Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Sławy, Jakuba, Oktawiana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2020-06-24, 09:10 Elżbieta Rupniewska

Gminne Centrum Stomatologii Szkolnej w Śliwicach będzie działać od 1 lipca

Otwarcie Gminnego Centrum Stomatologii Szkolnej w Śliwicach./fot. Elżbieta Rupniewska
Otwarcie Gminnego Centrum Stomatologii Szkolnej w Śliwicach./fot. Elżbieta Rupniewska
Otwarcie Gminnego Centrum Stomatologii Szkolnej w Śliwicach./fot. Elżbieta Rupniewska
Otwarcie Gminnego Centrum Stomatologii Szkolnej w Śliwicach./fot. Elżbieta Rupniewska
Od września ubiegłego roku, w Śliwicach w Borach Tucholskich, udało się wybudować i wyposażyć Gminne Centrum Stomatologii Szkolnej. Całość kosztowała nieco ponad 1 milion złotych, z czego aż 800 tysięcy to dotacja z budżetu państwa, 100 tysięcy pochodzi z budżetu gminy, a prawie 128 tysięcy to wkład własny Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Śliwicach.
- To inwestycja w zdrowie najmłodszych mieszkańców - mówił obecny na otwarciu placówki minister Łukasz Schreiber, któremu placówka zawdzięcza rządową dotację. - To jest dobry przykład współpracy ponad podziałami, ponad różnicami, dla dobra obywateli, dlatego składam państwu serdeczne gratulacje i cieszę się, że w Śliwicach to centrum powstało.

- Niestety, epidemia pokrzyżowała nasze plany, i dopiero dzisiaj otwieramy centrum. Wbrew wszystkim przeciwnościom, ponieważ finansowanie stomatologii jest zawieszone z powodu pandemii, podjęliśmy decyzję z panem wojewodą, że rozpoczniemy działalność 1 lipca korzystając ze środków własnych, mając nadzieję, że NFZ pod koniec roku uruchomi pieniądze niezbędne na prowadzenie bieżącej działalności - mówił dr Wojciech Kroplewski, dyrektor śliwickiego Zakładu Opieki Zdrowotnej.
Otwarcie Gminnego Centrum Stomatologii Szkolnej w Śliwicach
Tuchola

Wiadomości lokalne

2020-08-06, godz. 17:03 W sklepie na bydgoskich Kapuściskach pobił ekspedientkę, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali 44-latka podejrzewanego o uszkodzenie ciała. Mężczyzna w sklepie uderzył w twarz ekspedientkę. Kobieta wcześniej zwró ... » więcej 2020-08-06, godz. 15:35 Marszałek województwa przyjmuje zaproszenie na nadzwyczajna sesję bydgoskiej Rady Miasta Marszałek województwa Piotr Całbecki przyjmuje zaproszenie prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. W rozmowie z Polskim radiem PiK zapewnił, że weźmie udział ... » więcej 2020-08-06, godz. 13:55 Respiratory mobilne od Caritas trafiły do bydgoskiego szpitala wojskowego 10 Wojskowy Szpital Kliniczny otrzymał 4 nowe respiratory, a także środki dezynfekcyjne. Dary przekazała Caritas Diecezji Bydgoskiej. To efekt akcji „Wdzięczn ... » więcej 2020-08-06, godz. 12:56 Po kolizji normalny ruch na drodze nr 56 w Koronowie Przywrócono normalny ruch na drodze krajowej nr 56 w Koronowie, gdzie zderzyły się trzy samochody osobowe. Nikomu nic się nie stało - poinformował dyżurny odd ... » więcej 2020-08-06, godz. 12:55 Senator Bober apeluje o zachowanie obostrzeń sanitarnych Senator Ryszard Bober apeluje do mieszkańców o przestrzeganie zaleceń sanitarnych. Drugi wynik testu potwierdził, że były przewodniczący sejmiku województwa k ... » więcej 2020-08-06, godz. 11:27 Kujawsko-Pomorskie: 12 nowych przypadków koronawirusa W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 12 nowych potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażeń koronawirusem. Wśród nich są 2 osoby z Bydgoszczy, 2 z ... » więcej 2020-08-06, godz. 08:00 Atrakcje na wakacje? Sępólno Krajeńskie zaprasza na swoje święto! Koncerty w sieci, kameralne wystawy czy regaty - takie propozycje zapisały się w programie tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego. » więcej 2020-08-06, godz. 06:00 Staruszek ze wstydliwymi zarzutami. Jaki usłyszy wyrok? 5 sierpnia w Sądzie Okręgowym w Toruniu rozpoczął się proces 81-letniego mężczyzny oskarżonego o seksualne wykorzystywanie dziewczynki. » więcej 2020-08-05, godz. 21:40 Popełniasz wykroczenia i myślisz, że nikt nie zauważył! SPEED widzi i karze! Mandaty i punkty karne dla kierowców, nałożyli policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED, za wjazd na czerwonym świetle oraz rozmowę przez telefon komórkowy. Wsz ... » więcej 2020-08-05, godz. 15:09 Niebezpiecznie w pracy. Dużo wypadków w lipcu Rekordowa liczba 21 wypadków przy pracy miała miejsce w lipcu w naszym regionie. Dwa z nich to wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Przyczyny bada Państwowa Inspe ... » więcej
1234567