Wtorek, 14 lipca 2020 r.   Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Centrum Zabaw Rodzinnych
2020-04-10, 20:22 Jolanta Fischer

Mandat za obecność na cmentarzu? Policja tłumaczy kiedy tak może się zdarzyć

Według mundurowych, odwiedziny na grobach bliskich nie wpisują się w najpilniejsze potrzeby życiowe, ale co z potrzebami duchowymi? Fot. Archiwum
Według mundurowych, odwiedziny na grobach bliskich nie wpisują się w najpilniejsze potrzeby życiowe, ale co z potrzebami duchowymi? Fot. Archiwum
– Przebywanie na terenie nekropolii poza ceremonią pogrzebu, grozi wysokimi mandatami –takie ostrzeżenie zawisło na bramach cmentarza przy ul. Tańskich w Bydgoszczy.
Jak nieoficjalnie udało się ustalić reporterce Polskiego Radia PiK, to reakcja na telefony od oburzonych parafian, którym policja wypisała mandaty. Ostrzeżenie miało pojawić się po konsultacjach z komisariatem policji na Błoniu.

Według mundurowych, odwiedziny na grobach bliskich nie wpisują się w najpilniejsze potrzeby życiowe, ale co z potrzebami duchowymi?

Jak informuje Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy, policjanci mogli najwyżej zasugerować, że w obecnej sytuacji nie warto odwiedzać grobów.

– Są wprowadzone nowe obostrzenia, które nakładają na nas obowiązek stosowania się do nowych przepisów. Jeśli czujemy potrzebę, żeby odwiedzić groby bliskich, my to rozumiemy, natomiast, pamietajmy, aby to robić odpowiedzialnie, żeby przy grobie nie stało kilka rodzin. W takiej sytuacji mogą policjanci interweniować, to jak się zakończy taka interwencja zależy od policjanta. Każdy taki przypadek jest traktowany indywidualnie – powiedział Przemysław Słomski.

Zapewnił także, że policja nie planuje wzmożonych kontroli na cmentarzach w okresie świąt. Decyzję o ich ewentualnym zamknięciu mogą podjąć jedynie zarządcy terenu.
Mówi Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy

Wiadomości lokalne

2020-07-14, godz. 14:05 Ta gmina w czasie wyborów pękła na pół. Na szczęście połówki bardzo się szanują 1854 wskazania na Andrzeja Dudę i dokładnie tyle samo na Rafała Trzaskowskiego. Tak w niedzielę 12 lipca głosowali mieszkańcy Łubianki. Podtoruńska gmina to j ... » więcej 2020-07-14, godz. 12:57 Jak słodko! Miodobranie na dachu Urzędu Marszałkowskiego! [zdjęcia, wideo] Nektar z pasieki w centrum Torunia zebrali Tadeusz Dusa, prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy oraz marszałek Piotr Całbecki. A na słodkie życie mieszkańców ... » więcej 2020-07-14, godz. 10:57 W bydgoskim Porcie Lotniczym rozbił się samolot! Zginęli szkoleniowiec i kursantka [zdjęcia] Na pasie startowym Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy rozbił się mały samolot. Po uderzeniu w ziemię awionetka stanęła w płomieniac ... » więcej 2020-07-14, godz. 10:26 Rozmowa Dnia o dwóch wizjach państwa i głębokim wewnętrznym sporze - Nasz konflikt polityczny jest głęboki i wielowymiarowy - ocenia poseł Zbigniew Girzyński (Prawo i Sprawiedliwość), który był dziś gościem Rozmowy Dnia Polsk ... » więcej 2020-07-14, godz. 08:05 Złap wodę, a dostaniesz dotacje. Dla tych, którzy chcą gromadzić deszczówkę W Toruniu rozpoczął się pilotażowy program, która ma zachęcić mieszkańców do gromadzenia deszczówki. Uchwałę w tej sprawie przyjęli niedawno toruńscy radni. » więcej 2020-07-13, godz. 20:58 Prezydent Włocławka podziękował mieszkańcom za udział w wyborach O wzajemny szacunek i merytoryczną dyskusję - wśród mieszkańców i polityków - zaapelował prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Podziękował też włocławianom za ... » więcej 2020-07-13, godz. 20:17 Fałszywe dokumenty, łapówki. Wszystko po to, by wyłudzić unijną dotację Do bydgoskiego sądu trafił akt oskarżenia dotyczący wyłudzeń dotacji unijnych, a także przyjmowania łapówek. Zarzuty przedstawiono sześciu osobom. » więcej 2020-07-13, godz. 19:22 1854 głosy dla każdego. W gminie Łubianka koło Torunia remis w drugiej turze Prezydent RP Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w drugiej turze wyborów uzyskali w gminie Łubianka tyle samo głosów. Obu kandydatów poparło p ... » więcej 2020-07-13, godz. 18:07 Ponad metrowy wąż w galerii handlowej. Klienci wezwali straż miejską Nietypowa interwencja strażników miejskich w Grudziądzu - łapali węża. Miał ponad metr długości i pełzał po holu galerii handlowej w Grudziądzu. » więcej 2020-07-13, godz. 17:00 Dziesięć mandatów dla studentów, którzy pijani pływali po Zalewie Koronowskim Policja ukarała mandatami dziesięć młodych osób, zatrzymanych przez policjantów pełniących służbę na Zalewie Koronowskim. » więcej
1234567