Czwartek, 29 października 2020 r.   Imieniny: Euzebii, Wioletty, Felicjana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-15, 11:48 Katarzyna Prętkowska

Targowisko: kolejki, zatory w alejkach, a maseczki gdzie? Posypią się mandaty

Targowisko Miejskie w Toruniu./fot. Katarzyna Prętkowska
Targowisko Miejskie w Toruniu./fot. Katarzyna Prętkowska
Targowisko Miejskie w Toruniu./fot. Katarzyna Prętkowska
Targowisko Miejskie w Toruniu./fot. Katarzyna Prętkowska
Straż Miejska patroluje toruńskie targowiska. Municypalni sprawdzają, czy sprzedawcy i klienci zachowują zasady bezpieczeństwa, przede wszystkim, czy mają założone maseczki ochronne. Wiele osób ignoruje ostrzeżenia, bądź zapomina, że wirus wciąż jest aktywny.
Na toruńskim targowisku była nasza reporterka, Katarzyna Prętkowska. Zdania, co do maseczek i bezpieczeństwa, są podzielone.

- Nie boi się pani bez maseczki? - Ja już jestem w takim wieku... Tylko zeszłam na rynek, i zaraz idę do domu...

- Przecież to właśnie osoby starsze są bardziej narażone. - Duszę się pod tą maseczką, teraz tak gorąco jest...

- Jedna osoba na drugiej - to szczególnie w takich miejscach, jak targowiska noszenie maseczek jest nawet bardziej koniecznie...

- Trzeba się chronić, bo jednak zdrowie jest najważniejsze...

- Tak do końca, to nie wierzę w tego wirusa...

Mówi Mirosław Bartulewicz, komendant Straży Miejskiej w Toruniu. - Jesteśmy, zwracamy uwagę, wskazujemy, ale nikt, nigdy nie zastąpi naszej własnej odpowiedzialności za to, co robimy, i w jaki sposób się zachowujemy. Przypominamy o tym. że skutkiem braku maseczki ochronnej może być zagrożeniem zarażenia chorobą, która jest jednak, jakby nie patrzeć, groźna.

Strażnicy w Toruniu sprawdzają też autobusy i tramwaje. Za rażące lekceważenie zasad sanitarnych może grozić mandat do 500 zł.
Materiał Katarzyny Prętkowskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-29, godz. 17:10 Włamanie na Twittera poseł Joanny Borowiak z PiS: - To nie są moje wpisy Ktoś włamał się na twitterowe konto poseł Joanny Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości. Od kilku dni pojawiają się tam treści wspierające strajk kobiet. - Wszyst ... » więcej 2020-10-29, godz. 16:15 Kto pokonał koronawirusa, może swoją siłę dać innym, przekazując osocze! Kolejny apel do ozdrowieńców o oddawanie osocza. Zapotrzebowanie na nie cały czas rośnie, tak, jak liczba chorych. - Jest potrzebne do ratowania pacjentów cho ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:44 Włocławscy radni apelują o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Radni PiS nie głosowali Burzliwą dyskusję podczas czwartkowej sesji włocławskiej rady miasta wywołał apel o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Uchwałę w sprawie jego przyjęcia wpr ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:07 Ognisko koronawirusa w szpitalu w Inowrocławiu i DPS w Ludziskach Powiększa się ognisko koronawirusa na Oddziale Neurologicznym w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. To 27 nowych przyp ... » więcej 2020-10-29, godz. 14:01 Protest „Gastro Stypa”. Gastronomia umiera na naszych oczach Gastro Stypa na Starym Rynku w Bydgoszczy. W czwartek (29.10.), o godz. 17:00 organizują ją bydgoscy restauratorzy, właściciele klubów oraz pracownicy kawiarn ... » więcej 2020-10-29, godz. 13:09 Czarny protest: proboszcz z Czernikowa groził z bronią w ręku... Jest oświadczenie kurii Zarzut kierowana gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy usłyszał dziś (29.10.) proboszcz parafii z Czernikowa pod Toruniem. Do incydentu doszło podczas protest ... » więcej 2020-10-29, godz. 12:19 Poseł Myrcha o orzeczeniu TK: - PiS będzie się chciało z tego wycofać - W obozie rządzącym widać strach. Fala protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaskoczyła Prawo i Sprawiedliwość - mówił w Rozmowie Dnia Polskiego Radi ... » więcej 2020-10-29, godz. 10:08 Coraz mniej osób wypożycza rowery miejskie. Ubyło 60 procent cyklistów W przyszłym roku system Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnegio będzie funkcjonował w sposób pomostowy. Co to oznacza? Wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Z ... » więcej 2020-10-29, godz. 08:30 Koronawirus: bardzo poważna sytuacja w regionie [ważne linki] - Pierwsze efekty wprowadzenia obostrzeń to jest kwestia dwóch tygodni od momentu ich wdrożenia. Musimy na to poczekać - powiedział na antenie TVP Bydgoszcz, ... » więcej 2020-10-28, godz. 21:00 Nadal protestują na ulicach. A zaczęło się tak [film z drona] Protestujący wciąż wyrażają swoje niezadowolenie z czwartkowego (22.10.) orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który potwierdził niezgodność aborcji eugeniczn ... » więcej
1234567