Poniedziałek, 01 czerwca 2020 r.   Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada / Dzień Dziecka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamentowiec
2020-05-23, 15:30 Michał Zaręba

Terytorialsi poszukiwani! Szkolenie podstawowe rozpocznie się 12 czerwca

Terytorialsi pomagają potrzebującym w czasie pandemii koronawirusa./fot. 8K-PBOT
Terytorialsi pomagają potrzebującym w czasie pandemii koronawirusa./fot. 8K-PBOT
Kto chce zostać terytorialsem? Zainteresowani mogą sprawdzić się w szeregach w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Podstawowe wymogi to obywatelstwo polskie, ukończony 18 rok życia i niekaralność.
- Szkolenie podstawowe rozpocznie się 12 czerwca, na terenie jednostek w Toruniu i w Inowrocławiu - mówi kpt. dr Diana Warckocka. - Uczestnikom zostaną wykonane testy na obecność koronawirusa.

- Żołnierze będą w namiotach i izbach żołnierskich w liczbie 5-6 osób. Każdy pluton będzie się szkolił oddzielnie, z jednym tylko instruktorem. Każdy pluton będzie miał jedną toaletę, która będzie dezynfekowana co godzinę. I każdy pluton otrzyma środki ochrony osobistej - wyjaśnia oficer prasowy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Wojsko otwiera się też na personel medyczny.

- Pielęgniarki, pielęgniarze, ratownicy medyczni i inni przedstawiciele służby zdrowia, którzy wstąpią do WOT, mogą rozwijać się zawodowo na różne sposoby, np. skorzystać z bezpłatnych kursów i szkoleń specjalistycznych, jak również z dofinansowania kosztów studiów, kształcenia podyplomowego na czas pełnienia terytorialnej służby wojskowej - mówi kpt. dr Diana Warchocka.

Więcej informacji na stronie terytorialsi.wp.mil.pl. W szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej służy już 24 tys. żołnierzy.
Mówi kpt. dr Daria Warchocka
Mówi kpt. dr Daria Warchocka

Wiadomości lokalne

2020-05-31, godz. 17:29 „Dość kłótni i sporów” Apel podczas obchodów Święta Ludowego w Bydgoszczy Dziś Zielone Świątki, święto ludowców. Z tej okazji przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego z regionu złożyli w Bydgoszczy kwiaty pod pomnikiem Wincent ... » więcej 2020-05-31, godz. 14:46 Petycja w sprawie umożliwienia porodów rodzinnych w szpitalu w Toruniu W takiej chwili kobieta nie może być sama. Potrzebuje wsparcia najbliższej osoby i trzeba jej to umożliwić - piszą autorki internetowej petycji do dyrekcji Wo ... » więcej 2020-05-31, godz. 12:43 Słodkie wakacje w Żninie? Cukrownia jest teraz hotelem [zdjęcia] 110 lat produkowała cukier i dawała zatrudnienie wielu pokoleniom Pałuczan. Od jutra, po trzech latach przebudowy, wypoczywać w niej będą, takie przynajmniej ... » więcej 2020-05-31, godz. 06:00 Rząd znosi kolejne obostrzenia, biskupi znoszą dyspensję Biskupi z regionu znoszą dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnym mszach świętych. » więcej 2020-05-30, godz. 17:58 Kujawsko-Pomorskie: 13 kolejnych osób wygrało z koronawirusem Służby wojewody poinformowały w sobotę po południu o kolejnych 13 ozdrowieńcach. W ciągu minionej doby w woj. kujawsko-pomorskim nie zanotowano żadnego nowego ... » więcej 2020-05-30, godz. 15:30 Jak powstał Myślęcinek? Kolejny wirtualny spacer po Bydgoszczy [wideo] Historię Myślęcinka, czyli największego parku miejskiego w Polsce można było poznać uczestnicząc w kolejnym wirtualnym spacerze po Bydgoszczy. » więcej 2020-05-30, godz. 13:55 Prezydent Torunia: Osobny ZIT to egoizm ze strony Bydgoszczy - To smutny pomysł, żeby nie tworzyć wspólnego ZIT-u - powiedział prezydent Torunia odnosząc się do propozycji prezydenta Bydgoszczy. Rafał Bruski chce tworzy ... » więcej 2020-05-30, godz. 12:01 Burmistrz rapuje. Dziękuje medykom i zaprasza kuracjuszy do Ciechocinka [wideo] Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz wziął udział w ogólnopolskiej akcji #hot16challenge2. Przy okazji wsparcia dla medyków promuje opustoszały z powodu e ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:27 Budowa na Kujawskiej: duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki, wideo] Kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystąpił do prac na odcinkach, po których dotąd po ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:20 Kandydaci grają i śpiewają...na nagraniach! Pierwsza taka rekrutacja w historii uczelni Akademia Muzyczna w Bydgoszczy wkracza w gorący czas rekrutacji i egzaminów. A gorąco będzie i na internetowych łączach, i w koncertowych salach, niestety, z ... » więcej
1234567