Piątek, 05 czerwca 2020 r.   Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2020-05-22, 17:30 Redakcja

Dobre wieści dla regionu: coraz bliżej drogi S-10 na trasie Toruń - Bydgoszcz!

Dobre wieści z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Chodzi o drogę S-10./fot. Łukasz Schreiber/Facebook
Dobre wieści z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Chodzi o drogę S-10./fot. Łukasz Schreiber/Facebook
- Cieszę się, że mogę przekazać informację, że prace nad realizacją inwestycji S10 na trasie Toruń-Bydgoszcz nabrały tempa - zawiadamia minister Łukasz Schreiber. Odpowiedział tym samym na zarzut kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego wypowiedziany podczas wizyty w Solcu Kujawskim, że rząd wyrzucił z planów budowę drogi S-10.
Oto treść komunikatu zamieszczonego przez ministra Schreibera w mediach społecznościowych:

- Droga S10 to kluczowa inwestycja w woj. kujawsko-pomorskim, niezwykle oczekiwana przez mieszkańców. Ze względu na liczne wypadki w tym regionie, trasa nazywa jest drogą śmierci. Podczas wielu rozmów zarówno z Panem Premierem Mateusz Morawiecki, jak również z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber oraz Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda przekonywałem, że dynamiczny rozwój regionu nie będzie możliwy bez znaczącej i skokowej poprawy infrastruktury drogowej. Od początku kadencji zabiegałem o jak najszybsze podjęcie działań, uznając te inwestycje za kluczową sprawę dla poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Cieszę się, że mój głos został wysłuchany i dziś robimy duży krok w dobrym kierunku.

Realizacja odcinka S10 Toruń-Bydgoszcz będzie przebiegała w systemie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego i jest pierwszą z 4 inwestycji drogowych na terenie kraju, które zostaną zrealizowane w tym trybie. Po niedawnym zabezpieczeniu finansowaniana budowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, to kolejna dobra wiadomość dla naszego województwa i kolejne potężne środki, które rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznacza na rozwój naszych terenów.

Szanowni Państwo, podobno w tej sprawie przyjechał do naszego województwa kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski... Nie miał chyba jednak ani dobrych, ani sprawdzonych informacji o stopniu zaawansowania prac rządu nad inwestycją i po prostu ktoś go przywiózł na wycieczkę...#PamiętamSkądJestem #Bydgoszcz - czytamy na stronie Łukasza Schreibera.
Minister Łukasz Schreiber odpowiada Rafałowi Trzaskowskiemu
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-06-05, godz. 14:06 Kilka wejść do szkoły, izolatka, wiele sal egzaminacyjnych. Matury podczas epidemii Kujawsko-pomorskie szkoły przygotowane do matury. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, egzamin dojrzałości odbędzie się wyłącznie w formule pisemn ... » więcej 2020-06-05, godz. 12:17 Nowy rektor UTP w Bydgoszczy wybrany. To prof. Marek Adamski Prof. Marek Adamski wygrał wybory na rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Otrzymał 53 głosy, podczas gdy jego rywal - prof. Tomasz ... » więcej 2020-06-05, godz. 11:51 Wiceminister Gembicka: Odnieśliśmy sukces w walce z koronawirusem - Głosowanie nad wotum zaufania było okazją do podsumowania dotychczasowych działań rządu w zakresie walki z koronawirusem. Poradziliśmy sobie ze szczytem epi ... » więcej 2020-06-05, godz. 10:52 Służby i setki ludzi szukają zaginionego Piotra. Siostra 16-latka prosi o pomoc Specjalistyczny sprzęt, służby ratunkowe i ogromna rzesza ludzi dobrej woli - trwa szósty dzień poszukiwań 16-letniego Piotra Nowarkiewicza z Ciela (gmina Bia ... » więcej 2020-06-05, godz. 09:59 Otwierają „Słoneczko". Przebadali ponad 100 osób, nikt nie jest zakażony Żłobek przy Placu Poznańskim w Bydgoszczy będzie czynny od poniedziałku - poinformował Urząd Miasta. Jak podawaliśmy, kolejne badania opiekunki z placówki wyk ... » więcej 2020-06-05, godz. 09:24 Wyciąg z konta żnińskiej lecznicy zaskoczył wszystkich. Czy zaskoczy wyrok? Koniec procesu byłych księgowych ze szpitala w Żninie, oskarżonych o wyprowadzenie z kasy centrum zdrowia ponad 7 milionów złotych. Proceder miał trwać 11 lat ... » więcej 2020-06-04, godz. 19:15 Maj 2020: trzy tysiące bezrobotnych więcej. Rok temu to praca szukała ludzi Ponad 71 tysięcy - tyle osób w regionie pozostaje bez pracy. Maj to drugi miesiąc z kolei, w którym odnotowano wzrost bezrobocia na Kujawach i Pomorzu. Dane z ... » więcej 2020-06-04, godz. 18:43 Czarne chmury nad radnym Jakubem Mikołajczakiem (PO) za wypowiedź o Janie Pawle II Tomasz Lenz, szef regionalnych struktur PO w Toruniu w mocnych słowach odniósł się do wystąpienia Jakuba Mikołajczaka na antenie TVP Bydgoszcz, w której suger ... » więcej 2020-06-04, godz. 17:30 Żłobek "Słoneczko" może już działać. Koronawirusa jednak nie było... Opiekunka ze żłobka Słoneczko w Bydgoszczy nie ma koronawirusa, nie wykazały go także badania osób związanych z placówką. Samorządowy żłobek w centrum miasta ... » więcej 2020-06-04, godz. 16:19 Jakie miasto zostanie Rowerową Stolicą Polski? Czas na rozgrzewkę! Około 40 miast prezydenckich we wrześniu powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Rywalizację, która miała odbyć się w maju, opóźniła pandemia koronawirusa. ... » więcej
1234567