Czwartek, 13 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-06-17, 11:22 Polska Agencja Prasowa, Michał Zaręba

Zakażenia koronawirusem w szpitalu w Toruniu: śledztwo do Gdańska

Szpital miejski w Toruniu/fot. Wikipedia
Szpital miejski w Toruniu/fot. Wikipedia
Prokuratura Regionalna w Gdańsku przejęła sprawę zakażania Covid-19 w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu - ustaliło Polskie Radio PiK. O przeniesienie śledztwa wnioskowała część rodzin zmarłych pacjentów.
W Gdańsku sprawą zajmie się dział ds. błędów medycznych. Analizowanych będzie m.in. siedem zawiadomień o możliwych nieprawidłowościach, które mogły narazić pacjentów. - Specjalna jednostka, zajmująca się postępowaniami dotyczącymi możliwych błędów medycznych, ma zdecydowanie więcej instrumentów do badania takich kwestii - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski.

Postępowanie prowadzone jest pod kątem narażenia wielu osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, narażenia na niebezpieczeństwo przez osobę zobowiązaną do opieki nad osobami i nieumyślnego spowodowania śmierci.

W toruńskim szpitalu potwierdzono 51 przypadków zakażeń koronawirusem - u 17 pacjentów i 34 osób z personelu. To największe ognisko zakażeń szpitalnych w regionie kujawsko-pomorskim. Dotychczas w szpitalu jednoimiennym zakaźnym w Grudziądzu zmarło 9 osób przetransportowanych z oddziałów tego szpitala, 5 pacjentów przetransportowanych z przyszpitalnej stacji dializ, a także przynajmniej dwie osoby, o których informują rodziny, które były pacjentami oddziałów szpitala miejskiego w Toruniu jeszcze w marcu, zostały wypisane do domów i z nich trafiły do szpitala zakaźnego w Grudziądzu.

Władze szpitala w Toruniu wskazują, że wszystkie procedury były wdrożone na czas i przestrzegane, a specjalne procedury dotyczące koronawirusa przed wybuchem epidemii nie istniały w całej Polsce.
Mówi toruński adwokat Jan Olszak, pełnomocnik rodzin
Mówi toruński adwokat Jan Olszak

Wiadomości lokalne

2020-08-12, godz. 21:22 W Toruniu akcja wsparcia dla protestujących Białorusinów Jesteśmy z wami - mówią torunianie, którzy spontanicznie zebrali się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, w związku z ostatnimi wydarzeniami na Białorusi. » więcej 2020-08-12, godz. 17:56 CBA w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Co sprawdzają służby? Trwa kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Chodzi o przetarg na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla ... » więcej 2020-08-12, godz. 15:30 Czy tęczowa flaga zawiśnie nad bydgoskim ratuszem? Jest odpowiedź prezydenta Bydgoszczy Lewica i środowiska LGBT zaapelowały do prezydenta Bydgoszczy, by w geście solidarności i sprzeciwu wobec przemocy, wywiesił tęczowe flagi na budynku Ratusza. ... » więcej 2020-08-12, godz. 13:10 Skazane z więzienia w Grudziądzu napisały listy do dziewczyn z poprawczaka Brak rodzinnego ciepła, brak pieniędzy, albo ich nadmiar, alkohol, narkotyki, złe środowisko - kobiety z wyrokami przeanalizowały swoje życie i proszą dziewcz ... » więcej 2020-08-12, godz. 11:00 Sławomir Mentzen w Rozmowie Dnia: Opozycja białoruska nie ma żadnych szans Sławomir Mentzen, toruński polityk Konfederacji, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że choć wszyscy współczujemy Białorusinom, obaleni ... » więcej 2020-08-12, godz. 09:53 Pracownicy IPN w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy. Szukają grobów... Na terenie Aresztu Śledczego w Bydgoszczy rozpoczęły się prace zespołu Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej - Delegatury w Bydgoszczy. ... » więcej 2020-08-12, godz. 08:15 Nocne prace na remontowanym moście w Toruniu. Będą utrudnienia Dwie pracowite noce czekają wykonawcę na rozbudowywanym moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu. » więcej 2020-08-12, godz. 07:20 Z bydgoskiego lotniska na własne. Nowa siedziba lotniczego pogotowia prawie gotowa Prawie 10 milionów złotych kosztowała nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zlokalizowana w Żołędowie koło Bydgoszczy. Pod koniec roku do nowego obiektu ... » więcej 2020-08-12, godz. 06:13 Przełamują stereotyp bibliotekarza. Fotografie w oknie świeckiej biblioteki Kilkanaście niezwykłych fotografii pojawiło się w oknach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu nad Wisłą. Pozowali do nich pracownicy biblioteki, a inspir ... » więcej 2020-08-11, godz. 21:12 12 litrów osocza od kujawsko-pomorskich dawców posłuży do produkcji leku na Covid-19 Osocze od ozdrowieńców z województwa kujawsko-pomorskiego pomoże w produkcji leku na Covid-19 - ustaliło Polskie Radio PiK. Nad lekiem pracuje lubelska spółka. » więcej
1234567