Piątek, 10 lipca 2020 r.   Imieniny: Sylwany, Witalisa, Antoniego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Weź udział! Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY-POLSKIE RADIO Pi
2020-03-20, 12:24 Redakcja/Facebook

Misjonarze z bydgoskiej Bazyliki taką mają misję: stoją przy garach i gotują biednym!

Księża z bydgoskiej bazyliki w czasie przygotowywania posiłków./fot. Sławomir Bar/Facebook
Księża z bydgoskiej bazyliki w czasie przygotowywania posiłków./fot. Sławomir Bar/Facebook
Leczo z kaszą - wczorajszy obiad./fot. Sławomir Bar/Facebook
Leczo z kaszą - wczorajszy obiad./fot. Sławomir Bar/Facebook
Przygotowanie obiadu./fot. Sławomir Bar/Facebook
Przygotowanie obiadu./fot. Sławomir Bar/Facebook
W czasie koronawirusa chętnych po ciepły posiłek jest więcej/fot. Sławomir Bar/Facebook
W czasie koronawirusa chętnych po ciepły posiłek jest więcej/fot. Sławomir Bar/Facebook
Grupa około dziesięciu księży, z proboszczem Bazyliki Mniejszej p.w. św. Wincentego a Paulo na czele, czas izolacji wykorzystuje co do sekundy. Kapłani zakasali rękawy i przygotowują obiady dla podopiecznych Stowarzyszenia Miłosierdzia.
Dotąd pod drzwi Stowarzyszenia Miłosierdzia przychodziło około 200 osób dziennie. Teraz jest o, co najmniej, kilkudziesięciu chętnych więcej do przyjęcia ciepłego posiłku. Bazylika nie może odesłać swoich podopiecznych z pustymi rękami. Do kuchni weszli więc księża. Pracują od rana do wieczora.

- Mężczyźni to chyba jednak nie są najlepsi kucharze - mówi ks. Sławomir Bar, proboszcz Bazyliki. - Mam jednak nadzieję, że nasze dania smakują. Potrzebujących jest bardzo dużo. My na przykład od dwóch dni obieramy ziemniaki na dzisiejszy obiad, a wieczorem zaczynamy robienie kanapek. Potrzebujemy ich z 200, ponieważ w weekendy nasza kuchnia nie działa, więc wydamy ludziom chociaż kanapki i suchy prowiant na dwa dni.

Każdemu zgłaszającemu się po pomoc mierzona jest temperatura, a wydający zaopatrzeni są w maseczki i w rękawiczki.

- Staramy się maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo, o zachowywanie odległości w kolejce po posiłek - mówi ksiądz Sławomir.

Młodzież z Bazyliki Św. Wincentego a Paulo chętnie wspomoże osoby potrzebujące w zakupach żywności i leków. Dodatkowo jest przewidziana pomoc dla najuboższych.

Chętni proszeni są o kontakt na numer: 52 322 53 52 w godzinach 10:00 - 12:00 i 16:00 - 18:00 podając HASŁO: Bazylika Pomaga lub mailowo na adres: haslobazylikapomaga@gmail.com.

Wiadomości lokalne

2020-07-09, godz. 21:23 Szymon Hołownia w Bydgoszczy: Ruszymy z impetem, po drodze zrobimy mnóstwo dobra Około 200 bydgoszczan przyszło na Plac Wolności porozmawiać z Szymonem Hołownią.  Były kandydat na prezydenta zajął trzecie miejsce w wyborach. Dziś dziękował ... » więcej 2020-07-09, godz. 20:52 Prezydent Duda o sprawie Anny Derewienko. „Została skrzywdzona, nie znajduję słów" - Nie znajduję określenia, jeśli ktoś z przyczyn politycznych prześladuje osobę z niepełnosprawnością. Jak to można by to w ogóle nazwać? To jest jakieś zacho ... » więcej 2020-07-09, godz. 20:18 Ciemne i zalane ulice, hałdy śmieci. Radni PiS: Bydgoszcz sobie z tym nie radzi Radni PiS z Bydgoszczy chcą zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta. W przyszłym tygodniu złożą wniosek w tej sprawie. Chcą rozmawiać m.in. o zalegających w ... » więcej 2020-07-09, godz. 19:55 Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy interweniuje w sprawie niepełnosprawnej bydgoszczanki Rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy Adam Bielan odniósł się w czwartek do sprawy niepełnosprawnej Anny Derewienko z Bydgoszczy. - To wydarzenie skandalic ... » więcej 2020-07-09, godz. 19:17 Społeczny komitet z Grudziądza prosi wyborców Hołowni o wsparcie Trzaskowskiego - Zwracamy się przede wszystkim do wyborców Szymona Hołowni, aby poszli na wybory i oddali głos na Rafała Trzaskowskiego - powiedział w czwartek w Grudziądzu ... » więcej 2020-07-09, godz. 18:02 Rowerzyści powitani w Zakopanem. Jechali z Inowrocławia, uczcili 160. urodziny Kasprowicza Były uśmiechy szczęścia, wielkie zmęczenie i satysfakcja z osiągniętego celu. Później wywiady dla zakopiańskich i krakowskich mediów. Uczestnicy rowerowej wyp ... » więcej 2020-07-09, godz. 17:20 Niepełnosprawna malarka wyrzucona z bydgoskiej fundacji. Bo nie chciała wspierać PO? Anna Derewienko poskarżyła się na Facebooku, że została pozbawiona pomocy fundacji, którą kieruje radna PO. Powód? Odmowa publicznego poparcia tej partii. - P ... » więcej 2020-07-09, godz. 16:32 „Ostatnie 5 lat to był dobry czas dla Polski”. Deklaracja poparcia prezydenta Dudy Prawo i Sprawiedliwość na finiszu kampanii wyborczej w Toruniu. Lokalni działacze Zjednoczonej Prawicy podpisali pod pomnikiem Mikołaja Kopernika deklarację p ... » więcej 2020-07-09, godz. 15:46 Zabił człowieka na drodze, porzucił auto i uciekł. Jechał pijany, bez prawa jazdy Mogileńscy policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę Audi A6, który śmiertelnie potrącił pieszego i oddalił się z miejsca wypadku. » więcej 2020-07-09, godz. 14:00 Aż 100 tys. więcej w puli Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Za frekwencję Prezydent Bydgoszczy zachęca mieszkańców do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich. Do budżetu obywatelskiego osiedla, gdzie 12 lipca frekwencja będzie ... » więcej
1234567