Środa, 05 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-03-25, 08:42 Andrzej Krystek/Jolanta Fischer/Agnieszka Marszał

Więcej kursów, dłuższe tramwaje i autobusy. Prośba do pasażerów: liczcie się!

Od 25 marca obowiązują zmiany w rozkładzie jazdy ZDMiKP i w samym taborze. /fot. ZDMiKP
Od 25 marca obowiązują zmiany w rozkładzie jazdy ZDMiKP i w samym taborze. /fot. ZDMiKP
Jednym autobusem lub tramwajem może jednocześnie podróżować nie więcej pasażerów, niż połowa miejsc siedzących. Ma to służyć ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Tak tę kwestię wyjaśnia kwestię rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, Tomasz Okoński.

- Zarząd dróg od 25 marca wprowadza na wszystkich liniach rozkłady obowiązujące jak w dni powszednie. Kierowcy, motorniczy mają zwracać uwagę na liczbę pasażerów w pojazdach. W ramach możliwości, będziemy dostawiać autobusy przegubowe i długie tramwaje na liniach, na których rano mamy najwięcej pasażerów. Będziemy się przyglądać sytuacji na bieżąco i reagować.

Prosimy mieszkańców w miarę możliwości, stosować się do w prowadzonych wytycznych i ograniczeń w przemieszczaniu się. Przypominamy, że obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył tylko dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Jak zapewnia Tomasz Okoński, na razie nikt nie będzie wypraszał z pojazdu "nadwyżkowych" pasażerów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej liczy na zdrowy rozsądek mieszkańców. Od rana nie wpłynęła żadna skarga dotycząca łamania rządowych poleceń.

Włocławek:

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku dostosowuje wozy do nowych zaleceń. Na drzwiach pojawiły się kartki z informacją o dopuszczalnej liczbie pasażerów. Część siedzeń zostanie oddzielona taśmami. I pozostaje liczyć na odpowiedzialność ludzi, bo możliwości kontrolowania nie ma. Maksymalnie 10 osób w pojazdach 10- metrowych i 15 w 12 - metrowych - to włocławskie limity.
Mówi Tomasz Okoński
Wszyscy kierowcy w pracy, cały tabor w ruchu
Materiał Agnieszki Marszał z Włocławka
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-08-05, godz. 15:09 Niebezpiecznie w pracy. Dużo wypadków w lipcu Rekordowa liczba 21 wypadków przy pracy miała miejsce w lipcu w naszym regionie. Dwa z nich to wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Przyczyny bada Państwowa Inspe ... » więcej 2020-08-05, godz. 14:16 Kula armatnia, monety i dachówki. Trwają prace archeologów na zamku w Świeciu [zdjęcia, wideo] Na zamku krzyżackim w Świeciu pracują archeolodzy. Naukowcy z Bydgoszczy prowadzą tam badania i odkrywają kolejne tajemnice tej XIV-wiecznej twierdzy. Prace w ... » więcej 2020-08-05, godz. 13:12 W Toruniu od września inaczej kursować będą autobusy i tramwaje. Powód? Pandemia Od 1 września 2020 roku planuje się zmiany w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów MZK. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną trasa niektórych linii ma ... » więcej 2020-08-05, godz. 11:12 Polecaj miejsca w regionie i wygrywaj! Konkurs w Polskim Radiu PiK Pani Hanna z Torunia, to kolejna laureatka naszego wakacyjnego konkursu. Poleciła naszym Słuchaczom wakacje na Pojezierzu Brodnickim i wygrała voucher na base ... » więcej 2020-08-05, godz. 10:38 Wszystkie spotkania odwołane, pracownik bydgoskiego Urzędu Miasta z koronawirusem Koronawirus w bydgoskim Ratuszu. 5 sierpnia zakażenie potwierdzono u jednego z pracowników. » więcej 2020-08-05, godz. 10:14 Jak grillować to polskie mięso! Zorganizowano specjalną akcję by o tym przypomnieć Grillowanie - to niemal sport narodowy Polaków. Jeśli grillować - to polskie mięso o wysokiej jakości- z takiego założenia wyszedł Krajowy Ośrodek Wsparcia Ro ... » więcej 2020-08-05, godz. 08:20 Przedwiośnie apeluje do władz Torunia. Chodzi o edukację seksualną, antydyskryminacyjną i antyprzemocową O wprowadzanie edukacji seksualnej i antyprzemocowej - apelują do władz Torunia młodzi ze Stowarzyszenia Przedwiośnie. Przedstawili wyniki ankiety, którą prze ... » więcej 2020-08-04, godz. 19:45 Pędził ponad 200 na godzinę. I nie była to niemiecka autostrada Policjanci „drogówki” z bydgoskiej grupy „SPEED” namierzyli kierowcę hyundaia, który z prędkością ponad 220 kilometrów na godzinę pędził obwodnicą Bydgoszczy. ... » więcej 2020-08-04, godz. 18:05 Konkrety czy lanie wody? Pierwsze pomysły doraźnej komisji ds. zalanych ulic w Bydgoszczy Mapa miejsc szczególnie narażonych na podtopienia oraz uzyskanie opinii i porad specjalistów - to pomysły doraźnej komisji Rady Miasta w Bydgoszczy do spraw z ... » więcej 2020-08-04, godz. 16:50 „Mogę zawierzyć Matce Bożej to co noszę w sercu”. Z Torunia wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę Z Torunia wyruszyła 42. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku jest wyjątkowa. Z powodu epidemii koronawirusa jest sztafetowa. » więcej
1234567