Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Sławy, Jakuba, Oktawiana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-05-28, 10:21 Katarzyna Prętkowska

Stwierdzili koronawirusa i nadal przyjmowali na oddział? Kontrola w szpitalu

Śledczy otrzymali sześć zgłoszeń od rodzin, siódme na postawie którego prowadzą śledztwo pochodzi od lekarza, według którego w placówce nie przestrzegane były normy sanitarne
Śledczy otrzymali sześć zgłoszeń od rodzin, siódme na postawie którego prowadzą śledztwo pochodzi od lekarza, według którego w placówce nie przestrzegane były normy sanitarne
Sanepid prowadzi już kontrolę w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu - dowiedziało się Polskie Radio PiK. Jej przeprowadzenie - po wykryciu 51 przypadków koronawirusa w placówce - zleciła prokuratura.
W kwietniu toruński sanepid - w odpowiedzi na zlecenie prokuratury -odmówił przeprowadzenia kontroli w szpitalu informując, że - w związku z epidemią - nie dysponuje logistycznymi możliwościami jej realizacji. Teraz przystąpił do działania.

Jak przekazała Polskiemu Radiu Pik rzecznik WSSE w Bydgoszczy, sprawdzane są obowiązujące w szpitalu procedury: zabezpieczenie pracowników i pacjentów w środki ochrony, tryb i sposób zarządzenia ewakuacji pacjentów, zasady postępowania w Izbie Przyjęć oraz to, czy w momencie stwierdzenia koronawirusa na oddziale hematologii przyjmowani byli na oddział nowi chorzy. Tak twierdzą rodziny pacjentów, które zawiadomiły prokuraturę o możliwych nieprawidłowościach w szpitalu.

Śledczy otrzymali sześć takich zgłoszeń, siódme na postawie którego prowadzą śledztwo pochodzi od lekarza, według którego w placówce nie przestrzegane były normy sanitarne. Prokuratura sprawdza czy w szpitalu nie narażono tym samym zdrowia i życia pacjentów. Lecznica od początku twierdzi, że postępowała zgodnie z procedurami i nie ma sobie nic do zarzucenia.



Dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu w nadesłanym do redakcji sprostowaniu do powyższej informacji poinformowała, że nieprawdą jest jakoby prowadzona była kontrola sanepidu w szpitalu. Prawdą jest, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu, w związku prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, zwrócił się z wnioskiem do dyrekcji szpitala o przekazanie niezbędnych informacji dotyczących przedmiotu sprawy.

Wiadomości lokalne

2020-08-06, godz. 18:32 Kolizja szybowców w powietrzu! Konieczne było awaryjne lądowanie na polu Wypadek szybowców w Rulewie w gminie Warlubie. Pilotom nic się nie stało, jeden z szybowców awaryjnie lądował na polu. » więcej 2020-08-06, godz. 17:03 W sklepie na bydgoskich Kapuściskach pobił ekspedientkę, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali 44-latka podejrzewanego o uszkodzenie ciała. Mężczyzna w sklepie uderzył w twarz ekspedientkę. Kobieta wcześniej zwró ... » więcej 2020-08-06, godz. 15:35 Marszałek województwa przyjmuje zaproszenie na nadzwyczajna sesję bydgoskiej Rady Miasta Marszałek województwa Piotr Całbecki przyjmuje zaproszenie prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. W rozmowie z Polskim radiem PiK zapewnił, że weźmie udział ... » więcej 2020-08-06, godz. 13:55 Respiratory mobilne od Caritas trafiły do bydgoskiego szpitala wojskowego 10 Wojskowy Szpital Kliniczny otrzymał 4 nowe respiratory, a także środki dezynfekcyjne. Dary przekazała Caritas Diecezji Bydgoskiej. To efekt akcji „Wdzięczn ... » więcej 2020-08-06, godz. 12:56 Po kolizji normalny ruch na drodze nr 56 w Koronowie Przywrócono normalny ruch na drodze krajowej nr 56 w Koronowie, gdzie zderzyły się trzy samochody osobowe. Nikomu nic się nie stało - poinformował dyżurny odd ... » więcej 2020-08-06, godz. 12:55 Senator Bober apeluje o zachowanie obostrzeń sanitarnych Senator Ryszard Bober apeluje do mieszkańców o przestrzeganie zaleceń sanitarnych. Drugi wynik testu potwierdził, że były przewodniczący sejmiku województwa k ... » więcej 2020-08-06, godz. 11:27 Kujawsko-Pomorskie: 12 nowych przypadków koronawirusa W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 12 nowych potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażeń koronawirusem. Wśród nich są 2 osoby z Bydgoszczy, 2 z ... » więcej 2020-08-06, godz. 08:00 Atrakcje na wakacje? Sępólno Krajeńskie zaprasza na swoje święto! Koncerty w sieci, kameralne wystawy czy regaty - takie propozycje zapisały się w programie tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego. » więcej 2020-08-06, godz. 06:00 Staruszek ze wstydliwymi zarzutami. Jaki usłyszy wyrok? 5 sierpnia w Sądzie Okręgowym w Toruniu rozpoczął się proces 81-letniego mężczyzny oskarżonego o seksualne wykorzystywanie dziewczynki. » więcej 2020-08-05, godz. 21:40 Popełniasz wykroczenia i myślisz, że nikt nie zauważył! SPEED widzi i karze! Mandaty i punkty karne dla kierowców, nałożyli policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED, za wjazd na czerwonym świetle oraz rozmowę przez telefon komórkowy. Wsz ... » więcej
1234567