Środa, 08 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Cezaryny, Dionizego, Julii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-03-24, 08:12 Maciej Wilkowski

Głosowanie w czasie epidemii: maseczki, rękawiczki, jednorazowe długopisy

Lokal wyborczy. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Tomasz Kaźmierski/Archiwum
Lokal wyborczy. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Tomasz Kaźmierski/Archiwum
W naszym regionie w najbliższym czasie odbędą się cztery głosowania. W trzech miejscowościach będą to wybory uzupełniające. W jednej przedterminowe. W najbliższą niedzielę (29.03) w Czernikowie część mieszkańców wybierze jednego radnego. Uzupełnienia wymagają też rady gminna w Bobrowie i miejska w Ciechocinku. Będą to głosowania w tylko jednym okręgu.
Organizacyjnie, znacznie poważniejsze są wybory w Aleksandrowie Kujawskim. W styczniu bieżącego roku zmarł wieloletni burmistrz tego miasta, Andrzej Cieśla, dlatego konieczne jest przeprowadzenie przedterminowych wyborów na to stanowisko.

- Będą im towarzyszyć wyjątkowe środki bezpieczeństwa związane z epidemią koronawirusa - mówi dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Włocławku Jacek Kraszewski.

- Proces głosowania nie będzie się różnił od tych przyjętych w przepisach. Wprowadzimy jednak inną organizację w pracy komisji. Każdy wyborca będzie korzystał z jednorazowego długopisu. Będzie ograniczenie w liczbie głosujących jednocześnie - dwie lub trzy osoby maksymalnie. Członkowie komisji proszeni są o korzystanie z maseczek ochronnych. Zadbamy o odległość między miejscami głosowania, między kabinami, stolikami. Chcemy także ograniczyć możliwość kontaktu między głosującymi - wchodzącymi i wychodzącymi z lokalu wyborczego.

Na razie nie wiadomo, czy będą miały możliwość głosowania osoby przechodzące kwarantannę.

Więcej w materiale Macieja Wilkowskiego
Materiał Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-04-08, godz. 21:17 Siedem osób z personelu szpitala dziecięcego zakażonych. Mali pacjenci zdrowi Dochodzenie epidemiologiczne zakończyło się w bydgoskim szpitalu dziecięcym. Siedem osób z personelu jest zakażonych koronawirusem. Dzieci hospitalizowane w p ... » więcej 2020-04-08, godz. 20:22 Rondo Szymborskiej w Inowrocławiu otwarte dwa miesiące przed czasem [zdjęcia] Budowa ronda Szymborskiej w Inowrocławiu to część inwestycji wartej 23 miliony złotych. Od czwartku mogą z niego korzystać kierowcy. » więcej 2020-04-08, godz. 19:48 Spirytus zarekwirowali przestępcom i przekazali szpitalom do dezynfekcji Krajowa Administracja Skarbowa z  Bydgoszczy przekazała  300 litrów alkoholu do dezynfekcji dla szpitali w regionie. Spirytus pochodzący z przestępstwa posłuż ... » więcej 2020-04-08, godz. 19:01 Szpital w Grudziądzu: zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem W szpitalu jednoimiennym zakaźnym w Grudziądzu zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem. To dwie kobiety i jeden mężczyzna. Łącznie w województwie kujawsko-po ... » więcej 2020-04-08, godz. 16:46 Ponad połowa personelu szpitala miejskiego badana na obecność koronawirusa - W szpitalu miejskim w Toruniu pobrano do badań na obecność koronawirusa 341 próbek — poinformował podczas środowej konferencji prasowej prezydent miasta Mic ... » więcej 2020-04-08, godz. 15:51 145 mln zł wsparcia dla służby zdrowia w regionie na walkę z epidemią Marszałek województwa zapowiedział dziś zakup sprzętu do ratowania życia oraz niezbędnych materiałów ochrony osobistej dla szpitali wojewódzkich klinicznych o ... » więcej 2020-04-08, godz. 14:54 Podpalacz stogów w areszcie. Grasował w okolicach Kcyni Sąd aresztował na trzy miesiące 49-letniego Grzegorza P., który trzykrotnie podpalił stogi słomy z w gminie Kcynia. Łączną wartość szkód wyceniono na ponad 12 ... » więcej 2020-04-08, godz. 13:49 Akcja „Ciepło serca w słoiku”. Nawet pandemia nie przeszkodzi w pomaganiu! Bydgoszczanie po raz kolejny podzielą się świątecznym jedzeniem, a także środkami higieny osobistej z potrzebującymi. To w ramach akcji „Ciepło serca w słoiku ... » więcej 2020-04-08, godz. 12:48 Podarowali żywność, całe palety! Caritas przekaże potrzebującym Przetwory, gotowe sosy do dań, mąki, kasze, a nawet słodycze - trafią do potrzebujących w naszym regionie. Żywność do pięciu kujawsko-pomorskich oddziałów Car ... » więcej 2020-04-08, godz. 11:51 W Grudziądzu dowiozą seniorom świąteczne śniadanie. Pomysł godny naśladowania! Będzie prawdziwy żur, biała kiełbasa i jajka. To najważniejsze składniki wielkanocnego śniadania dla grudziadzkich seniorów. Miasto przygotuje 1000 takich por ... » więcej
1234567