Wtorek, 14 lipca 2020 r.   Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila
DK nr 91 między Włocławkiem a Kowalem - wypadek. Jeden pas ruchu w kierunku Łodzi jest zablokowany
DK nr 91 między Włocławkiem a Kowalem - wypadek. Jeden pas ruchu w kierunku Łodzi jest zablokowany
DK nr 91 między Włocławkiem a Kowalem - wypadek. Jeden pas ruchu w kierunku Łodzi jest zablokowany
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Małyssak
2020-06-05, 10:52 Jolanta Fischer/Redakcja

Służby i setki ludzi szukają zaginionego Piotra. Siostra 16-latka prosi o pomoc

Poszukiwania Piotra Nowarkiewicza/fot. Policja
Poszukiwania Piotra Nowarkiewicza/fot. Policja
Poszukiwania Piotra Nowarkiewicza/fot. Bydgoszcz 998
Poszukiwania Piotra Nowarkiewicza/fot. Bydgoszcz 998
Poszukiwania Piotra Nowarkiewicza/fot. Bydgoszcz 998
Poszukiwania Piotra Nowarkiewicza/fot. Bydgoszcz 998
Poszukiwany Piotr Nowarkiewicz/fot. materiały prywatne
Poszukiwany Piotr Nowarkiewicz/fot. materiały prywatne
Specjalistyczny sprzęt, służby ratunkowe i ogromna rzesza ludzi dobrej woli - trwa szósty dzień poszukiwań 16-letniego Piotra Nowarkiewicza z Ciela (gmina Białe Błota). Siostra chłopaka apeluje na Facebooku o pomoc.
2020-06-03 159117784010
W sobotę, 30 maja, ok. godz. 22.00, nastolatek miał wysiąść z autobusu linii nr 96, niedaleko swojego domu. Na miejsce jednak nie dotarł. We wtorek, na terenie okolicznych łąk w pobliżu Olipina, odnaleziono jego rzeczy osobiste (bluzę i torbę-nerkę). Od kilku dni policjanci, strażacy i setki ludzi prowadzą poszukiwania w lasach, na łąkach i w innych miejscach w okolicy. Siostra zaginionego zamieszcza prośby na Facebooku. - Apeluję i proszę mieszkańców od Nowej Wsi, poprzez Pawłówek, Lisi Ogon, Ciele, Kruszyn, Zielonkę, po Przyłęki, aby sprawdzili działki, szopy, garaże, pustostany. Piotr może być tam przetrzymywany lub ukrywany. Proszę osoby chodzące po lesie, myśliwych, aby sprawdzili ambony i paśnik - prosi siostra 16-latka.

Piątek to szósty dzień poszukiwań. - Czekamy na polecenia policji. Dysponujemy na miejsce sonar - to specjalne urządzenie, które bardzo ułatwia nam pracę przy przeszukiwaniu terenu akwenów wodnych - mówi Karol Smarz z PSP w Bydgoszczy. - Dysponowanie takiego sonara z reguły odbywa się przy uczestnictwie specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego - tłumaczy. - Oprócz tego oczywiście prowadzimy działania na terenie, są w to mocno zaangażowane miejscowe jednostki OSP, ale też grupa poszukiwawcza Bizon i nasze zawodowe jednostki.

Poszukiwania prowadzą także chętni mieszkańcy - w środę i czwartek zgłosiło się kilkaset osób. - My jako służba ratownicza nigdy się nie poddajemy. Cały czas jeździmy tam z myślą, że szukamy żywej osoby - mówi Karol Smarz.

Służby planują dziś przeszukać akweny wodne na terenie wsi Prądki. W działaniach przeszkadzają jednak intensywne opady deszczu.

RYSOPIS ZAGINIONEGO: 180 cm wzrostu, budowa ciała szczupła, wiek z wyglądu na 18 lat, włosy ciemne, krótkie, uszy lekko odstające.

Ktokolwiek zna miejsce pobytu 16-latla, bądź jest w posiadaniu jakichkolwiek informacji mogących mieć związek z tą sprawą, proszony jest o kontakt osobisty z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Białych Błotach przy ul. Bezpiecznej 2 lub telefoniczny pod nr tel. (47) 751 12 49 albo na numer alarmowy Policji 112.
Mówi Karol Smarz z PSP w Bydgoszczy

Wiadomości lokalne

2020-07-14, godz. 10:57 W bydgoskim Porcie Lotniczym rozbił się samolot! Są ofiary... [zdjęcia] Na pasie startowym Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy rozbił się mały samolot. Po uderzeniu w ziemię awionetka stanęła w płomieniac ... » więcej 2020-07-14, godz. 10:26 Rozmowa Dnia o dwóch wizjach państwa i głębokim wewnętrznym sporze - Nasz konflikt polityczny jest głęboki i wielowymiarowy - ocenia poseł Zbigniew Girzyński (Prawo i Sprawiedliwość), który był dziś gościem Rozmowy Dnia Polsk ... » więcej 2020-07-14, godz. 08:05 Złap wodę, a dostaniesz dotacje. Dla tych, którzy chcą gromadzić deszczówkę W Toruniu rozpoczął się pilotażowy program, która ma zachęcić mieszkańców do gromadzenia deszczówki. Uchwałę w tej sprawie przyjęli niedawno toruńscy radni. » więcej 2020-07-13, godz. 20:58 Prezydent Włocławka podziękował mieszkańcom za udział w wyborach O wzajemny szacunek i merytoryczną dyskusję - wśród mieszkańców i polityków - zaapelował prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Podziękował też włocławianom za ... » więcej 2020-07-13, godz. 20:17 Fałszywe dokumenty, łapówki. Wszystko po to, by wyłudzić unijną dotację Do bydgoskiego sądu trafił akt oskarżenia dotyczący wyłudzeń dotacji unijnych, a także przyjmowania łapówek. Zarzuty przedstawiono sześciu osobom. » więcej 2020-07-13, godz. 19:22 1854 głosy dla każdego. W gminie Łubianka koło Torunia remis w drugiej turze Prezydent RP Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w drugiej turze wyborów uzyskali w gminie Łubianka tyle samo głosów. Obu kandydatów poparło p ... » więcej 2020-07-13, godz. 18:07 Ponad metrowy wąż w galerii handlowej. Klienci wezwali straż miejską Nietypowa interwencja strażników miejskich w Grudziądzu - łapali węża. Miał ponad metr długości i pełzał po holu galerii handlowej w Grudziądzu. » więcej 2020-07-13, godz. 17:00 Dziesięć mandatów dla studentów, którzy pijani pływali po Zalewie Koronowskim Policja ukarała mandatami dziesięć młodych osób, zatrzymanych przez policjantów pełniących służbę na Zalewie Koronowskim. » więcej 2020-07-13, godz. 15:16 Próba porwania 13-latki na bydgoskim Okolu? Sprawę bada policja Policjanci z Bydgoszczy wyjaśniają, czy na bydgoskim Okolu doszło do próby porwania nastolatki. Takie zgłoszenie otrzymali ostatnio funkcjonariusze. » więcej 2020-07-13, godz. 14:25 Komisja w Toruniu zgubiła puste karty do głosowania Nie doszło do przestępstwa związanego z wyborami - ustaliła toruńska policja. Komisja wyborcza w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu zagubiła 56 kart do głosowania. ... » więcej
1234567