Wtorek, 22 września 2020 r.   Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-12, 13:36 Michał Zaręba

Niektóre głosy wyborcze musiały przemierzyć ponad 2 tys. kilometrów!

Kolejka na poczcie z przesyłką do ambasady. Na zdjęciu Martyna Janas./fot. Nadesłane
Kolejka na poczcie z przesyłką do ambasady. Na zdjęciu Martyna Janas./fot. Nadesłane
W wyborach prezydenckich głosują nasi rodacy za granicą. Na Teneryfie jest Martyna Janas, absolwenta UMK. Po zakończeniu stażu została w Hiszpanii, ale już myśli o powrocie do Polski.
- Mój głos musiał z Wysp Kanaryjskich przemierzyć ponad 2 tysiące kilometrów do ambasady w Madrycie. Głosy Polonii są uwzględniane tylko wtedy, jeśli trafią do komisji w piątek, na dwa dni przed niedzielnym głosowaniem. Za tydzień nareszcie wracam do Polski, mam nadzieję, że wrócę do kraju, jaki sobie właśnie w demokratyczny sposób wybieram. Nie rezygnujmy z naszego prawa głosu.

Po zakończeniu studiów w Toruniu do Wielkiej Brytanii wyjechała Joanna Skwarek.

- Tegoroczne wybory prezydenckie możliwe były dla nas wyłącznie drogą korespondencyjną. Pakiet wyborczy trafił do nas przesyłką rejestrowaną podpisem. Odsyła się go później na własny koszt, co na Wyspach może oznaczać opłatę od 1 funta, do 11 funtów. Uważam jednak, że mimo ceny, głosowanie jest ważne, jeśli chcemy mieć wpływ na przyszłość swojego kraju.

Lokale wyborcze czynne są do 21. Na terenie delegatury w Toruniu, wszystkie zostały otwarte zgodnie z planem, nie odnotowano żadnych incydentów.
Mówi Martyna Janas
Mówi Joanna Skwarek

Wiadomości lokalne

2020-09-22, godz. 18:34 Tańsze mieszkania dla inowrocławian? Podpisano porozumienie W Inowrocławiu mogą powstać lokale z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś prezydent Inowrocławia i prezes Kraj ... » więcej 2020-09-22, godz. 16:33 Poseł Robert Kwiatkowski o „Piątce dla zwierząt”: ta ustawa nie doprowadzi do przedterminowych wyborów „Przyszedł czas na zmiany” - tak o przyjętej przez Sejm „Piątce dla zwierząt” mówił w Toruniu poseł Robert Kwiatkowski. » więcej 2020-09-22, godz. 14:35 Wszystko o Pracowniczych Programach Kapitałowych. Konferencja w Bydgoszczy Zatrudnieni na Kujawach i Pomorzu chętniej niż z innych regionów przystępują do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Właśnie o takim oszczędzaniu na emeryturę d ... » więcej 2020-09-22, godz. 13:55 Inspektorzy pracy odwiedzają szkoły. To nie kontrole. To prewencja Dyrektorzy kujawsko-pomorskich szkół są otwarci na współpracę z inspekcją pracy. Tak wynika z ich dotychczasowych wizyt w placówkach oświatowych. » więcej 2020-09-22, godz. 13:28 Podejrzany o rozbój na dworcu. Rozpoznajesz go? Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście apelują o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na filmie oraz zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpozna ... » więcej 2020-09-22, godz. 12:57 Zieloni o zieleni w Toruniu. Wzorem ogrody fasadowe z Holandii [wizualizacje] Zielone dachy na starówce, drzewa w donicach na ulicy Szerokiej i żywopłoty wyłapujące spaliny przy ruchliwych drogach. To część propozycji toruńskich społecz ... » więcej 2020-09-22, godz. 11:59 Radny Szymański interpeluje do prezydenta Inowrocławia Trzeba doceniać sukcesy naukowe uczniów - tak uważa Dobromir Szymański inowrocławski radny Porozumienia. W interpelacji do prezydenta miasta Ryszarda Brejzy p ... » więcej 2020-09-22, godz. 10:05 Tragedia rodziny wypoczywającej pod Włocławkiem. Nie żyją 2 osoby Prawie 80-letnie małżeństwo zginęło w pożarze barakowozu w Szczutkowie w gminie Choceń. Matkę i ojca chciał ratować przebywający w budynku obok syn. » więcej 2020-09-22, godz. 09:35 Koalicja Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwości? To nie jest niemożliwe Poseł Paweł Szramka, gość wtorkowej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, nie wykluczył koalicji Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwością w przypadku w przypadku rozp ... » więcej 2020-09-22, godz. 08:05 Zieleni ma być w centrum miasta jak najwięcej. Nowy program w Toruniu Więcej zieleni pojawi się na toruńskiej Starówce. Miasto uruchamia nowy program, w pracach pomoże zespół złożony z pracowników kilku działów Urzędu Miasta. » więcej
1234567