Piątek, 29 maja 2020 r.   Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2020-05-22, 11:45 Katarzyna Prętkowska, Redakcja

Paweł Gulewski nowym wiceprezydentem Torunia. Zastąpi Andrzeja Rakowicza

Ratusz Staromiejski w Toruniu/fot. Wikipedia
Ratusz Staromiejski w Toruniu/fot. Wikipedia
- Chcemy, aby zastępcą prezydenta Torunia  była osoba wywodząca się z klubu Rady Miasta, współtworząca porozumienie programowe, stąd zmiana Andrzeja Rakowicza na przewodniczącego klubu Pawła Gulewskiego - mówił w Polskim Radiu PiK poseł Tomasz Lenz.
Szef struktur regionalnych PO był gościem „Rozmowy dnia”. Poseł oficjalnie potwierdził, że Paweł Gulewski czeka tylko na wygaśnięcie mandatu radnego, aby objąć funkcję.

Jakie atuty ma Paweł Gulewski, których nie miał Andrzej Rakowicz? - pytała Katarzyna Prętkowska. - Paweł Gulewski jest radnym Rady Miasta Torunia już niejednej kadencji. Zna dobrze samorząd Torunia. Jest bardzo aktywnym radnym wybieranym w okręgu na Bydgoskim Przedmieściu. Wiele lat współpracuje z prezydentem Michałem Zaleskim. W samorządzie jest u siebie – nie musi się go uczyć, jest doskonale przygotowany do wypełnienia zadań, które zapewne pan prezydent przed nim postawi. Trwają w tej chwili rozmowy, jakie kompetencje, jakie działy w ratuszu Paweł Gulewski miałby objąć – odpowiadał Tomasz Lenz. - Andrzej Rakowicz pełnił swoją funkcję przez kilka lat. Został rekomendowany na funkcję wiceprezydenta w zupełnie innym okresie, z innym składem Rady Miasta. Jest radcą prawnym i nadal będzie pracował w ramach samorządu regionalnego, toruńskiego, bardzo cenimy jego pracę - dodał.

Co PO chce zyskać na tej zmianie? - Chcemy zdecydowanie zwiększyć ilość kontaktów Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej z wiceprezydentem z ramienia naszego ugrupowania. Chcemy, by ten wiceprezydent regularnie spotykał się z Klubem Radnych. Podpisaliśmy z panem prezydentem Zaleskim porozumienia programowe w tamtym roku – dość obszerny dokument, w których KO określiła swój plan na rozwój Torunia i jego przyszłość. Podpisałem to osobiście, podpisał prezydent Zaleski. Zamierzamy, by część tego programu była w czteroletniej kadencji realizowana – tłumaczy poseł.

W ubiegłym tygodniu prezydent Torunia poinformował, że misja Andrzeja Rakowicza po 5,5 roku dobiegła końca. Jak ustaliło Polskie Radio PiK, Pawła Gulewskiego w Radzie Miast może zastąpić Michał Wojtczak były poseł i senator PO.

Cała „Rozmowa dnia” - wideo, dźwięk
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-05-29, godz. 20:00 Budżet obywatelskie Torunia: są pieniądze i jest apel o pomysły na miarę pandemii Toruń szuka oszczędności, ale nie rezygnuje z budżetu obywatelskiego. W przyszłym roku do podziału będzie prawie 7 mln 600 tys zł. Wnioski pojawią się na miej ... » więcej 2020-05-29, godz. 19:00 Rodzice zastępczy pilnie poszukiwani. To ciężka i ważna praca, a także misja! Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu szuka rodzin zastępczych. Jak przyznają pracownicy socjalni - potrzeby w tym zakresie z roku na rok rosną. » więcej 2020-05-29, godz. 17:54 Idziemy w pole razem z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Rolniczym w Minikowie! Mimo trwającej jeszcze epidemii koronawirusa, wiosną wiele się dzieje na polach doświadczalnych Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, ... » więcej 2020-05-29, godz. 17:08 Toruńska hematologia wznawia działalność po dwóch miesiącach przerwy Oddział hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu otwiera się dla pacjentów. Pierwsi chorzy zostaną przyjęci w trybie stacjonarnym w poniedziałek, 1 czerwca. » więcej 2020-05-29, godz. 14:07 Bydgoszcz i Toruń osobno? Trwa bój o Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Przełom w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych? Jest oficjalna odpowiedź marszałka województwa na pismo prezydenta Bydgoszczy w sprawie ZIT - dowi ... » więcej 2020-05-29, godz. 13:37 Pożar autobusu na Pięknej w Bydgoszczy. Ulica była zablokowana Strażakom udało się już opanować pożar, ale na miejscu trwają jeszcze ostatnie działania. » więcej 2020-05-29, godz. 13:08 Żołnierze WOT pomagają w czasie epidemii. Dziś im za to podziękowano [wideo] Za poświęcenie, profesjonalizm i wspólpracę w czasie epidemii dziękował dziś żołnierzom wojewoda kujawsko-pomorski. Mikołaj Bogdanowicz mówił - na briefingu p ... » więcej 2020-05-29, godz. 12:11 Nowa plaża w Gąsawie - w sam raz na tegoroczne urlopy Leżąca na Pałukach - krainie 130 jezior - Gąsawa, będzie wreszcie miała plażę z prawdziwego zdarzenia. » więcej 2020-05-29, godz. 11:08 Przymrozki dadzą po kieszeni rolnikom. Czy będą odszkodowania? Rolnicy z Kujaw i Pomorza liczą straty po kwietniowych i majowych przymrozkach, i liczą na klęskowe odszkodowania. Bardzo ucierpiały sady i plantacje w gminie ... » więcej 2020-05-29, godz. 10:04 Obwodnice Sępólna i Kamienia Krajeńskiego. Kiedy początek budowy? Pozytywna decyzja komisji oceny projektów inwestycyjnych - to kolejny krok przybliżający powstanie obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego. » więcej
1234567