Piątek, 29 maja 2020 r.   Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2020-03-18, 15:40 Katarzyna Prętkowska

Inkasenci nie mają spisywać liczników w mieszkaniu. Gdyby się pojawili - nie otwierać!

Mieli nie spisywać liczników w mieszkaniu, a jednak inkasenci pod drzwiami się pojawili./fot. Katarzyna Prętkowska
Mieli nie spisywać liczników w mieszkaniu, a jednak inkasenci pod drzwiami się pojawili./fot. Katarzyna Prętkowska
Po interwencji Polskiego Radia PiK, Polska Spółka Gazownictwa przeprasza swoich klientów w Toruniu. Zaniepokojeni Słuchacze poinformowali nas, że mimo epidemii koronawirusa i zaleceń by unikać kontaktów, w blokach na osiedlu Mokre prowadzone są odczyty liczników gazu w mieszkaniach.
W Toruniu na osiedlu Mokre pojawiła się informacja o planowanych odczytach liczników gazowych w mieszkaniach. Zawiadomiła nas o tym jedna z lokatorek.

- Tyle się mówi, żeby nie wychodzić, żeby się nie spotykać z ludźmi, tymczasem od mieszkania do mieszkania będzie chodzić człowiek, będzie spisywać liczniki, i będzie narażać wszystkich na zakażenie. Czy tego odczytu nie można zorganizować inaczej - telefonicznie, przez internet albo kiedy indziej?

Odpowiada Artur Michniewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa.

- Podjęliśmy działania, żeby nie narażać ani naszych pracowników, ani klientów. Wszelkie odczyty liczników znajdujących się w mieszkaniach zostały wstrzymane. Firmy realizujące dla nas odczyty będą je nadal realizować, ale tylko w przypadku, gdy miernik zamontowany jest na klatce schodowej, bądź w linii ogrodzenia. Uspokajam lokatorów: nikt nie będzie pukać do drzwi mieszkań - zapewniał rzecznik w czasie porannej rozmowy z reporterką PR PiK.

Tymczasem kilka godzin później okazało się, że inkasent jednak pojawił się w bloku na osiedlu i pukając od drzwi, do drzwi próbował spisywać liczniki w mieszkaniach.

Przedstawiciel firmy zapewnia, że to kłopot z komunikacją. Ustalenie w tej sprawie się nie zmieniły. Mieszkańcy mogą nie wpuścić inkasenta. Jednocześnie Artur Michniewicz podpowiada, by zostawić w drzwiach kartkę z odczytem liczników. W ostateczności firma skorzysta z szacunkowych wyliczeń zużycia gazu.
Materiał Katarzyny Prętkowskiej (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-05-28, godz. 21:03 Jest kasa, będą komputery. Wszystko w prezencie od firmy gazowniczej Działająca na terenie całej Polski firma Gaz-System przekaże 25 gminom 750 tysięcy złotych na zakup komputerów. » więcej 2020-05-28, godz. 19:05 16 milionów złotych na pomysły mieszkańców. Kolejna edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego Mieszkańcy znów będą mogli zgłaszać swoje propozycje, na co chcą wydać przeznaczone w budżecie pieniądze. 12 milionów z całej puli trafi na projekty osiedlowe ... » więcej 2020-05-28, godz. 17:04 Inwestycja w szpitalu w Grudziądzu. Dla bezpieczeństwa medyków i pacjentów Grudziądzki szpital buduje nową sterylizatornię. Poprzedni obiekt jest za mały, a trzeba zwiększać bezpieczeństwo medyków i pacjentów. » więcej 2020-05-28, godz. 14:28 Jechał pod prąd bez prawa jazdy, w karambolu zginął 28-latek. Jest wyrok Sąd Okręgowy w Toruniu utrzymał karę 10 lat więzienia dla sprawcy karambolu na autostradzie pod Toruniem. Do tragicznego wypadku doszło w lutym zeszłego roku. » więcej 2020-05-28, godz. 13:52 Studenci chcą zdawać egzaminy zdalnie. Jakie decyzje na uczelniach w regionie? [wideo] Jest decyzja  UMK w Toruniu w sprawie sesji egzaminacyjnej - będzie można zdawać ją zdalnie, podobnie jak na UKW w Bydgoszczy. UTP planuje „system mieszany”. » więcej 2020-05-28, godz. 12:57 31-letni motocyklista zginął na miejscu. Policja:18-latka nie ustąpiła pierwszeństwa Policjanci z Nakła pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w środę wieczorem na obwodnicy miasta. Zginął w nim ... » więcej 2020-05-28, godz. 12:30 Jeden z ostatnich żołnierzy 1. Dywizji Pancernej generała Maczka zmarł w Toruniu [wideo] Kapitan Edmund Semrau, jeden z ostatnich żołnierzy 1. Dywizji Pancernej generała Maczka, nie żyje. Miał 94 lata. » więcej 2020-05-28, godz. 12:10 Tramwaj na Kujawskiej: od soboty duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki] Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystępuje do prac na odcinkach, po których ob ... » więcej 2020-05-28, godz. 10:21 Stwierdzili koronawirusa i nadal przyjmowali na oddział? Kontrola sanepidu w szpitalu Sanepid prowadzi już kontrolę w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu -dowiedziało się Polskie Radio PiK. Jej przeprowadzenie - po wykryciu 51 przypadk ... » więcej 2020-05-28, godz. 07:04 Chcą refundacji urządzenia dla osób z usuniętą krtanią. Ministerstwo czeka na opinię Parlamentarzyści z Inowrocławia pytają ministra zdrowia o refundację urządzenia, ułatwiającego życie osobom z usuniętą krtanią. Tacy pacjenci, w czasie epidem ... » więcej
1234567