Piątek, 30 października 2020 r.   Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-04-23, 18:42 Michał Zaręba

Chcesz zapłacić za parkowanie w Toruniu? Musisz skorzystać z aplikacji!

Parkomaty pozostaną zaklejone i nie będzie można z nich korzystać do odwołania. Fot. Pixabay
Parkomaty pozostaną zaklejone i nie będzie można z nich korzystać do odwołania. Fot. Pixabay
W czasie epidemii koronawirusa opłaty w centrum Torunia tylko przez aplikację - tak zdecydowali toruńscy radni.
Parkomaty pozostaną zaklejone i nie będzie można z nich korzystać do odwołania.

– Ta ostrożność, jeśli tylko chociaż w domniemaniu da szansę na uratowanie czyjegoś zdrowia, czy życia, to warto, żeby ta ostrożność miała miejsce – powiedział prezydent Torunia, Michał Zaleski.

– Jeżeli nie można zwolnić wszystkich, czy byłoby to trudne, z opłat za parkowanie to prosiłbym urzędników, aby zrobić wszystko by ta procedura reklamacyjna w przypadku osób, które nie potrafią się posługiwać aplikacjami była możliwie jak najbardziej dogodna – powiedział radny Michał Jakubaszek, PiS.

– Myślę, że będzie duży misz-masz informacyjny, bo ludzie chodzą do pracy, jeżdżą windą i w pewnym momencie muszą ściągnąć aplikację. Nie wszyscy będą ją umieli obsługiwać. Nie wiem czy aż takie obostrzenia są tutaj dobre – mówił radny Maciej Krużewski, Koalicja Obywatelska.
Radni przyjęli też miejski Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi.
Materiał Michała Zaręby (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-10-30, godz. 08:20 Dworzec PKP w Mogilnie odzyska blask. Rozpoczęła się modernizacja obiektu 150-letni dworzec kolejowy w Mogilnie odzyska swój historyczny wygląd. Ruszyła właśnie modernizacja zabytkowego obiektu. » więcej 2020-10-30, godz. 07:20 Dwupoziomowe skrzyżowanie na ul. Kamiennej - to nas w przyszłości czeka Właśnie wydana została decyzja środowiska dla rozbudowy trasy W-Z. arterii. W oparciu o nią drogowcy zlecą opracowanie projektu niezbędnego do rozpoczęcia pie ... » więcej 2020-10-29, godz. 20:49 Gastro Stypa na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest branży gastronomicznej. Otwarcia restauracji i barów domagali się przedstawiciele branży gastronomicznej, którzy w czwartek protestowali na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest miał fo ... » więcej 2020-10-29, godz. 19:54 Dodatek zagrożeniowy dla wszystkich i dodatkowy personel - żadania pracowników DPS w Toruniu Podwyżek wynagrodzenia dla całej załogi, a nie tylko dla osób narażonych na bezpośredni kontakt z koronawirusem, żądają pracownicy Domu Pomocy Społecznej w To ... » więcej 2020-10-29, godz. 18:20 Z bydgoskiego schroniska: jest kolejne wydanie świetnej książki o zwierzętach To książka dla dzieci i nauczycieli - tak o publikacji wydanej przez bydgoskie Schronisko dla Zwierząt mówi jego szefowa, Izabella Szolginia. - Można ją trakt ... » więcej 2020-10-29, godz. 17:10 Włamanie na Twittera poseł Joanny Borowiak z PiS: - To nie są moje wpisy Ktoś włamał się na twitterowe konto poseł Joanny Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości. Od kilku dni pojawiają się tam treści wspierające strajk kobiet. - Wszyst ... » więcej 2020-10-29, godz. 16:15 Kto pokonał koronawirusa, może swoją siłę dać innym, przekazując osocze! Kolejny apel do ozdrowieńców o oddawanie osocza. Zapotrzebowanie na nie cały czas rośnie, tak, jak liczba chorych. - Jest potrzebne do ratowania pacjentów cho ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:44 Włocławscy radni apelują o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Radni PiS nie głosowali Burzliwą dyskusję podczas czwartkowej sesji włocławskiej rady miasta wywołał apel o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Uchwałę w sprawie jego przyjęcia wpr ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:07 Ognisko koronawirusa w szpitalu w Inowrocławiu i DPS w Ludziskach Powiększa się ognisko koronawirusa na Oddziale Neurologicznym w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. To 27 nowych przyp ... » więcej 2020-10-29, godz. 13:09 Czarny protest: proboszcz z Czernikowa groził z bronią w ręku... Jest oświadczenie kurii Zarzut kierowana gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy usłyszał dziś (29.10.) proboszcz parafii z Czernikowa pod Toruniem. Do incydentu doszło podczas protest ... » więcej
1234567