Wtorek, 29 września 2020 r.   Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-03-25, 11:00 KWP Bydgoszcz/Redakcja

Napadł na przechodnia, osaczył byłą żonę, a to wszystko tuż po wyjściu zza krat

Trzy miesiące w areszcie spędzi mężczyzna, który próbował napaść na przechodnia./fot. KWP Bydgoszcz
Trzy miesiące w areszcie spędzi mężczyzna, który próbował napaść na przechodnia./fot. KWP Bydgoszcz
Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali pijanego 35-latka tuż po próbie rozboju. Mężczyzna ma pokaźną kartotekę sądową. Niedawno wyszedł z więzienia - na chwilę - jak się okazało...
W poniedziałek (23.03.2020) około godziny 12:30, dyżurny z bydgoskiego Błonia dostał zgłoszenie o próbie rozboju. Z relacji zgłaszającego wynikało, że został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę.

Napastnik próbował pokrzywdzonemu wyrwać torbę z pieniędzmi. Na szczęście napadnięty skutecznie się obronił. Na ulicę Jackowskiego w Bydgoszczy natychmiast został skierowany znajdujący się w pobliżu patrol z bydgoskiego oddziału prewencji. Zgłaszający wskazał agresora. Mundurowi zatrzymali 35-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Błonia. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie od pokrzywdzonego. Co więcej, przyjęli też kolejne zawiadomienie dotyczące złamania sądowego zakazu. Okazało się, że zaraz po próbie napadu na bydgoszczanina, 35-latek „dobijał się” do drzwi mieszkania byłej żony. Od blisko dwóch lat ma sądowy zakaz zbliżania się do byłej małżonki na odległość mniejszą niż 100 metrów.

Podejrzany usłyszał więc dwa zarzuty - jeden dotyczący usiłowania rozboju oraz złamania
sądowego zakazu. Ponadto, przestępstw tych dokonał w warunkach tzw. recydywy. Kilka dni wcześniej 35-latek opuścił więzienie. Kryminalni z bydgoskiego Błonia doprowadzili podejrzanego do prokuratora. Sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy, aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Teraz może mu grozić znacznie surowsza kara.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-09-29, godz. 19:32 Czytali na głos by namówić do czytania. Czy się uda? [zdjęcia] Popularyzacja książek i czytelnictwa wśród najmłodszych - taki jest cel obchodzonego 29 września Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. » więcej 2020-09-29, godz. 17:15 W tych mieszkaniach można się nauczyć samodzielnego życia W powiecie świeckim powstają pierwsze mieszkania chronione dla wychowanków domów dziecka i osób niepełnosprawnych. Będzie 6 takich lokali w miejscowości Nowe, ... » więcej 2020-09-29, godz. 15:17 Dramatyczne sceny nad jeziorem. Wędkarz tonął, policjant go ratował [zdjęcia] Siła fizyczna, determinacja i odpowiednie wyszkolenie zdecydowały, że policjantowi z Brodnicy udało się uratować życie tonącemu wędkarzowi. St.asp. Wojciech P ... » więcej 2020-09-29, godz. 14:06 Lodołamacze - nagrody za pomoc w pokonywaniu życiowych przeszkód W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbywa się we wtorek, 29 września, Gala Regionalna Konkursu Lodołamacze. Wśród laureatów są osoby i instytucje z n ... » więcej 2020-09-29, godz. 13:01 77-letni pacjent z koronawirusem wożony od szpitala do szpitala. Dlaczego? - Prawdopodobnie błąd ludzki, a nie wada systemu organizacji pomocy, był przyczyną sytuacji, w której pacjent z Covid - 19 był wożony karetką między kilkoma s ... » więcej 2020-09-29, godz. 12:00 Dramatyczna sytuacja kadrowa w szpitalu w Grudziądzu! Potrzeba 40 osób Brakuje personelu do opieki nad pacjentami zarażonymi koronawirusem. Aby ratować sytuację, lecznica zawiesiła działalność dwóch oddziałów, a tamtejszą kadrę m ... » więcej 2020-09-29, godz. 10:20 Samochód „pożyczył", narkotyki miał w mieszkaniu - i w organizmie Policjanci nakielskiej drogówki, przy współpracy z wydziałem kryminalnym, zatrzymali 43-latka, który przemieszczał się autem wywiezionym z Niemiec. Podczas ko ... » więcej 2020-09-29, godz. 09:15 Zbiórka krwi i poszukiwanie genetycznego bliźniaka. Wszystko dla pani Oli! Ponad 23 litry krwi udało się zebrać funkcjonariuszom koronowskiego Zakładu Karnego, zaprzyjaźnionym policjantom i mieszkańcom Koronowa, podczas akcji na rzec ... » więcej 2020-09-29, godz. 08:10 Prosimy o uwagę szkoły: leśne zwierzęta czekają na żołędzie i kasztany! Leśnicy zachęcają dzieci i młodzież do zbierania kasztanów i żołędzi, które zimą trafią do leśnych paśników. Nadleśnictwo Dąbrowa rozpoczęło akcję edukacyjną ... » więcej 2020-09-29, godz. 07:06 Studenci wzornictwa UTP znów z nagrodami za swoje projekty Podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się 24-25 września w Warszawie, projektanci ze Wzornictwa Wydziału Inżynierii Mec ... » więcej
1234567