Piątek, 10 lipca 2020 r.   Imieniny: Sylwany, Witalisa, Antoniego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Weź udział! Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY-POLSKIE RADIO Pi
2020-04-29, 09:15 Redakcja

Bydgoska bazylika ma swoją tarczę antykryzysową. Nie tylko dla parafian

Bazylika wspiera na różne sposoby, np. poprzez wydawanie kilkuset porcji posiłku dziennie./fot. Facebook
Bazylika wspiera na różne sposoby, np. poprzez wydawanie kilkuset porcji posiłku dziennie./fot. Facebook
Porady prawne, reklamy lokalnych firm, ogłoszenia od tych, którzy pracę dają i anonse bezrobotnych: na parafialnych portalach, w gazetce i wszędzie tam, gdzie je można wyeksponować. No i coaching! Tak bazylika próbuje pokonać kryzys związany z epidemią koronawirusa.
Księża od św. Wincentego a Paulo zadziałali w prosty sposób. Każdy, kto potrzebuje pomocy może skorzystać z parafialnej tablicy ogłoszeń, z parafialnego portalu internetowego, a także z gazetki parafialnej "Dla rodziny". Pierwsze ogłoszenia już się pojawiły - a nawet promocje!

- Moi kochani! Uruchamiamy w naszej parafii w Bazylice Wincentego a Paulo w Bydgoszczy Wincentynską Tarcze Antykryzysową. Zapraszam serdecznie pomagajmy sobie otwierajmy się na innych, patrzmy szerzej, wspierajmy się, kochajmy się wzajemnie!!! Proszę! - zaprasza proboszcz ks. Sławomir Bar.

Stworzył także możliwość zamieszczania reklamy lokalnych firm (m.in. punktów usługowych, rehabilitantów, opiekunów osób starszych, sklepików) na terenie parafii. Dodatkowo wspólnota uruchamia Doradztwo rozwoju osobowego i wsparcia indywidualnego im św. Józefa, czyli tzw. coaching.

W pakiecie są także: pomoc duchowa, porady prawne, pomoc żywnościowa.

Zainteresowani antykryzysową współpracą mogą dzwonić - 523225352 - lub pisać - bazylikapomaga@gmail.com.

Szczegóły na Facebooku Bazyliki.

Wiadomości lokalne

2020-07-09, godz. 21:23 Szymon Hołownia w Bydgoszczy: Ruszymy z impetem, po drodze zrobimy mnóstwo dobra Około 200 bydgoszczan przyszło na Plac Wolności porozmawiać z Szymonem Hołownią.  Były kandydat na prezydenta zajął trzecie miejsce w wyborach. Dziś dziękował ... » więcej 2020-07-09, godz. 20:52 Prezydent Duda o sprawie Anny Derewienko. „Została skrzywdzona, nie znajduję słów" - Nie znajduję określenia, jeśli ktoś z przyczyn politycznych prześladuje osobę z niepełnosprawnością. Jak to można by to w ogóle nazwać? To jest jakieś zacho ... » więcej 2020-07-09, godz. 20:18 Ciemne i zalane ulice, hałdy śmieci. Radni PiS: Bydgoszcz sobie z tym nie radzi Radni PiS z Bydgoszczy chcą zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta. W przyszłym tygodniu złożą wniosek w tej sprawie. Chcą rozmawiać m.in. o zalegających w ... » więcej 2020-07-09, godz. 19:55 Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy interweniuje w sprawie niepełnosprawnej bydgoszczanki Rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy Adam Bielan odniósł się w czwartek do sprawy niepełnosprawnej Anny Derewienko z Bydgoszczy. - To wydarzenie skandalic ... » więcej 2020-07-09, godz. 19:17 Społeczny komitet z Grudziądza prosi wyborców Hołowni o wsparcie Trzaskowskiego - Zwracamy się przede wszystkim do wyborców Szymona Hołowni, aby poszli na wybory i oddali głos na Rafała Trzaskowskiego - powiedział w czwartek w Grudziądzu ... » więcej 2020-07-09, godz. 18:02 Rowerzyści powitani w Zakopanem. Jechali z Inowrocławia, uczcili 160. urodziny Kasprowicza Były uśmiechy szczęścia, wielkie zmęczenie i satysfakcja z osiągniętego celu. Później wywiady dla zakopiańskich i krakowskich mediów. Uczestnicy rowerowej wyp ... » więcej 2020-07-09, godz. 17:20 Niepełnosprawna malarka wyrzucona z bydgoskiej fundacji. Bo nie chciała wspierać PO? Anna Derewienko poskarżyła się na Facebooku, że została pozbawiona pomocy fundacji, którą kieruje radna PO. Powód? Odmowa publicznego poparcia tej partii. - P ... » więcej 2020-07-09, godz. 16:32 „Ostatnie 5 lat to był dobry czas dla Polski”. Deklaracja poparcia prezydenta Dudy Prawo i Sprawiedliwość na finiszu kampanii wyborczej w Toruniu. Lokalni działacze Zjednoczonej Prawicy podpisali pod pomnikiem Mikołaja Kopernika deklarację p ... » więcej 2020-07-09, godz. 15:46 Zabił człowieka na drodze, porzucił auto i uciekł. Jechał pijany, bez prawa jazdy Mogileńscy policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę Audi A6, który śmiertelnie potrącił pieszego i oddalił się z miejsca wypadku. » więcej 2020-07-09, godz. 14:00 Aż 100 tys. więcej w puli Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Za frekwencję Prezydent Bydgoszczy zachęca mieszkańców do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich. Do budżetu obywatelskiego osiedla, gdzie 12 lipca frekwencja będzie ... » więcej
1234567