno również na terenie miasta. Ich autor zniesławiał także najbliższych burmistrza Jabłonowa Pomorskiego. Śledczym nie udało się jednak ustalić kto stoi za hejtem.
- Listy anonimowe zacząłem otrzymywać zarówno na adres domu, jak i urzędu od drugiej połowy 2015 roku. W jednym z tych listów pojawia się zdanie: "Życzymy ci śmierci". Prokuratura umorzyła to postępowanie. W ostatnim czasie na słupach porozwieszane były paszkwile. Sprawę zgłosiłem na policję. Postępowanie toczy się w nowej sprawie. W czystej postaci hejt...

Leszek Rupiński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Brodnicy.

- W toku postępowania karnego zabezpieczono monitoring w okolicy urzędu, przesłuchaliśmy ponad 20 świadków, zabezpieczono treści stron internetowych. Działania te nie przyniosły jednak pożądanych skutków, czyli ujawnienie sprawców. Ta sprawa jest w dalszym ciągu w zainteresowaniu organów ścigania.

- Nie boję się o siebie, ale o bezpieczeństwo żony i córki, która ma dopiero półtora roku i niczego złego nikomu nie zrobiła - mówi Przemysław Górski.

Do tematu będziemy wracać, tymczasem więcej w materiale Michała Zaręby, w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Nasz mały świat”:

Burmistrz Jabłonowa Pomorskiego jest nękany przez hejtera
Materiał Michała Zaręby

Wiadomości lokalne

2020-11-28, godz. 13:25 Biskup włocławski Wiesław Mering złożył rezygnację Ordynariusz Diecezji Włocławskiej biskup Wiesław Mering złożył rezygnację z pełnionego przez siebie urzędu w związku z tym, że 10 grudnia skończy 75 lat - poi ... » więcej 2020-11-28, godz. 06:30 NFZ skontrolował przychodnie. W większości jest zapewniony dostęp pacjentów do lekarza Dostępność do lekarza pod lupą kujawsko-pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Urzędnicy sprawdzali czy w dobie pandemii bez problemu skontaktujemy się z pr ... » więcej 2020-11-27, godz. 20:08 Jabłońska za Moraczewską. Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Włocławka Prezydent Włocławka w piątek wieczorem poinformował o zakończeniu współpracy z Barbarą Moraczewską - dotychczasowym swoim zastępcą. » więcej 2020-11-27, godz. 17:58 Nie chcą oddać osiedlowych klubów. Protestowali przed siedzibą spółdzielni Kilkadziesiąt osób protestowało przed siedzibą Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu. Decyzją zarządu spółdzielni kluby osiedlowe „Kopernik”, „P ... » więcej 2020-11-27, godz. 17:10 Kampanię czas zacząć. Konferencja Anny Ośko Anna Ośko wystartowała z kampanią wyborczą na wójta gminy Warlubie. Przedterminowe wybory wójta odbędą się 20 grudnia. » więcej 2020-11-27, godz. 15:07 Co się dzieje z mostami i wiaduktami w Bydgoszczy? Badania na Trasie Uniwersyteckiej [wideo] Przez most na trasie uniwersyteckiej w Bydgoszczy samochody osobowe mogą przejeżdżać bezpiecznie - poinformował Tomasz Okoński z Zarządu Dróg Miejskich i Komu ... » więcej 2020-11-27, godz. 13:05 Możliwość wykonywania szybkich testów antygenowych także w karetce - Testy antygenowe na obecność koronawirusa trafią do ratowników medycznych w najbliższych dniach - powiedział Polskiemu Radiu PiK Krzysztof Wiśniewski - rzec ... » więcej 2020-11-27, godz. 12:07 Inwestycja w Grudziądzu. Remont drogi oraz mostu na Trynce W ramach inwestycji wybudowano most przez rzekę Trynkę, ścieżkę rowerową i zatokę autobusową, droga zyskała również nowe oświetlenie. » więcej 2020-11-27, godz. 11:20 Narkotyki w domu i w samochodzie, a 30-latek już w areszcie Pół kilograma narkotyków przejęte przez kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. » więcej 2020-11-27, godz. 09:54 Dwie osoby w areszcie w związku z pożarem pod Unisławiem Dwie osoby zostały zatrzymane w sprawie pożaru składowiska opon w Raciniewie koło Unisławia. » więcej
1234567