Niedziela, 05 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Ireny, Wincentego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-02-18, 15:24 Tatiana Adonis/Redakcja

Rodzice nie zgadzają się na likwidację szkoły w Trzemiętowie. Będzie protest

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie/fot. sicienko.pl
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie/fot. sicienko.pl
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie, w gminie Sicienko ma zostać zlikwidowana. Na środę (19 lutego) rodzice zapowiadają protest.
Placówkę chce zamknąć wójt. W budynku miałoby funkcjonować przedszkole, w planach jest też uruchomienie poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz świetlicy dla mieszkańców. Uczniowie z Trzemiętowa mieliby chodzić do szkoły w  oddalonym o prawie 5 km Samsiecznie.

W dziesięciotysięcznej gminie Sicienko jest 6 szkół podstawowych, z których trzy mają status małej szkoły. – Placówka w Trzemiętowie jest naszą najmniejszą szkołą, a do tego z nie najlepszymi wynikami – wyjaśnia wójt gminy Sicienko Piotr Chudzyński. Dyrektorka szkoły twierdzi, że ta ocena jest krzywdząca, bo badania prowadzone były wiele lat temu. Apeluje, by dać szansę placówce. Na likwidację nie zgadzają się także rodzice, w środę będą protestować.

W środę także uchwałą w sprawie zamiaru likwidacji podstawówki w Trzemiętowie zajmą się radni gminy Sicienko. Ich głos „za" da wójtowi zielone światło do dalszych działań. Opinię w sprawie będzie musiał wydać Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.  Ostatnio Marek Gralik nie zgodził się na zmiany, dotyczące podstawówek w Mamliczu i Barcinie, które planował wprowadzić burmistrz Barcina.
Rodzice nie zgadzają się na likwidację szkoły w Trzemiętowie. Będzie protest (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-04-05, godz. 09:00 Toruńskie autobusy nie pękały w szwach - ustalili inspektorzy z Bydgoszczy [zdjęcia] Inspektorzy transportu drogowego z WITD w Bydgoszczy sprawdzali, czy w komunikacji publicznej przestrzegane są limity pasażerów. Na szęście, nadliczbowych pod ... » więcej 2020-04-04, godz. 19:30 Warsztat, samochody, drzewa w ogniu. Ludzie w potrzasku. Policja ocaliła trzy osoby Do pożaru doszło w piątek (03.04.) przed godz. 17.00 przy ulicy Ciechocińskiej w Bydgoszczy. Ogień pojawił się na terenie warsztatu samochodowego. Tyle było w ... » więcej 2020-04-04, godz. 18:05 Koronawirus nie odpuszcza: w regionie przybyło 25 chorych, w całym kraju 124 Jak informują służby wojewody kujawsko - pomorskiego, łącznie w całym regionie potwierdzone zostały już 224 przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Obecnie w Polsce w ... » więcej 2020-04-04, godz. 17:55 Zamienić mieszkanie w teatr? Z toruńską sceną to nic trudnego! Czytanie dramatu oraz 'Niedziela w Teatrze' - oto najnowsze wydarzenia przygotowane online przez aktorów toruńskiego Teatru W. Horzycy. W sobotę (04.04.) o 18 ... » więcej 2020-04-04, godz. 17:30 Wojewoda kujawsko - pomorski upomina prezydenta Inowrocławia. Za co? Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w liście otwartym opublikowanym w Internecie apeluje do prezydenta Ryszarda Brejzy o zaprzestanie siania dezinformacji, niepokoju ... » więcej 2020-04-04, godz. 15:26 Zakupy na miejskich rynkach: tłok w alejkach, nieco luźniej w kolejkach Regionalne targowiska mają się chronić przed koronawirusem. W zeszłą środę rząd zalecił, by m.in. przy jednym straganie stały tylko 3 osoby oddalone od siebie ... » więcej 2020-04-04, godz. 14:00 Naukowcy z UKW z szansą na nagrodę. Ich "zbroja" wzmocni mięśnie dzieci Druk 3D w połączeniu z egzoszkieletem daje nadzieję na poprawę sprawności dzieci z osłabionymi mięśniami. Projekt opracowany przez naukowców z Wydziału Mechat ... » więcej 2020-04-04, godz. 12:44 Znów koronawirus w Bizielu: chorują pracownicy oddziałów i administracji Są trzy nowe potwierdzone przypadki koronawirusa wśród pracowników bydgoskiego szpitala Biziela - informuje rzecznik prasowy lecznicy, Kamila Wiecińska. » więcej 2020-04-04, godz. 12:05 Maski włóż - mówią wieki, czyli historyczne postacie na bydgoskich pomnikach! [galeria] Arkadiusz Wybranowski wymyślił projekt 'Zamaskowana Bydgoszcz' i zaopatrzył w maski m.in. wybitnego polskiego chirurga dr. Zygmunta Mackiewicza, kryptologa Ma ... » więcej 2020-04-04, godz. 11:13 Dentobusy dla pacjentów z koronawirusem, a dla pozostałych? NFZ informuje Stomatolodzy w dentobusach będą pomagać w nagłych przypadkach pacjentom zarażonym koronawirusem, z kolei objęci kwarantanną skorzystają z wyznaczonych gabinet ... » więcej
1234567