Środa, 27 maja 2020 r.   Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-05-22, 17:30 Redakcja

Dobre wieści dla regionu: coraz bliżej drogi S-10 na trasie Toruń - Bydgoszcz!

Dobre wieści z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Chodzi o drogę S-10./fot. Łukasz Schreiber/Facebook
Dobre wieści z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Chodzi o drogę S-10./fot. Łukasz Schreiber/Facebook
- Cieszę się, że mogę przekazać informację, że prace nad realizacją inwestycji S10 na trasie Toruń-Bydgoszcz nabrały tempa - zawiadamia minister Łukasz Schreiber. Odpowiedział tym samym na zarzut kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego wypowiedziany podczas wizyty w Solcu Kujawskim, że rząd wyrzucił z planów budowę drogi S-10.
Oto treść komunikatu zamieszczonego przez ministra Schreibera w mediach społecznościowych:

- Droga S10 to kluczowa inwestycja w woj. kujawsko-pomorskim, niezwykle oczekiwana przez mieszkańców. Ze względu na liczne wypadki w tym regionie, trasa nazywa jest drogą śmierci. Podczas wielu rozmów zarówno z Panem Premierem Mateusz Morawiecki, jak również z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber oraz Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda przekonywałem, że dynamiczny rozwój regionu nie będzie możliwy bez znaczącej i skokowej poprawy infrastruktury drogowej. Od początku kadencji zabiegałem o jak najszybsze podjęcie działań, uznając te inwestycje za kluczową sprawę dla poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Cieszę się, że mój głos został wysłuchany i dziś robimy duży krok w dobrym kierunku.

Realizacja odcinka S10 Toruń-Bydgoszcz będzie przebiegała w systemie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego i jest pierwszą z 4 inwestycji drogowych na terenie kraju, które zostaną zrealizowane w tym trybie. Po niedawnym zabezpieczeniu finansowaniana budowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, to kolejna dobra wiadomość dla naszego województwa i kolejne potężne środki, które rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznacza na rozwój naszych terenów.

Szanowni Państwo, podobno w tej sprawie przyjechał do naszego województwa kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski... Nie miał chyba jednak ani dobrych, ani sprawdzonych informacji o stopniu zaawansowania prac rządu nad inwestycją i po prostu ktoś go przywiózł na wycieczkę...#PamiętamSkądJestem #Bydgoszcz - czytamy na stronie Łukasza Schreibera.
Minister Łukasz Schreiber odpowiada Rafałowi Trzaskowskiemu
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-05-27, godz. 13:17 Uwaga, łabędzie na drodze! Nietypowa interwencja inowrocławskiej policji [zdjęcia] To było niecodzienne 'doprowadzenie'. Policjanci zaopiekowali się rodziną łabędzi i przekierowali ją w rejon pobliskiej rzeki. Tam posłuszni rodzice i siedem ... » więcej 2020-05-27, godz. 11:08 Były oficer z Bydgoszczy podejrzany o ustawianie przetargów dla armii [wideo] Do zatrzymań doszło w Bydgoszczy, Gdańsku i Warszawie. W gronie osób podejrzanych o zamieszanie w ten proceder, poza byłym żołnierzem, jest także dwóch biznes ... » więcej 2020-05-27, godz. 10:30 Rozmowa Dnia z Tomaszem Latosem: - W co gra opozycja? W destabilizację i chaos Gość Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK przypuszcza, że jedna z poprawek senackich ma spowodować przesunięcie wyborów prezydenckich na dni po 6 sierpnia. » więcej 2020-05-27, godz. 10:07 Kujawsko-pomorskie służby sanitarno-epidemiologiczne pomagają na Śląsku! Jedna z ekip specjalistów z Powiatowych Stacji Sanitarno - Epidemiologicznych w regionie właśnie wróciła do domu ze Śląska, gdzie wspierała tamtejsze służby w ... » więcej 2020-05-27, godz. 09:20 Jak się mieszka w Smukale? Jak u Pana Boga za piecem! Sąsiedzi są tam najlepsi Okolice Smukały - Opławca - Janowa w Bydgoszczy zwyciężyły w drugiej edycji ogólnopolskiego rankingu dzielnic serwisu Otodom. Tym razem pod lupę wzięto więzi ... » więcej 2020-05-27, godz. 08:15 Dodatkowe testy u pracowników toruńskich przedszkoli i żłobków Toruń zleca dodatkowe badania na obecność koronawirusa u opiekunów toruńskich maluchów. Na dwa dni miasto zamknęło kilka miejskich placówek - przekazał we wto ... » więcej 2020-05-27, godz. 07:18 Marzenia o Wielkiej Pętli Fordonu. Czy się spełnią? Koncepcja już jest Społeczny Komitet Budowy Wielkiej Pętli Fordonu przedstawił koncepcję przebiegu trasy rekreacyjnej u podnóża fordońskich górek. To ponad 20-kilometrowy szlak ... » więcej 2020-05-26, godz. 20:25 W urzędzie zbierano podpisy pod kandydaturą na prezydenta? Sprawdza to policja Policja prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o zbieraniu w Świeciu podpisów pod jedną z kandydatur na prezydenta - poinformował ofice ... » więcej 2020-05-26, godz. 19:52 Ulicy Bydgoskiej w Warszawie nie będzie W stolicy są ulice Koronowska, Nakielska, Tucholska, Inowrocławska, nie ma zaś ulicy Bydgoskiej i... nie będzie. W tej sprawie do prezydenta stolicy Rafała Tr ... » więcej 2020-05-26, godz. 18:16 Aura zmienia plany. Most tymczasowy w Toruniu nie stanie Nie będzie tymczasowej przeprawy w Toruniu. Powodem jest susza i niski stan Wisły - poinformował podczas wtorkowej wideokonferencji prezydent miasta Michał Za ... » więcej
1234567