Piątek, 14 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana / Utworzono stanowisko korespondenta radiowego we Włocławku (1978)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Centrum Motoryzacyjne
2020-07-03, 16:40 Polska Agencja Prasowa, Michał Zaręba

Wiceszef MON: Andrzej Duda gwarantuje, że w Polsce będzie bezpiecznie

Marcin Ociepa w Inowrocławiu/fot. Tomasz Gronet
Marcin Ociepa w Inowrocławiu/fot. Tomasz Gronet
Marcin Ociepa w Toruniu/fot. Michał Zaręba
Marcin Ociepa w Toruniu/fot. Michał Zaręba
- Głos oddany na Andrzeja Dudę jest głosem oddanym na polskiej bezpieczeństwo - ocenił w piątek w Toruniu wiceprezes Porozumienia, wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Stwierdził, że urzędujący prezydent ma wiele osiągnięć na polu obronności, których nie neguje nawet opozycja.
- Apeluję do mieszkańców Torunia wprost o poparcie w II turze wyborów prezydenckich Andrzeja Dudy. Mówię to z perspektywy osoby, która zajmuje się kwestią polityki obronnej RP. Sprawa ponownego wyboru na ten urząd Andrzeja Dudy rysuje się jako fundamentalna dla naszego bezpieczeństwa - powiedział Ociepa.

Ocenił, że Duda przez pięć lat ma niepodważalny dorobek w zakresie polityki obronnej, a opozycja w ogóle w kampanii nie wchodzi na ten temat, gdyż w Polsce w ostatnich latach m.in. zwiększona została liczba żołnierzy i stworzono Wojska Obrony Terytorialnej, a także modernizowana jest armia.

- Nasi konkurenci polityczni, a przecież Rafał Trzaskowski był w rządzie PO-PSL, byli przeciwnikami powstania tej formacji, a ona dziś pomaga Polakom w wielu sytuacjach m.in. przy powodziach czy w trakcie epidemii koronawirusa. PO nazywała te wojska — wojskami Macierewicza i mówiła, że nie będą one miały wpływu na system obronny RP - mówił wiceszef MON.

Jego zdaniem tak absolutnie nie jest i „terytorialsi" są niezwykle ważną formacją w polskim wojsku. - Spotkały się w jednym miejscu potrzeby sił zbrojnych, jak i potrzeby społeczne - stwierdził Ociepa. Dodał, że pod przywództwem Andrzeja Dudy zwiększyła się liczba żołnierzy NATO w Polsce. - To wymierny sukces polityki obronnej Polski, za która odpowiada prezydent Duda. Zastępujemy też sprzęt z rodowodem jeszcze radzieckim na nowoczesne uzbrojenie. Nasza armia staje się nie tylko coraz bardziej liczna, ale nowoczesna. Jesteśmy państwem, które nikogo nie napada, ale chcemy czuć się bezpiecznie. Dodatkowo chcemy być wiarygodnym sojusznikiem w NATO - mówił wiceprezes Porozumienia. Ocenił, że głos oddany na Andrzeja Dudę jest głosem oddanym na polskie bezpieczeństwo.

Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa odwiedził w piątek także Inowrocław.
Marcin Ociepa mówił w Toruniu
Marcin Ociepa mówił w Inowrocławiu

Wiadomości lokalne

2020-08-14, godz. 12:15 Petycja w obronie drzew. Chodzi o standardy zabezpieczeń podczas remontów i budów Stowarzyszenie MODrzew - Monitoring Obywatelski Drzew apeluje do prezydenta Bydgoszczy o wprowadzenie standardów dotyczących ochrony drzew podczas inwestycji. ... » więcej 2020-08-14, godz. 11:30 Pamięć o bohaterach 1920 roku wykuta na tablicach „Pamięci tych, którym winniśmy dług wdzięczności za wolność naszą i Europy” - tablice poświęcone bohaterom Cudu nad Wisłą zostały odsłonięte przy wejściu głów ... » więcej 2020-08-14, godz. 10:55 Ministerstwo Zdrowia: 832 nowych zakażeń koronawirusem, 22 w Kujawsko-Pomorskiem Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 832 osób w tym 22 z woj. kujawsko-pomorskiego, łącznie wykryto dotąd 55 tys. 319 przypad ... » więcej 2020-08-14, godz. 09:52 Prof. Biegański: Warto pamiętać o heroizmie całego polskiego społeczeństwa w wojnie polsko-bolszewickiej Godnym zapamiętania jest heroizm całego polskiego społeczeństwa sprzed stu lat, które się wtedy wyjątkowo zjednoczyło. Tak prof. Zdzisław Biegański, historyk ... » więcej 2020-08-14, godz. 08:47 Urząd Miasta w Bydgoszczy - w piątek większość wydziałów nieczynna Urząd Miasta w Bydgoszczy w piątek 14 sierpnia będzie funkcjonował w ograniczonym zakresie. Czynne będą Urząd Stanu Cywilnego, Wydział Uprawnień Komunikacyjny ... » więcej 2020-08-14, godz. 07:04 W Toruniu ponownie stanął Pomnik Poległych Żołnierzy Wojsk Balonowych [zdjęcia] Wojskowo - historyczny piknik oraz wystawa, towarzyszą odsłonięciu Pomnika Poległych Żołnierzy Wojsk Balonowych w Toruniu. » więcej 2020-08-13, godz. 20:32 Jak wyjechać z parkingu przed ratuszem w Inowrocławiu? Zdania są podzielone Radni powiatu inowrocławskiego bronią zwyczajowego wyjazdu z parkingu, który znajduje się przed budynkiem ratusza i starostwa w Inowrocławiu. » więcej 2020-08-13, godz. 17:31 Rekrutacja do szkół w szczególnych czasach. Które specjalności najpopularniejsze? Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. W liceach, technikach i szkołach branżowych wywieszono już listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowany ... » więcej 2020-08-13, godz. 16:30 Pacjent zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala w Grudziądzu Mieszkaniec Bydgoszczy zarażony koronawirusem uciekł kilka dni temu ze szpitala jednoimiennego w Grudziądzu. Policja szybko wpadła na jego trop. » więcej 2020-08-13, godz. 14:41 Hospicjum Światło: spotkania 15 - minutowe, albo „widzenia" przez okno Pandemia to podwójnie ciężka sytuacja dla pacjentów toruńskiego hospicjum opiekującego się osobami po ciężkich wypadkach, nieraz leżącymi w stanie wegetatywny ... » więcej
1234567