Poniedziałek, 01 czerwca 2020 r.   Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada / Dzień Dziecka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2020-03-24, 18:24 Marcin Doliński

Obawy dotyczące bezpieczeństwa wychowanków Domu Dziecka w Chełmnie

Dyrektor domu dziecka w Chełmnie boi się o zdrowie wychowanków i wychowawców. Fot. Archiwum
Dyrektor domu dziecka w Chełmnie boi się o zdrowie wychowanków i wychowawców. Fot. Archiwum
Dyrektor placówki w Chełmnie boi się o zdrowie wychowanków i wychowawców.
Wojciech Woźny poprosił o pomoc Polskie Radio PiK. Jak mówi do Chełmna przywożone są dzieci z Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii z całego kraju, które z powodu zagrożenia koronawirusem zostały zamknięte. Dyrektor uważa, że takie przekazywanie sobie dzieci w dzisiejszej sytuacji jest groźne dla zdrowia i życia jego podopiecznych.

– Jeżeli ja nie odbieram tych dzieci, to przywożą mi je dzieci pod placówki. To jest abstrakcja! To po co ja przez te 2 tygodnie zabezpieczałem moje placówki, dzieci w tych placówkach, wychowawców. Przerzucają dzieci między województwami, powiatami, to jest przecież jeszcze większe zagrożenie – mówi Wojciech Woźny, dyrektor Domu Dziecka w Chełmnie.

– Z mojego rozeznania wynika, że dyrektorzy Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii postępują niezgodnie z prawem. Te ośrodki, absolutnie, nie mogą być zamykane! To jest nadinterpretacja ze strony dyrektorów MOS-ów, którzy uważają, że skoro szkoła została zamknięta, to również same MOS-y są zamknięte, a tak być nie powinno – powiedział Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty.
Materiał Marcina Dolińskiego (Popołudnie z nami)
Chełmno

Wiadomości lokalne

2020-06-01, godz. 07:02 Kolejna edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zgłoszenia od 1 czerwca Od początku czerwca mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli zgłaszać propozycje realizacji projektów osiedlowych, ponadosiedlowych i społecznych w ramach kolejnej ed ... » więcej 2020-05-31, godz. 17:29 „Dość kłótni i sporów” Apel podczas obchodów Święta Ludowego w Bydgoszczy Dziś Zielone Świątki, święto ludowców. Z tej okazji przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego z regionu złożyli w Bydgoszczy kwiaty pod pomnikiem Wincent ... » więcej 2020-05-31, godz. 14:46 Petycja w sprawie umożliwienia porodów rodzinnych w szpitalu w Toruniu W takiej chwili kobieta nie może być sama. Potrzebuje wsparcia najbliższej osoby i trzeba jej to umożliwić - piszą autorki internetowej petycji do dyrekcji Wo ... » więcej 2020-05-31, godz. 12:43 Słodkie wakacje w Żninie? Cukrownia jest teraz hotelem [zdjęcia] 110 lat produkowała cukier i dawała zatrudnienie wielu pokoleniom Pałuczan. Od jutra, po trzech latach przebudowy, wypoczywać w niej będą, takie przynajmniej ... » więcej 2020-05-31, godz. 06:00 Rząd znosi kolejne obostrzenia, biskupi znoszą dyspensję Biskupi z regionu znoszą dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnym mszach świętych. » więcej 2020-05-30, godz. 17:58 Kujawsko-Pomorskie: 13 kolejnych osób wygrało z koronawirusem Służby wojewody poinformowały w sobotę po południu o kolejnych 13 ozdrowieńcach. W ciągu minionej doby w woj. kujawsko-pomorskim nie zanotowano żadnego nowego ... » więcej 2020-05-30, godz. 15:30 Jak powstał Myślęcinek? Kolejny wirtualny spacer po Bydgoszczy [wideo] Historię Myślęcinka, czyli największego parku miejskiego w Polsce można było poznać uczestnicząc w kolejnym wirtualnym spacerze po Bydgoszczy. » więcej 2020-05-30, godz. 13:55 Prezydent Torunia: Osobny ZIT to egoizm ze strony Bydgoszczy - To smutny pomysł, żeby nie tworzyć wspólnego ZIT-u - powiedział prezydent Torunia odnosząc się do propozycji prezydenta Bydgoszczy. Rafał Bruski chce tworzy ... » więcej 2020-05-30, godz. 12:01 Burmistrz rapuje. Dziękuje medykom i zaprasza kuracjuszy do Ciechocinka [wideo] Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz wziął udział w ogólnopolskiej akcji #hot16challenge2. Przy okazji wsparcia dla medyków promuje opustoszały z powodu e ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:27 Budowa na Kujawskiej: duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki, wideo] Kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystąpił do prac na odcinkach, po których dotąd po ... » więcej
1234567