Czwartek, 04 czerwca 2020 r.   Imieniny: Kwiryny, Franciszka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2020-04-25, 07:12 Andrzej Krystek/ZDMiKP

Koniec męki kierowców. Grunwaldzka ma dwie jezdnie. Obie są już dostępne

Ulica Grunwaldzka jest już przejezdna na obu jezdniach./fot. ZDMiKP Bydgoszcz
Ulica Grunwaldzka jest już przejezdna na obu jezdniach./fot. ZDMiKP Bydgoszcz
Ulica Grunwaldzka jest już przejezdna na obu jezdniach./fot. ZDMiKP Bydgoszcz
Ulica Grunwaldzka jest już przejezdna na obu jezdniach./fot. ZDMiKP Bydgoszcz
Ulica Grunwaldzka - główna trasa wylotowa z Bydgoszczy w kierunku zachodnim do Nakła, Piły i Szczecina, po trwającej kilka lat przebudowie i rozbudowie do dwóch jezdni, została w piątek, 24 kwietnia, około godz. 14 udostępniona dla ruchu samochodowego.
- Udostępniliśmy kierowcom obie jezdnie ul. Grunwaldzkiej od Flisackiej do Filtrowej. To był ostatni odcinek prac na jezdni. Większych prac na samej jezdni już nie będziemy prowadzili, ale mogą się jeszcze zdarzyć drobne utrudnienia, ale obie jezdnie są otwarte. Teraz skupiamy się na drogach dojazdowych, chodnikach, ścieżkach rowerowych. Kierowcy do granic mogą już spokojnie przejechać, ale także ułatwiony jest docelowo dojazd do drogi expresowej S-5 i do ronda turbinowego, które jest budowane tuż za rogatkami miasta w okolicach Pawłówka - mówi Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP Bydgoszcz.

Przypomnijmy, że od 20 marca udostępnione zostały kierowcom obie jezdnie ulicy Grunwaldzkiej od granicy miasta do ul. Kolbego. Na tym odcinku powstały nowe bezpieczniejsze skrzyżowania, chodniki i drogi rowerowe. Sygnalizacja świetlna poprawia bezpieczeństwo pieszych. Na tym odcinku kierowcy mogą też korzystać z ulicy Skośnej. Skrzyżowanie wyposażone zostało w sygnalizację świetlną.

Zakończenie wszystkich robót na ul. Grunwaldzkiej planowane jest do czerwca bieżącego roku.

Ul.Grunwaldzka jest fragmentem drogi krajowej nr 80 biegnącej od Lubicza przez Toruń, Bydgoszcz do Pawłówka.

Rozbudowa ul. Grunwaldzkiej w liczbach:
• Koszt inwestycji – ok. 90 mln zł
• Długość modernizowanego odcinka – 4,55 km
• Długość buspasa – 2,95 km
• Długość dróg rowerowych – 4,95 km
Mówi Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Wiadomości lokalne

2020-06-04, godz. 07:05 Historia na murze pisana będzie zachowana. Solidarnościowe hasło do rejestru zabytków W ciągu miesiąca powinna zakończyć się procedura wpisania do rejestru zabytków napisów z okresu PRL z muru zakładu mleczarskiego przy. ul. Podgórskiej w Torun ... » więcej 2020-06-03, godz. 20:31 „Przestrzegamy procedur i jesteśmy ostrożniejsi”. Szpital w Toruniu broni się Dyrekcja szpitala miejskiego w Toruniu jest przekonana, że przestrzegała procedur. Lecznica była jednym z największych ognisk koronawirusa w regionie. Śledztw ... » więcej 2020-06-03, godz. 19:42 Zaginął 50-latek z Torunia. Opuścił działkę i nie ma z nim kontaktu Toruńscy policjanci poszukują 50-letniego Jacka Roszaka. Zaginiony ostatni raz widziany był na działce przy ul. Przybyszewskiego. Od niedzieli nie nawiązał ko ... » więcej 2020-06-03, godz. 18:39 Nowy sprzęt, większe i piękniejsze sale dla chorych. Dom Sue Ryder po remoncie Dom Sue Ryder w Bydgoszczy po modernizacji przyjmuje pacjentów. W odnowionych pokojach w placówce przy ul. Roentgena udostępniono 37 specjalistycznych łóżek. » więcej 2020-06-03, godz. 17:12 Opiekunka z bydgoskiego żłobka „Słoneczko” jednak nie jest zakażona. Testy ujemne! Bydgoski żłobek zamknięty, 178 osób wysłanych na kwarantannę po tym, jak rzekome zakażenie potwierdzono w poniedziałek u jednej z opiekunek. W środę okazało s ... » więcej 2020-06-03, godz. 16:10 Podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego zbierane w urzędzie? Donos się nie potwierdził Postępowanie w sprawie rzekomego zbierania podpisów w Urzędzie Miasta w Świeciu, pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego, zostało umorzone przez policję. » więcej 2020-06-03, godz. 14:30 Leśne premie dla rolników i samorządów - pieniądze rosną razem z drzewami Dofinansowanie do sadzenia lasu oferuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pieniądze można otrzymać po spełnieniu kilku warunków. » więcej 2020-06-03, godz. 13:20 Silne ręce - wielkie serce! Krzysztof Jarzębski przemierza Polskę dla dzieci [zdjęcia] 280 kilometrów już za nim. Do pokonania jeszcze około...1300. Niepełnosprawny kolarz jedzie przez Polskę hand-bikiem, czyli rowerem ręcznym. Nie robi tego dla ... » więcej 2020-06-03, godz. 11:51 Rzeczy zaginionego 16-latka z Ciela odnalezione w Olimpinie. Trwa akcja policji Trwają poszukiwania 16-latka z podbydgoskiego Ciela. W oddalonym o 12 kilometrów Olimpinie (gmina Nowa Wieś Wielka), niedaleko lasu i żwirowni odnaleziono rze ... » więcej 2020-06-03, godz. 11:27 Rozmowa Dnia: - Zamieszanie wokół wyborów prezydenckich wreszcie się kończy - Chaos związany z wyborami jest skutkiem politycznych kłótni, za które winę ponosi każda ze stron - uważa dr Sławomir Sadowski, gość Rozmowy Dnia Polskiego R ... » więcej
1234567