Wtorek, 20 października 2020 r.   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-14, 16:00 Polska Agencja Prasowa/Urząd Marszałkowski w Toruniu

Była duża frekwencja w wyborach - będą marszałkowskie bonusy!

Każdy z nagrodzonych samorządów otrzyma voucher o wartości 20 tysięcy złotych. Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Każdy z nagrodzonych samorządów otrzyma voucher o wartości 20 tysięcy złotych. Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Na zdjęciu marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska. Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Na zdjęciu marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska. Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Każdy z nagrodzonych samorządów otrzyma voucher o wartości 20 tysięcy złotych. Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Każdy z nagrodzonych samorządów otrzyma voucher o wartości 20 tysięcy złotych. Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Miasta i gminy na Kujawach i Pomorzu, w których w II turze wyborów prezydenckich odnotowano największą frekwencję, otrzymają od Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu vouchery o wartości 20 tysięcy złotych z przeznaczeniem na organizację wydarzenia kulturalnego. Nagrody trafią do Torunia, Brodnicy, Ciechocinka, Solca Kujawskiego i gminy Osielsko.
- Bonusy to oczywiście nagroda dodatkowa. Walczyliśmy przede wszystkim o wysoką frekwencję przy urnach. Udało się i jest to nasz wielki sukces. Udowodniliśmy, że prawo do głosowania to nie tylko przywilej, ale też nasz moralny obowiązek – podkreślił marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Bonus otrzymaa Toruń, gdzie była największa frekwencja wśród największych miastach regionu (70,91 %) Voucher otrzyma także Brodnica za największą frekwencję wśród stolic powiatów ziemskich (65,35 %).

W kategorii „pozostałe miasta” taka nagroda trafi także do Ciechocinka, gdzie do urn wyborczych poszło 75,18 procent uprawnionych, a w kategorii „gminy miejsko-wiejskie” bonus trafi do Solca Kujawskiego (67,88 %). Wśród gmin wiejskich bezkonkurencyjne było Osielsko odnotowując 80,85 procent uprawnionych do udziału w wyborach.

- Jest to właściwie nagroda dla mieszkańców, która umożliwia organizację atrakcyjnej imprezy kulturalnej. Na realizację każdego takiego eventu samorząd województwa przeznaczył 20 tysięcy złotych - poinformowała Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i dodała, że w 2020 roku te same samorządy zwyciężyły w konkursie ogłoszonym w związku z majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. (PAP)

Wiadomości lokalne

2020-10-20, godz. 18:45 Zmianowość i praca zdalna. Zmiany w Urzędzie Miejskim w Świeciu nad Wisłą W związku z zachorowaniami pracowników i obowiązkową kwarantanną w świeckim urzędzie miejskim wprowadzona została zmianowość i praca zdalna. » więcej 2020-10-20, godz. 17:44 Włocławianka Anna Gembicka wiceministrem resortu rolnictwa Poseł PiS, 29-letnia Anna Gembicka, od wtorku pełni funkcje wiceministra rolnictwa, dotychczas była m.in. wiceministrem w Ministerstwie Funduszy i Polityki Re ... » więcej 2020-10-20, godz. 16:45 Sanepid dziękuje za pomoc samorządom i wolontariuszom Informatycy, urzędnicy, a nawet żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy dziękuje za odzew na apel o po ... » więcej 2020-10-20, godz. 15:53 Długie kolejki po wymaz. Gdzie można zrobić test? [lista punktów, godziny otwarcia] Nawet kilka godzin trzeba czekać w niektórych punktach w Bydgoszczy w kolejce po wymaz w kierunku Covid-19. » więcej 2020-10-20, godz. 14:36 Biskup włocławski zakażony koronawirusem Biskup włocławski Wiesław Mering jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformowała diecezja. Ordynariusz pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, al ... » więcej 2020-10-20, godz. 14:29 Biskup Bogdan Wojtuś nie żyje. Przegrał walkę z koronawirusem Zmarł biskup senior Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej. Od soboty był w szpitalu w Poznaniu. Miał potwierdzone zakażeni ... » więcej 2020-10-20, godz. 13:21 Inowrocław: Solanki i szpital - tam wykryto nowe ogniska koronawirusa Potwierdziła się informacja o ognisku koronawirusa w inowrocławskich Solankach. Nowe przypadki Covid-19 są również w Wielospecjalistyczny Szpitalu im. dra L. ... » więcej 2020-10-20, godz. 12:31 Ulica Kujawska - na najlepszej drodze do sukcesu! [film z drona, zdjęcia] Pierwsze próbne przejazdy tramwajów po nowym torowisku przy ul. Kujawskiej w Bydgoszczy odbyły się w środę, 14 października, przed południem. Ulewa i wiatr w ... » więcej 2020-10-20, godz. 11:15 Jakby mało było wirusów! Policja ostrzega: nie otwierajmy tych maili! Funkcjonariusze walczący z cyberprzestępczością ostrzegają przed fałszywymi mailami informującymi o wezwaniu na policję. Pobranie i otworzenie załączonego pli ... » więcej 2020-10-20, godz. 10:12 Senator Ryszard Bober: - Nie będziemy popierali wszystkich projektów Senator Ryszard Bober, który był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, potwierdził, że zgodnie z zapowiedzią wicemarszałka Zgorzelskiego, PSL będzie teraz ... » więcej
1234567