Niedziela, 25 października 2020 r.   Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-03-24, 08:12 Maciej Wilkowski

Głosowanie w czasie epidemii: maseczki, rękawiczki, jednorazowe długopisy

Lokal wyborczy. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Tomasz Kaźmierski/Archiwum
Lokal wyborczy. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Tomasz Kaźmierski/Archiwum
W naszym regionie w najbliższym czasie odbędą się cztery głosowania. W trzech miejscowościach będą to wybory uzupełniające. W jednej przedterminowe. W najbliższą niedzielę (29.03) w Czernikowie część mieszkańców wybierze jednego radnego. Uzupełnienia wymagają też rady gminna w Bobrowie i miejska w Ciechocinku. Będą to głosowania w tylko jednym okręgu.
Organizacyjnie, znacznie poważniejsze są wybory w Aleksandrowie Kujawskim. W styczniu bieżącego roku zmarł wieloletni burmistrz tego miasta, Andrzej Cieśla, dlatego konieczne jest przeprowadzenie przedterminowych wyborów na to stanowisko.

- Będą im towarzyszyć wyjątkowe środki bezpieczeństwa związane z epidemią koronawirusa - mówi dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Włocławku Jacek Kraszewski.

- Proces głosowania nie będzie się różnił od tych przyjętych w przepisach. Wprowadzimy jednak inną organizację w pracy komisji. Każdy wyborca będzie korzystał z jednorazowego długopisu. Będzie ograniczenie w liczbie głosujących jednocześnie - dwie lub trzy osoby maksymalnie. Członkowie komisji proszeni są o korzystanie z maseczek ochronnych. Zadbamy o odległość między miejscami głosowania, między kabinami, stolikami. Chcemy także ograniczyć możliwość kontaktu między głosującymi - wchodzącymi i wychodzącymi z lokalu wyborczego.

Na razie nie wiadomo, czy będą miały możliwość głosowania osoby przechodzące kwarantannę.

Więcej w materiale Macieja Wilkowskiego
Materiał Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-25, godz. 15:44 Miałeś jechać do sanatorium? Zostań w domu i zadzwoń do ZUS Wyjazdy do sanatoriów wstrzymane do odwołania. Przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych apelują do pacjentów o pozostanie w domach. » więcej 2020-10-25, godz. 09:45 DK10 była zablokowana po zderzeniu auta osobowego i ciężarowego Droga krajowa nr 10 była zablokowana w okolicach węzła Stryszek po zderzeniu auta osobowego z ciężarowym. Utrudnienia trwały prawie 2 godzimy. » więcej 2020-10-25, godz. 08:45 „Zapal Znicz Pamięci” - dołącz do akcji Instytutu Pamięci Narodowej Teodozja Łapkiewicz, młoda nauczycielka z Rypina, to bohaterka tegorocznej akcji „Zapal Znicz Pamięci” w naszym regionie. Instytut Pamięci Narodowej kolejny r ... » więcej 2020-10-24, godz. 21:15 Obiad w restauracji? Od soboty tylko na wynos W związku z nowymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa gastronomia została zamknięta. Na razie na dwa tygodnie. » więcej 2020-10-24, godz. 18:15 Partyjne młodzieżówki ponad politycznymi podziałami. Taka jest „Młoda Bydgoszcz” Działacze partyjnych młodzieżówek założyli właśnie stowarzyszenie „Młoda Bydgoszcz”. W planach mają także powołanie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko ... » więcej 2020-10-24, godz. 14:00 Odbierali tuszki, wygraną w konkursie „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina” 2020 gęsich tuszek trafi w sumie do mieszkańców naszego regionu. Wszystko w ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”, która organizowana je ... » więcej 2020-10-24, godz. 12:33 Jazda zakończyła się na drzewie. Nie żyje siedemnastolatka 17-letnia pasażerka zginęła w wypadku w miejscowości Bielsk w gminie Kowalewo Pomorskie. Kierowca samochodu trafił do szpitala. » więcej 2020-10-24, godz. 10:08 Czego tam nie ma? Puszki pełne zdrowia dla podopiecznych Caritas Trzy tiry z żywnością dotarły do Ośrodka Caritas w Przysieku. Puszki z warzywami trafią do potrzebujących. Przydadzą się także podczas przygotowywania posiłkó ... » więcej 2020-10-24, godz. 08:03 Zapal Znicz Pamięci - apeluje IPN. W tym roku wspominamy pięć postaci XII edycja akcji „Zapal znicz pamięci” odbędzie się 25 października na terenie Oddziału IPN w Gdańsku i Delegatury IPN w Bydgoszczy. - Zapal znicz pamięci w m ... » więcej 2020-10-23, godz. 19:20 „Pogrzeb praw kobiet” – protesty w regionie. Chodzi o orzeczenie TK ws. aborcji W kilku miastach regionu odbyły się protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. ab ... » więcej
1234567