Poniedziałek, 06 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Izoldy, Celestyna, Wilhelma
Jarosław Gowin: Podaję się do dymisji
Jarosław Gowin: Podaję się do dymisji
Jarosław Gowin: Podaję się do dymisji
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-02-25, 20:02 Polska Agencja Prasowa

Jest decyzja środowiskowa w sprawie S10 Bydgoszcz - Toruń

Grafika bydgoszcz.rdos.gov.pl
Grafika bydgoszcz.rdos.gov.pl
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach budowy drogi ekspresowej S10 na odcinku Bydgoszcz - Toruń - poinformowano na stronie RDOŚ. Trasa ma być realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
W decyzji określono istotne warunki korzystania ze środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem konieczności ochrony cennych wartości przyrodniczych oraz ograniczenia uciążliwości dla terenów sąsiednich. Doprecyzowano także warunki mające na celu ochronę roślin i zwierząt, w tym przejść dla zwierząt dużych, średnich i małych, nadzoru przyrodniczego na etapie realizacji inwestycji, czy kompensacji przyrodniczej. Określono lokalizację i parametry ekranów akustycznych. Warunki dotyczą także ochrony wód powierzchniowych i podziemnych, szczególnie zabezpieczających istniejące studnie na terenach ochrony ujęć wód.

Określono też zakres analizy porealizacyjnej dotyczącej hałasu, monitoringu przyrodniczego, a także konieczność przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko na etapie projektu budowlanego.

Decyzja została wydana po uzyskaniu niezbędnej opinii Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy i dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Odcinek drogi ekspresowej S10 ma być częścią trasy łączącej aglomeracje szczecińską, bydgosko – toruńską i warszawską.

Decyzja RDOŚ zatwierdza środowiskowo wybór wariantu, będący przedmiotem analiz w ramach prowadzonego przez GDDKiA studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego.

Droga ekspresowa S10 ma być drogą dwujezdniową o długości około 50 km. Zacznie się na węźle Bydgoszcz Południe i początkowo zostanie poprowadzona tak jak droga krajowa nr 10. W okolicy Solca Kujawskiego (Wypaleniska, Makowiska) trasa oddali się na południe, by następnie dotrzeć do istniejącej obwodnicy Torunia S10, gdzie będzie dobudowana druga jezdnia z niezbędnymi korektami drogi istniejącej. S10 na węźle Toruń Południe będzie łączyła się z autostradą A1. W ramach zadania przewidziano także rozbudowę drogi krajowej nr 25 w rejonie miejscowości Brzoza, w pobliżu węzła Bydgoszcz Południe.

Trasa S10 między Bydgoszczą a Toruniem została skierowana przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.(PAP)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-04-06, godz. 12:17 Gdzie najwięcej osób w kwarantannie, gdzie najmniej? Aktualny raport wojewody Najwięcej osób z regionu jest obecnie w kwarantannie w Toruniu i we Włocławku - wynika z raportu Urzędu Wojewódzkiego. » więcej 2020-04-06, godz. 11:31 Poseł Girzyński: Troszczymy się o zdrowie, ale każda strona ma interes polityczny - Poczekajmy na rekomendację ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego - mówił o terminie wyborów poseł Zbigniew Girzyński, który był dziś gościem „Rozmowy dnia” ... » więcej 2020-04-06, godz. 09:44 Kontrola w szpitalu po anonimowym liście lekarza. Zleciła ją prokuratura Prokuratura sprawdza, czy w toruńskim Szpitalu Miejskim nie narażono życia i zdrowia pacjentów oraz personelu medycznego, w związku z zakażeniami koronawiruse ... » więcej 2020-04-06, godz. 09:13 Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus tęskni! Rekolekcje i msze św. w PR PiK W Wielkim Tygodniu w Polskim Radiu PiK będzie można posłuchać rekolekcji, nagranych specjalnie dla Naszych Słuchaczy. W Wielkanoc i kolejne niedziele będą tak ... » więcej 2020-04-06, godz. 08:39 Warzywa, owoce, kwiaty z dowozem do domu. Stworzyli targowisko online Targowisko online powstało w Świeciu. Z taką inicjatywą wyszli lokalni rolnicy i mieszkańcy. » więcej 2020-04-06, godz. 08:03 Pomoc psychologa i teleporady. Bydgoski Ośrodek pomaga za darmo Bezpłatną pomoc psychologiczną i teleporady w czasie epidemii koronawirusa proponuje potrzebującym Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profil ... » więcej 2020-04-05, godz. 20:49 Są w kwarantannie i narzekają na złe warunki. Niektórzy muszą zostać dłużej Osoby przebywające w kwarantannie zbiorowej w budynku przy ul. Żytniej we Włocławku  skarżą się na warunki.  Wskazują, że do dyspozycji mają  wspólne łazienki ... » więcej 2020-04-05, godz. 19:49 Oddział urologii ogólnej i onkologicznej w szpitalu miejskim w Toruniu zamknięty Kolejny oddział zamknięty został w szpitalu miejskim w Toruniu. Taką decyzję podjął sanepid z powodów epidemiologicznych. » więcej 2020-04-05, godz. 18:19 17 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. Gdzie najwięcej osób w kwarantannie? 17 kolejnych osób jest zakażonych koronawirusem w regionie - informuje Urząd Wojewódzki. » więcej 2020-04-05, godz. 17:10 Pierwsze izolatorium w regionie. Przyjęło 22 osoby z koronawirusem Pierwsze w Kujawsko-Pomorskiem izolatorium działa w sanatorium „Orion' w Ciechocinku. Trafiają tam osoby chore, które przechodzą COVID-19 w sposób łagodny. » więcej
1234567