Wtorek, 22 września 2020 r.   Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-01, 17:00 Michał Zaręba

Toruń: politycy Porozumienia promowali kandydaturę Andrzeja Dudy

Iwona Michałek i Jarosław Gowin zachęcali w Toruniu do głosowania na Andrzeja Dudę./fot. Michał Zaręba
Iwona Michałek i Jarosław Gowin zachęcali w Toruniu do głosowania na Andrzeja Dudę./fot. Michał Zaręba
Do głosowania na Andrzeja Dudę w II turze wyborów zachęcali w Toruniu Iwona Michałek - wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i lider Porozumienia Jarosław Gowin.
- To był dobry czas dla Polski - podsumowali mijające 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy - politycy Zjednoczonej Prawicy.

- Według ostatnich badań, 84 procent mieszkańców Polski uważa, że żyje im się lepiej, niż 5 lat temu, a dlaczego im się żyje lepiej? Dlatego, że po prostu dbamy o Polaków. W tym trudnym okresie pandemii, w kujawsko-pomorskim obroniliśmy 328 tys. pracowników. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie prezydenta Andrzeja Dudy - mówi Iwona Michałek, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- W tej poprzedniej kadencji, Polska była na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o tempo wzrostu gospodarczego. Mieliśmy rekordowo niskie bezrobocie, rekordowo niski deficyt budżetowy, a równocześnie realizowaliśmy najszersze w Europie programy społeczne, na czele z programem "Rodzina 500 Plus" - mówił Jarosław Gowin, lider Porozumienia.

W konferencji uczestniczyli też toruński radny Dariusz Mądrzejewski i Dobromir Szymański radny z Inowrocławia.
Materiał Michała Zaręby (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-09-22, godz. 18:34 Tańsze mieszkania dla inowrocławian? Podpisano porozumienie W Inowrocławiu mogą powstać lokale z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś prezydent Inowrocławia i prezes Kraj ... » więcej 2020-09-22, godz. 16:33 Poseł Robert Kwiatkowski o „Piątce dla zwierząt”: ta ustawa nie doprowadzi do przedterminowych wyborów „Przyszedł czas na zmiany” - tak o przyjętej przez Sejm „Piątce dla zwierząt” mówił w Toruniu poseł Robert Kwiatkowski. » więcej 2020-09-22, godz. 14:35 Wszystko o Pracowniczych Programach Kapitałowych. Konferencja w Bydgoszczy Zatrudnieni na Kujawach i Pomorzu chętniej niż z innych regionów przystępują do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Właśnie o takim oszczędzaniu na emeryturę d ... » więcej 2020-09-22, godz. 13:55 Inspektorzy pracy odwiedzają szkoły. To nie kontrole. To prewencja Dyrektorzy kujawsko-pomorskich szkół są otwarci na współpracę z inspekcją pracy. Tak wynika z ich dotychczasowych wizyt w placówkach oświatowych. » więcej 2020-09-22, godz. 13:28 Podejrzany o rozbój na dworcu. Rozpoznajesz go? Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście apelują o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na filmie oraz zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpozna ... » więcej 2020-09-22, godz. 12:57 Zieloni o zieleni w Toruniu. Wzorem ogrody fasadowe z Holandii [wizualizacje] Zielone dachy na starówce, drzewa w donicach na ulicy Szerokiej i żywopłoty wyłapujące spaliny przy ruchliwych drogach. To część propozycji toruńskich społecz ... » więcej 2020-09-22, godz. 11:59 Radny Szymański interpeluje do prezydenta Inowrocławia Trzeba doceniać sukcesy naukowe uczniów - tak uważa Dobromir Szymański inowrocławski radny Porozumienia. W interpelacji do prezydenta miasta Ryszarda Brejzy p ... » więcej 2020-09-22, godz. 10:05 Tragedia rodziny wypoczywającej pod Włocławkiem. Nie żyją 2 osoby Prawie 80-letnie małżeństwo zginęło w pożarze barakowozu w Szczutkowie w gminie Choceń. Matkę i ojca chciał ratować przebywający w budynku obok syn. » więcej 2020-09-22, godz. 09:35 Koalicja Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwości? To nie jest niemożliwe Poseł Paweł Szramka, gość wtorkowej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, nie wykluczył koalicji Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwością w przypadku w przypadku rozp ... » więcej 2020-09-22, godz. 08:05 Zieleni ma być w centrum miasta jak najwięcej. Nowy program w Toruniu Więcej zieleni pojawi się na toruńskiej Starówce. Miasto uruchamia nowy program, w pracach pomoże zespół złożony z pracowników kilku działów Urzędu Miasta. » więcej
1234567