Środa, 08 lipca 2020 r.   Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Małyssak
2020-03-29, 09:00 Elżbieta Rupniewska

Bydgoskie Centrum Onkologii: co się zmieniło w czasie epidemii koronawirusa?

Poliklinika bydgoskiego Centrum Onkologii./fot. CO Bydgoszcz
Poliklinika bydgoskiego Centrum Onkologii./fot. CO Bydgoszcz
Centrum Onkologii w Bydgoszczy stara się pracować normalnie, choć nie bez koniecznych ograniczeń. Oddziały szpitalne przyjmują pacjentów. Przeprowadza się operacje. - Nie ma jednak odwiedzin - mówi Polskiemu Radiu PiK Agnieszka Bielińska, rzecznik prasowy placówki.
- Zdarza się, że niektórzy pacjenci nie są sprawni i wymagają pomocy osoby trzeciej, wtedy wpuszczana jest z nimi tylko jedna osoba towarzysząca. Pozostali wchodzą sami, ewentualnie są odprowadzani do izby przyjęć, rodzina pomaga nosić walizki - mówi Agnieszka Bielińska, rzecznik prasowy Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Ograniczono także liczbę osób wchodzących do polikliniki, a w wielu przypadkach wizytę lekarską zastąpiono teleporadami - dodaje Agnieszka Bielińska.

- To lekarz kontaktuje się z pacjentem kilka dni przed wyznaczoną wizytą, omawia bieżącą sytuację i pacjent pojawia się, jeśli lekarz o tym zdecyduje. Gdy pacjent źle się czuje albo chce przyjechać, oczywiście nie odmawiamy. Może przyjechać do nas w dniu swojej wizyty.

Część pacjentów, w obawie przed zakażeniem - po uzgodnieniu z lekarzem - rezygnuje z zaplanowanej operacji.
Centrum Onkologii - osoby towarzyszące
Centrum Onkologii - zaplanowane wizyty
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-07-08, godz. 07:00 Wyłysiała największa z atrakcji Ciechocinka. Najbliższe czynne tężnie w Inowrocławiu! Trwa remont najdłuższych w Europie tężni. Rewitalizacja symbolu Ciechocinka pochłonie 22 mln zł, z czego 15 mln do środki unijne z Regionalnego Programu Opera ... » więcej 2020-07-07, godz. 21:33 Kandydat na prezydenta odwiedził Kujawy i Pomorze Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP spotkał się dziś ze swoimi zwolennikami w jednym z gospodarstw w gminie Sadki. » więcej 2020-07-07, godz. 19:27 Dyskutowano i uchwalono! Włocławscy radni udają się na wakacje! Ostatni raz przed wakacyjną przerwą obradowali we Włocławku miejscy radni. Sesja okazała się krótka i spokojna. » więcej 2020-07-07, godz. 19:08 Czy Twoje nazwisko widnieje w spisie wyborców? Sprawdź! Dopisz się! Jeszcze tylko dziś, 7 lipca osoby, które chcą wziąć udział w II turze wyborów i zagłosować poza miejscem swojego zamieszkania, mogą dopisać się do spisu wybor ... » więcej 2020-07-07, godz. 18:17 Czy rolnikom będzie żyło się łatwiej? O podniesienie dopłat dla rolników oraz o utworzenie europejskiego unijnego funduszu klęskowego chce zabiegać kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski - zapow ... » więcej 2020-07-07, godz. 17:36 Medale zawisły na piersiach zasłużonych, także znanych z radiowej anteny W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Przyznane one zastały mi.in. osobom zasłużonym ... » więcej 2020-07-07, godz. 15:37 Bydgoscy działacze PiS piszą list do Donalda Tuska Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta Polski, nie odpowiedział na pytania bydgoskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości dostarczone do ... » więcej 2020-07-07, godz. 15:33 „Chcemy, by nasza praca godna pozostała”. Protest pracowników oświaty Pracownicy administracji i obsługi w toruńskiej oświacie obawiają się obniżenia wynagrodzeń. Ubrani na czarno spotkali się przed Urzędem Miasta. » więcej 2020-07-07, godz. 14:00 Rozpoznajesz tych mężczyzn? Szuka ich bydgoska policja [zdjęcia] Policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście proszą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn, proszeni ... » więcej 2020-07-07, godz. 10:26 Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Niektórzy piszą w dodatkowym terminie Prawie 175 uczniów z 94 szkół w województwie kujawsko-pomorskim pisze we wtorek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. » więcej
1234567