Czwartek, 26 listopada 2020 r.   Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-03-25, 20:19 Adriana Andrzejewska-Kuras/Redakcja

Można spacerować po lesie. Ale zachowując odległość i konkretną liczbę osób [wideo]

Po lesie razem mogą spacerować maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin/fot. mg
Po lesie razem mogą spacerować maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin/fot. mg
Po wprowadzeniu przez rząd na czas epidemii nowej serii zakazów, spacer po lesie jest dozwolony - informuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu.
W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa podczas epidemii, wiele osób dzwoni do leśników i pyta, czy można wybrać się na spacer do lasu. Rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Honorata Galczewska wyjaśnia, że to możliwe, ale pod pewnymi warunkami.

- Przepisy aktualnie obowiązujące odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć również spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń, które wprowadzono – np. co do odległości czy liczby osób spacerujących (razem mogą spacerować maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin – przyp. red.) – mówi rzeczniczka. - Lasy są dla państwa otwarte, jak dotychczas, ale apelujemy, by stosować się do wytycznych, dotyczących miejsc postoju, parkingów, ścieżek edukacyjnych oraz wież i tarasów widokowych.

Leśnicy proszą też o unikanie miejsc, w których nadmiernie gromadzą się ludzie. Apelują, by w lesie nie zostawiać śmieci, a także uważać, by nie wzniecić pożaru. To właśnie wiosną zagrożenie pożarowe w lasach jest największe. Z kolei rząd zaleca, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum.
Mówi Rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Honorata Galczewska
Bydgoszcz w czasach zarazy. Wideo: Janusz Wiertel

Wiadomości lokalne

2020-11-26, godz. 10:07 Wifi dla mieszkańców Tucholi. Nowe miejsca z darmowym dostępem do sieci Już nie tylko na rynku mieszkańcy Tucholi będą mogli korzystać z bezpłatnego Internetu. W mieście pojawiły się cztery nowe lokalizacje. Wszystko dzięki unijne ... » więcej 2020-11-25, godz. 21:29 Uważają, że policja jest brutalna. Protestowali w Toruniu Stop brutalności policji! Stop wyprowadzaniu Polski z Unii! - to główne hasła protestów, które odbyły się w Toruniu pod pomnikiem Mikołaja Kopernika i kilka m ... » więcej 2020-11-25, godz. 21:23 Zmiana patrona ulicy w Inowrocławiu. Tadeusz Chęsy zamiast Iwana Alejnika Zarządzenie zastępcze w sprawie zmiany nazwy ulicy na osiedlu Rąbin w Inowrocławiu zostało opublikowane w środę w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pom ... » więcej 2020-11-25, godz. 20:39 Stan Wiaduktów Warszawskich w Bydgoszczy. Jest aż tak źle? Mocno zniszczone Wiadukty Warszawskie są na bieżąco monitorowane - zapewnia prezydent Bydgoszczy. » więcej 2020-11-25, godz. 19:34 Mniej za wywóz śmieci w Bydgoszczy? To nie takie proste Bydgoscy radni dostosowali do ustawy stawki za odpady komunalne dla niezamieszkałych nieruchomości. Np. za zmieszane śmieci w 120 litrowym pojemniku - opłata ... » więcej 2020-11-25, godz. 18:30 W regionie wolnych 916 łóżek covidowych i 60 respiratorów W województwie kujawsko-pomorskim wolnych jest 916 łóżek covidowych i 60 respiratorów - poinformował w środę urząd wojewódzki w Bydgoszczy. Ostatniej doby w r ... » więcej 2020-11-25, godz. 17:39 Kłopotek na kłopoty? Znany polityk chce być wójtem Warlubia Złotych gór nie obiecuje, rewolucji nie zamierza robić, ale, jak twierdzi, jest dobrym kandydatem na włodarza gminy. » więcej 2020-11-25, godz. 16:21 Kolejna grupa poszkodowana przez pandemię: taksówkarze [wideo, zdjęcia] Kolumna kilkudziesięciu pojazdów taxi przejechała w środę w południe głównymi ulicami Bydgoszczy. Przed siedzibą PiS na ul. Gdańskiej taksówkarze ustawili tru ... » więcej 2020-11-25, godz. 12:57 Nowe budynki, tramwaj między kamienicami. Bydgoskie Bocianowo się zmienia Plan odnowy jednej z najbardziej zniszczonych bydgoskich dzielnic - Bocianowa obejrzeli bydgoscy radni podczas trwającej zdalnej sesji . Mają być tam domy i p ... » więcej 2020-11-25, godz. 11:08 Zbigniew Gryglas: Pracujemy nad logistyką szczepień, ruszą pod koniec stycznia [rozmowa] - Szpitale tymczasowe to obiekty zapasowe, musimy je posiadać. Rząd zrobi wszystko, by Polacy mieli dostęp do szczepionki - mówił Zbigniew Gryglas — podsekret ... » więcej
1234567