Poniedziałek, 26 października 2020 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Ministerstwo Zdrowia: 10 tys. 241 nowe zakażenia koronawirusem, 525 w Kujawsko-Pomorskiem
Ministerstwo Zdrowia: 10 tys. 241 nowe zakażenia koronawirusem, 525 w Kujawsko-Pomorskiem
Ministerstwo Zdrowia: 10 tys. 241 nowe zakażenia koronawirusem, 525 w Kujawsko-Pomorskiem
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-05-22, 17:30 Redakcja

Dobre wieści dla regionu: coraz bliżej drogi S-10 na trasie Toruń - Bydgoszcz!

Dobre wieści z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Chodzi o drogę S-10./fot. Łukasz Schreiber/Facebook
Dobre wieści z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Chodzi o drogę S-10./fot. Łukasz Schreiber/Facebook
- Cieszę się, że mogę przekazać informację, że prace nad realizacją inwestycji S10 na trasie Toruń-Bydgoszcz nabrały tempa - zawiadamia minister Łukasz Schreiber. Odpowiedział tym samym na zarzut kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego wypowiedziany podczas wizyty w Solcu Kujawskim, że rząd wyrzucił z planów budowę drogi S-10.
Oto treść komunikatu zamieszczonego przez ministra Schreibera w mediach społecznościowych:

- Droga S10 to kluczowa inwestycja w woj. kujawsko-pomorskim, niezwykle oczekiwana przez mieszkańców. Ze względu na liczne wypadki w tym regionie, trasa nazywa jest drogą śmierci. Podczas wielu rozmów zarówno z Panem Premierem Mateusz Morawiecki, jak również z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber oraz Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda przekonywałem, że dynamiczny rozwój regionu nie będzie możliwy bez znaczącej i skokowej poprawy infrastruktury drogowej. Od początku kadencji zabiegałem o jak najszybsze podjęcie działań, uznając te inwestycje za kluczową sprawę dla poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Cieszę się, że mój głos został wysłuchany i dziś robimy duży krok w dobrym kierunku.

Realizacja odcinka S10 Toruń-Bydgoszcz będzie przebiegała w systemie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego i jest pierwszą z 4 inwestycji drogowych na terenie kraju, które zostaną zrealizowane w tym trybie. Po niedawnym zabezpieczeniu finansowaniana budowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, to kolejna dobra wiadomość dla naszego województwa i kolejne potężne środki, które rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznacza na rozwój naszych terenów.

Szanowni Państwo, podobno w tej sprawie przyjechał do naszego województwa kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski... Nie miał chyba jednak ani dobrych, ani sprawdzonych informacji o stopniu zaawansowania prac rządu nad inwestycją i po prostu ktoś go przywiózł na wycieczkę...#PamiętamSkądJestem #Bydgoszcz - czytamy na stronie Łukasza Schreibera.
Minister Łukasz Schreiber odpowiada Rafałowi Trzaskowskiemu
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-10-26, godz. 10:35 Poseł Szramka: Jako opozycja chcemy brać odpowiedzialność za losy Polski - Chcemy brać współodpowiedzialność za losy kraju - zadeklarował poseł Paweł Szramka z Koalicji Polskiej. Jednak jak powiedział gość poniedziałkowej Rozmowy D ... » więcej 2020-10-26, godz. 08:55 Na linii kolejowej Bydgoszcz - Piła już bez komunikacji zastępczej Przywrócony został ruch kolejowy na szlaku Zielonczyn - Nakło nad Notecią, na linii z Bydgoszczy do Piły. Dla pasażerów takie rozwiązanie oznacza bezpośrednie ... » więcej 2020-10-26, godz. 08:02 Więcej dla gorzej sytuowanych. Rozpoczął się nabór do programu Czyste Powietrze Większe wsparcie z programu Czyste Powietrze. Na wyższe dotacje mogą liczyć osoby, które zarabiają najmniej. Nabór w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i ... » więcej 2020-10-25, godz. 19:45 Zmiany w organizacji ruchu w centrum Torunia. Sprawdź jak jeździć od poniedziałku! [mapa] Od poniedziałku, 26 października 2020 r. zmieni się organizacja ruchu w rejonie pl. Niepodległości. Ma to związek z pracami torowymi na jezdni południowej ul. ... » więcej 2020-10-25, godz. 18:53 „Czuwanie przed kościołami” w Toruniu. Kolejna odsłona protestu dotyczącego orzeczenia TK [zdjęcia] „Potrafimy same myśleć”, „cofnęliśmy zegary do średniowiecza” m.in. z takimi transparentami pojawiły się w Toruniu sprzeciwiające się czwartkowemu orzeczeniu ... » więcej 2020-10-25, godz. 15:44 Miałeś jechać do sanatorium? Zostań w domu i zadzwoń do ZUS Wyjazdy do sanatoriów wstrzymane do odwołania. Przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych apelują do pacjentów o pozostanie w domach. » więcej 2020-10-25, godz. 09:45 DK10 była zablokowana po zderzeniu auta osobowego i ciężarowego Droga krajowa nr 10 była zablokowana w okolicach węzła Stryszek po zderzeniu auta osobowego z ciężarowym. Utrudnienia trwały prawie 2 godzimy. » więcej 2020-10-25, godz. 08:45 „Zapal Znicz Pamięci” - dołącz do akcji Instytutu Pamięci Narodowej Teodozja Łapkiewicz, młoda nauczycielka z Rypina, to bohaterka tegorocznej akcji „Zapal Znicz Pamięci” w naszym regionie. Instytut Pamięci Narodowej kolejny r ... » więcej 2020-10-24, godz. 21:15 Obiad w restauracji? Od soboty tylko na wynos W związku z nowymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa gastronomia została zamknięta. Na razie na dwa tygodnie. » więcej 2020-10-24, godz. 18:15 Partyjne młodzieżówki ponad politycznymi podziałami. Taka jest „Młoda Bydgoszcz” Działacze partyjnych młodzieżówek założyli właśnie stowarzyszenie „Młoda Bydgoszcz”. W planach mają także powołanie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko ... » więcej
1234567