Środa, 05 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-03-25, 18:55 Michał Jędryka/Redakcja

Wojewoda: Jedna osoba z 24 zakażonych jest w stanie średnio ciężkim [rozmowa]

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz/fot. Archiwum
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz/fot. Archiwum
- Mamy zdyscyplinowane społeczeństwo, ale zdarzają się przypadki nieodpowiedzialności. Takie na pewno będą karane - zapowiada wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
Michał Jędryka: Odbył Pan dziś telekonferencję z samorządowcami. Jak odbierają sytuację w Polsce, po wprowadzeniu nowych zakazów, związanych z epidemią?
Mikołaj Bogdanowicz: Na pewno sytuacja nie jest typowa i jest nowa dla nas wszystkich. Mamy nowe obowiązki i stoimy przed ogromnym wyzwaniem. Chciałbym podziękować za zaangażowanie wszystkich samorządowców. Są kluczowi - obok służb zdrowia, czy służb mundurowych. To było kolejna nasza wideokonferencja, która przebiegała bardzo sprawnie. Pan kurator mówił o obowiązku zdalnego nauczania od dziś i problemach, związanych z tą nową, bardzo trudną sytuacją.
Mamy też od wczoraj nowe obostrzenia, wprowadzone przez rząd. Będziemy chcieli, żeby mieszkańcy – dla własnego zdrowia i zdrowia najbliższych – pozostali w domu.

Jak będzie wyglądało egzekwowanie tych zakazów?
- Na wideokonferencji był też komendant wojewódzki policji. Przedstawił sytuację, jaka dotąd była w regionie kujawsko-pomorskim, a także w kraju. Generalnie mamy społeczeństwo bardzo zdyscyplinowane, ale oczywiście były przypadki nieodpowiedzialne. Będą na pewno restrykcje, bo zależy nam, by te osoby, które nie mają świadomości - by ją uzyskały, poprzez działanie policji, sanepidu. Dla bezpieczeństwa własnego i innych.

Jak obecnie wygląda sytuacja epidemiczna w województwie?
- Mamy 24 zakażonych, w tym dwie osoby nowe – młode, które wróciły z zagranicy. Czują się dobrze. Stan 23 osób, na 24 jest dobry. Jedna osoba, znajdująca się w Centrum Pulmunologii, jest w stanie średnio-ciężkim. To osoba starsza. (...)
Rozmowa z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-08-05, godz. 15:09 Niebezpiecznie w pracy. Dużo wypadków w lipcu Rekordowa liczba 21 wypadków przy pracy miała miejsce w lipcu w naszym regionie. Dwa z nich to wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Przyczyny bada Państwowa Inspe ... » więcej 2020-08-05, godz. 14:16 Kula armatnia, monety i dachówki. Trwają prace archeologów na zamku w Świeciu [zdjęcia, wideo] Na zamku krzyżackim w Świeciu pracują archeolodzy. Naukowcy z Bydgoszczy prowadzą tam badania i odkrywają kolejne tajemnice tej XIV-wiecznej twierdzy. Prace w ... » więcej 2020-08-05, godz. 13:12 W Toruniu od września inaczej kursować będą autobusy i tramwaje. Powód? Pandemia Od 1 września 2020 roku planuje się zmiany w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów MZK. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną trasa niektórych linii ma ... » więcej 2020-08-05, godz. 11:12 Polecaj miejsca w regionie i wygrywaj! Konkurs w Polskim Radiu PiK Pani Hanna z Torunia, to kolejna laureatka naszego wakacyjnego konkursu. Poleciła naszym Słuchaczom wakacje na Pojezierzu Brodnickim i wygrała voucher na base ... » więcej 2020-08-05, godz. 10:38 Wszystkie spotkania odwołane, pracownik bydgoskiego Urzędu Miasta z koronawirusem Koronawirus w bydgoskim Ratuszu. 5 sierpnia zakażenie potwierdzono u jednego z pracowników. » więcej 2020-08-05, godz. 10:14 Jak grillować to polskie mięso! Zorganizowano specjalną akcję by o tym przypomnieć Grillowanie - to niemal sport narodowy Polaków. Jeśli grillować - to polskie mięso o wysokiej jakości- z takiego założenia wyszedł Krajowy Ośrodek Wsparcia Ro ... » więcej 2020-08-05, godz. 08:20 Przedwiośnie apeluje do władz Torunia. Chodzi o edukację seksualną, antydyskryminacyjną i antyprzemocową O wprowadzanie edukacji seksualnej i antyprzemocowej - apelują do władz Torunia młodzi ze Stowarzyszenia Przedwiośnie. Przedstawili wyniki ankiety, którą prze ... » więcej 2020-08-04, godz. 19:45 Pędził ponad 200 na godzinę. I nie była to niemiecka autostrada Policjanci „drogówki” z bydgoskiej grupy „SPEED” namierzyli kierowcę hyundaia, który z prędkością ponad 220 kilometrów na godzinę pędził obwodnicą Bydgoszczy. ... » więcej 2020-08-04, godz. 18:05 Konkrety czy lanie wody? Pierwsze pomysły doraźnej komisji ds. zalanych ulic w Bydgoszczy Mapa miejsc szczególnie narażonych na podtopienia oraz uzyskanie opinii i porad specjalistów - to pomysły doraźnej komisji Rady Miasta w Bydgoszczy do spraw z ... » więcej 2020-08-04, godz. 16:50 „Mogę zawierzyć Matce Bożej to co noszę w sercu”. Z Torunia wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę Z Torunia wyruszyła 42. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku jest wyjątkowa. Z powodu epidemii koronawirusa jest sztafetowa. » więcej
1234567