Czwartek, 09 lipca 2020 r.   Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Centrum Zabaw Rodzinnych
2020-04-09, 08:03 Redakcja, Elżbieta Rupniewska

Przystań Bydgoszcz dla służb medycznych. „Niech zbierają siły w pięknym miejscu”

Przystań Bydgoszcz/fot. bydgoszcz.pl
Przystań Bydgoszcz/fot. bydgoszcz.pl
Przystań Bydgoszcz, czyli hotel dla wodniaków nad Brdą - decyzją prezydenta miasta - staje się przystanią dla służb medycznych, które walczą z koronawirusem.
Rafał Bruski poinformował o przekazaniu  hotelu do dyspozycji medyków, którzy w tym komfortowym i zacisznym miejscu będą mogli odpocząć po wielu godzinach ciężkiej pracy. - Wszyscy walczymy z koronawirusem, zarówno rząd, jak i samorząd. Jednak ta walka przede wszystkim spoczywa na służbie zdrowia, która jest na pierwszej linii frontu. To oni narażają swoje zdrowie i życie, ratując innych. Za tę wspaniałą postawę jestem im bardzo wdzięczny, stąd też decyzja o tym, aby udostępnić im Przystań Bydgoszcz, piękny obiekt nad Brdą – mówi prezydent. - Ci, którzy pracują na co dzień w obszarze służby zdrowia, ze względu na zagrożenie jakie niosą swoim rodzinom, będą mogli wracać do Przystani. Myślę, że w tak urokliwym miejscu medycy będą mogli zbierać siły do walki w czasie pomiędzy dyżurami  - dodaje.

Informacja o dostępnych pokojach hotelowych trafiła dzisiaj do 11 placówek – bydgoskich szpitali i pogotowia ratunkowego. - W sumie do dyspozycji oddajemy 22 pokoje, które pomieszczą ponad 40 medyków. Hotel jest już przygotowany na przyjęcie służb medycznych. Zabezpieczyliśmy odpowiednią ilość rękawiczek ochronnych, maseczek oraz środków dezynfekujących – mówi Gracjan Topczewski, prezes BOS.  

Osoby z białego personelu medycznego, które zdecydują się na skorzystanie z propozycji będą miały zapewniony nocleg w Przystani Bydgoszcz. Za pobyt służb medycznych nie będą pobierane opłaty. O długości pobytu będzie decydować dyrekcja placówki, która zgłosi zapotrzebowanie na pokoje hotelowe dla swoich pracowników.
Mówi prezydent Rafał Bruski

Wiadomości lokalne

2020-07-09, godz. 21:23 Szymon Hołownia w Bydgoszczy: Ruszymy z impetem, po drodze zrobimy mnóstwo dobra Około 200 bydgoszczan przyszło na Plac Wolności porozmawiać z Szymonem Hołownią.  Były kandydat na prezydenta zajął trzecie miejsce w wyborach. Dziś dziękował ... » więcej 2020-07-09, godz. 20:52 Prezydent Duda o sprawie Anny Derewienko. „Została skrzywdzona, nie znajduję słów" - Nie znajduję określenia, jeśli ktoś z przyczyn politycznych prześladuje osobę z niepełnosprawnością. Jak to można by to w ogóle nazwać? To jest jakieś zacho ... » więcej 2020-07-09, godz. 20:18 Ciemne i zalane ulice, hałdy śmieci. Radni PiS: Bydgoszcz sobie z tym nie radzi Radni PiS z Bydgoszczy chcą zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta. W przyszłym tygodniu złożą wniosek w tej sprawie. Chcą rozmawiać m.in. o zalegających w ... » więcej 2020-07-09, godz. 19:55 Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy interweniuje w sprawie niepełnosprawnej bydgoszczanki Rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy Adam Bielan odniósł się w czwartek do sprawy niepełnosprawnej Anny Derewienko z Bydgoszczy. - To wydarzenie skandalic ... » więcej 2020-07-09, godz. 19:17 Społeczny komitet z Grudziądza prosi wyborców Hołowni o wsparcie Trzaskowskiego - Zwracamy się przede wszystkim do wyborców Szymona Hołowni, aby poszli na wybory i oddali głos na Rafała Trzaskowskiego - powiedział w czwartek w Grudziądzu ... » więcej 2020-07-09, godz. 18:02 Rowerzyści powitani w Zakopanem. Jechali z Inowrocławia, uczcili 160. urodziny Kasprowicza Były uśmiechy szczęścia, wielkie zmęczenie i satysfakcja z osiągniętego celu. Później wywiady dla zakopiańskich i krakowskich mediów. Uczestnicy rowerowej wyp ... » więcej 2020-07-09, godz. 17:20 Niepełnosprawna malarka wyrzucona z bydgoskiej fundacji. Bo nie chciała wspierać PO? Anna Derewienko poskarżyła się na Facebooku, że została pozbawiona pomocy fundacji, którą kieruje radna PO. Powód? Odmowa publicznego poparcia tej partii. - P ... » więcej 2020-07-09, godz. 16:32 „Ostatnie 5 lat to był dobry czas dla Polski”. Deklaracja poparcia prezydenta Dudy Prawo i Sprawiedliwość na finiszu kampanii wyborczej w Toruniu. Lokalni działacze Zjednoczonej Prawicy podpisali pod pomnikiem Mikołaja Kopernika deklarację p ... » więcej 2020-07-09, godz. 15:46 Zabił człowieka na drodze, porzucił auto i uciekł. Jechał pijany, bez prawa jazdy Mogileńscy policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę Audi A6, który śmiertelnie potrącił pieszego i oddalił się z miejsca wypadku. » więcej 2020-07-09, godz. 14:00 Aż 100 tys. więcej w puli Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Za frekwencję Prezydent Bydgoszczy zachęca mieszkańców do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich. Do budżetu obywatelskiego osiedla, gdzie 12 lipca frekwencja będzie ... » więcej
1234567