Środa, 08 lipca 2020 r.   Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Centrum Zabaw Rodzinnych
2020-06-02, 17:55 Michał Zaręba/Redakcja

Poseł Tomasz Lenz mówi: sprawdzam. Chodzi o wyborcze obietnice Andrzeja Dudy

Konferencja posła Tomasz Lenza. Fot. Michał Zaręba
Konferencja posła Tomasz Lenza. Fot. Michał Zaręba
Poseł Tomasz Lenz rozlicza obietnice prezydenta Andrzeja Dudy. Jak wskazuje toruński polityk Platformy Obywatelskiej, najważniejsze niezrealizowane z ostatniej kampanii wyborczej postulaty to między innymi podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł, wyrównanie dopłat bezpośrednich dla polskich rolników oraz przewalutowanie kredytów we frankach.
- Wnioski nasuwają się same. Czy Andrzej Duda jest osobą wiarygodną? Czy mówi prawdę, czy realizuje swoje obietnice czy jest wiarygodny, żeby ponownie na niego głosować? Niech każdy wyciągnie sam wnioski z tego, co obiecywał, a czego nie zrobił, bo już wkrótce -najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca - będziemy decydowali o tym, czy mamy głosować na kogoś, kto obietnice realizuje czy też po prostu rzuca obietnice w przestrzeń publiczną po to tylko, żeby wygrać wybory, a następne siedzieć za biurkiem przez 5 lat i podpisywać wszystko, co Jarosław Kaczyński na to biurko mu położy - powiedział poseł Tomasz Lenz.

- To, co wydarzy się po wyborach będzie decydowało o wizerunku Polski i jej funkcjonowaniu - dodał poseł Lenz. Zapewnił też, że Platforma Obywatelska jest gotowa do zbierania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego.

Według oficjalnej strony Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zawetował 9 ustaw.
Mówi Tomasz Lenz

Wiadomości lokalne

2020-07-07, godz. 21:33 Kandydat na prezydenta odwiedził Kujawy i Pomorze Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP spotkał się dziś ze swoimi zwolennikami w jednym z gospodarstw w gminie Sadki. » więcej 2020-07-07, godz. 19:27 Dyskutowano i uchwalono! Włocławscy radni udają się na wakacje! Ostatni raz przed wakacyjną przerwą obradowali we Włocławku miejscy radni. Sesja okazała się krótka i spokojna. » więcej 2020-07-07, godz. 19:08 Czy Twoje nazwisko widnieje w spisie wyborców? Sprawdź! Dopisz się! Jeszcze tylko dziś, 7 lipca osoby, które chcą wziąć udział w II turze wyborów i zagłosować poza miejscem swojego zamieszkania, mogą dopisać się do spisu wybor ... » więcej 2020-07-07, godz. 18:17 Czy rolnikom będzie żyło się łatwiej? O podniesienie dopłat dla rolników oraz o utworzenie europejskiego unijnego funduszu klęskowego chce zabiegać kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski - zapow ... » więcej 2020-07-07, godz. 17:36 Medale zawisły na piersiach zasłużonych, także znanych z radiowej anteny W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Przyznane one zastały mi.in. osobom zasłużonym ... » więcej 2020-07-07, godz. 15:37 Bydgoscy działacze PiS piszą list do Donalda Tuska Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta Polski, nie odpowiedział na pytania bydgoskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości dostarczone do ... » więcej 2020-07-07, godz. 15:33 „Chcemy, by nasza praca godna pozostała”. Protest pracowników oświaty Pracownicy administracji i obsługi w toruńskiej oświacie obawiają się obniżenia wynagrodzeń. Ubrani na czarno spotkali się przed Urzędem Miasta. » więcej 2020-07-07, godz. 14:00 Rozpoznajesz tych mężczyzn? Szuka ich bydgoska policja [zdjęcia] Policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście proszą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn, proszeni ... » więcej 2020-07-07, godz. 10:26 Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Niektórzy piszą w dodatkowym terminie Prawie 175 uczniów z 94 szkół w województwie kujawsko-pomorskim pisze we wtorek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. » więcej 2020-07-07, godz. 08:21 27 zastępów przez całą noc walczyło z ogniem. Pożar składowiska tworzyw sztucznych To była trudna noc dla strażaków w powiecie inowrocławskim. W poniedziałek po południu wybuchł pożar na terenie otwartego składowiska tworzyw sztucznych w Lis ... » więcej
1234567