Sobota, 28 marca 2020 r.   Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-03-25, 08:42 Andrzej Krystek/Jolanta Fischer/Agnieszka Marszał

Więcej kursów, dłuższe tramwaje i autobusy. Prośba do pasażerów: liczcie się!

Od 25 marca obowiązują zmiany w rozkładzie jazdy ZDMiKP i w samym taborze. /fot. ZDMiKP
Od 25 marca obowiązują zmiany w rozkładzie jazdy ZDMiKP i w samym taborze. /fot. ZDMiKP
Jednym autobusem lub tramwajem może jednocześnie podróżować nie więcej pasażerów, niż połowa miejsc siedzących. Ma to służyć ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Tak tę kwestię wyjaśnia kwestię rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, Tomasz Okoński.

- Zarząd dróg od 25 marca wprowadza na wszystkich liniach rozkłady obowiązujące jak w dni powszednie. Kierowcy, motorniczy mają zwracać uwagę na liczbę pasażerów w pojazdach. W ramach możliwości, będziemy dostawiać autobusy przegubowe i długie tramwaje na liniach, na których rano mamy najwięcej pasażerów. Będziemy się przyglądać sytuacji na bieżąco i reagować.

Prosimy mieszkańców w miarę możliwości, stosować się do w prowadzonych wytycznych i ograniczeń w przemieszczaniu się. Przypominamy, że obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył tylko dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Jak zapewnia Tomasz Okoński, na razie nikt nie będzie wypraszał z pojazdu "nadwyżkowych" pasażerów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej liczy na zdrowy rozsądek mieszkańców. Od rana nie wpłynęła żadna skarga dotycząca łamania rządowych poleceń.

Włocławek:

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku dostosowuje wozy do nowych zaleceń. Na drzwiach pojawiły się kartki z informacją o dopuszczalnej liczbie pasażerów. Część siedzeń zostanie oddzielona taśmami. I pozostaje liczyć na odpowiedzialność ludzi, bo możliwości kontrolowania nie ma. Maksymalnie 10 osób w pojazdach 10- metrowych i 15 w 12 - metrowych - to włocławskie limity.
Mówi Tomasz Okoński
Wszyscy kierowcy w pracy, cały tabor w ruchu
Materiał Agnieszki Marszał z Włocławka
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-03-28, godz. 09:49 Koronawirus: cztery nowe zakażenia w naszym regionie. Choruje już 37 osób W kujawsko-pomorskiem potwierdzono kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie chorych jest 37 osób - poinformował w sobotę (28.03.) rano rzeczn ... » więcej 2020-03-28, godz. 08:55 Każdy kraj ma swoją biedę. Filipiny mają 10 tysięcy ludzi żyjących na cmentarzu 'Twoje serce dla dzieci z Filipin' - pod takim hasłem trwa akcja, którą zainicjował bydgoszczanin Dariusz Metel. Czwarty raz planuje zrobić paczki dla rodzin, ... » więcej 2020-03-28, godz. 07:12 Do tych masek ochronnych przyłożyli rękę fachowcy z bydgoskiego UTP Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy wyprodukuje 1500 przyłbic ochronnych dla służby zdrowia, by wesprzeć sprzętowo w walce z koronawirusem regionalną służ ... » więcej 2020-03-27, godz. 22:15 Szpital Biziela prosi o pomoc. Potrzeba środków ochrony: masek, gogli, fartuchów Ktokolwiek jest w stanie pomóc bydgoskiej lecznicy, wymienione niżej produkty może dostarczać do sekretariatu, bądź zostawiać je w Szpitalnym Oddziale Ratunko ... » więcej 2020-03-27, godz. 20:00 Szpital dziecięcy w Bydgoszczy: rodzic przy dziecku, którego życie jest zagrożone Znamy szczegóły dotyczące nowych zasad odwiedzin małych pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Dyrekcja placówki dopuściła możliwość odwied ... » więcej 2020-03-27, godz. 19:05 Raport wojewody kujawsko - pomorskiego: - W regionie zakażone są 33 osoby [wideo] - Mamy dwa nowe przypadki zakażenia z Bydgoszczy. To osoby młode przebywające w kwarantannie - mówił w piątek (27.03.) Mikołaj Bogdanowicz. Wspomniał także o ... » więcej 2020-03-27, godz. 18:06 Policja na całą ulicę nadaje komunikaty o wirusie. Czy obywatele to słyszą? [wideo] Policjanci z regionu - wykorzystując nagłośnienie na radiowozach - podczas patrolowania ulic, zalecają w czasie stanu epidemii pozostanie w domu. Z kolei bydg ... » więcej 2020-03-27, godz. 17:38 Cenny dar dla szpitala w Toruniu w czasie pandemii. Uratuje wiele osób Respiratory są obecnie najważniejszym sprzętem medycznym, który pozwoli ratować życie osobom przechodzącym chorobę COVID-19 w sposób ciężki. » więcej 2020-03-27, godz. 16:22 Nie ma szkoły, nie ma obiadów. A dzieciaki głodne. Kto je nakarmi? Trwa akcja 'Szkolny Obiad'. Wspiera dzieci, dla których ciepły posiłek w szkolnej stołówce był często jedynym jaki jadły przez cały dzień. » więcej 2020-03-27, godz. 15:18 Zwolnienia w MZK w Bydgoszczy. Czy ich przyczyną może być długotrwała choroba? 20 etatów kierowców autobusów zamierzają do końca maja zredukować Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy. Decyzji tej nie zmieni obecna sytuacja epidemii ... » więcej
1234567