Czwartek, 13 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-06-24, 07:10 Elżbieta Rupniewska

Rząd zdecydował się rozwiązać palący problem bazy strażackiej w Świeciu

Nowoczesna baza strażacka w Świeciu będzie dokończona./fot. Elżbieta Rupniewska
Nowoczesna baza strażacka w Świeciu będzie dokończona./fot. Elżbieta Rupniewska
Nowoczesna baza strażacka w Świeciu będzie dokończona./fot. Elżbieta Rupniewska
Nowoczesna baza strażacka w Świeciu będzie dokończona./fot. Elżbieta Rupniewska
Do końca roku ma zostać wreszcie sfinalizowana budowa strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. Prace w tym obiekcie trwają już 6 lat. Pieniądze na dokończenie inwestycji udało się pozyskać ministrowi Łukaszowi Schreiberowi z Komitetu Stałego Rady Ministrów.
3,5 mln zł wsparcia pochodzi z puli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji a 1,5 mln zł z rezerwy budżetowej państwa.

- Możemy powiedzieć jasno, że budowa, dzięki dodatkowym środkom, także rządowym, i wsparciu, zaangażowaniu pana premiera, będzie sfinalizowana - mówi minister Łukasz Schreiber.

- Nowoczesny obiekt już stoi. Niestety wzrost cen na rynku budowlanym spowodował, że zabrakło pieniędzy na jego wyposażenie oraz zagospodarowanie terenu - mówi brygadier Jacek Kaczmarek, komendant wojewódzki PSP. - Obiekt budowlany jest pokaźny - ponad 2300 m2, ponad 13 tys. m3, 14 stanowisk garażowych, myjnia, warsztaty, pomieszczenia socjalne dla strażaków, sale edukacyjne.

Lokalizacja strażnicy w sąsiedztwie szpitala powiatowego w Świeciu i wylotu na obwodnicę miasta, budowaną S5-tkę i autostradę A1 pozwoli na szybsze dotarcie m.in. do ofiar wypadków komunikacyjnych. W ubiegłym roku świeccy strażacy wyjeżdżali do 1400 zdarzeń drogowych, rok wcześniej około 1700 razy.
Mówi minister Łukasz Schreiber
Mówi brygadier Jacek Kaczmarek, komendant wojewódzki PSP

Wiadomości lokalne

2020-08-12, godz. 21:22 W Toruniu akcja wsparcia dla protestujących Białorusinów Jesteśmy z wami - mówią torunianie, którzy spontanicznie zebrali się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, w związku z ostatnimi wydarzeniami na Białorusi. » więcej 2020-08-12, godz. 17:56 CBA w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Co sprawdzają służby? Trwa kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Chodzi o przetarg na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla ... » więcej 2020-08-12, godz. 15:30 Czy tęczowa flaga zawiśnie nad bydgoskim ratuszem? Jest odpowiedź prezydenta Bydgoszczy Lewica i środowiska LGBT zaapelowały do prezydenta Bydgoszczy, by w geście solidarności i sprzeciwu wobec przemocy, wywiesił tęczowe flagi na budynku Ratusza. ... » więcej 2020-08-12, godz. 13:10 Skazane z więzienia w Grudziądzu napisały listy do dziewczyn z poprawczaka Brak rodzinnego ciepła, brak pieniędzy, albo ich nadmiar, alkohol, narkotyki, złe środowisko - kobiety z wyrokami przeanalizowały swoje życie i proszą dziewcz ... » więcej 2020-08-12, godz. 11:00 Sławomir Mentzen w Rozmowie Dnia: Opozycja białoruska nie ma żadnych szans Sławomir Mentzen, toruński polityk Konfederacji, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że choć wszyscy współczujemy Białorusinom, obaleni ... » więcej 2020-08-12, godz. 09:53 Pracownicy IPN w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy. Szukają grobów... Na terenie Aresztu Śledczego w Bydgoszczy rozpoczęły się prace zespołu Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej - Delegatury w Bydgoszczy. ... » więcej 2020-08-12, godz. 08:15 Nocne prace na remontowanym moście w Toruniu. Będą utrudnienia Dwie pracowite noce czekają wykonawcę na rozbudowywanym moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu. » więcej 2020-08-12, godz. 07:20 Z bydgoskiego lotniska na własne. Nowa siedziba lotniczego pogotowia prawie gotowa Prawie 10 milionów złotych kosztowała nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zlokalizowana w Żołędowie koło Bydgoszczy. Pod koniec roku do nowego obiektu ... » więcej 2020-08-12, godz. 06:13 Przełamują stereotyp bibliotekarza. Fotografie w oknie świeckiej biblioteki Kilkanaście niezwykłych fotografii pojawiło się w oknach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu nad Wisłą. Pozowali do nich pracownicy biblioteki, a inspir ... » więcej 2020-08-11, godz. 21:12 12 litrów osocza od kujawsko-pomorskich dawców posłuży do produkcji leku na Covid-19 Osocze od ozdrowieńców z województwa kujawsko-pomorskiego pomoże w produkcji leku na Covid-19 - ustaliło Polskie Radio PiK. Nad lekiem pracuje lubelska spółka. » więcej
1234567