Środa, 19 lutego 2020 r.   Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-02-14, 10:15 Marcin Kupczyk/Redakcja

Zbigniew Sosnowski: Bydgoszcz i Toruń powinny współpracować

Jeden ZIT byłby znacznie lepszy - uważa wicemarszałek województwa. Fot. Archiwum
Jeden ZIT byłby znacznie lepszy - uważa wicemarszałek województwa. Fot. Archiwum
Jeden wspólny obszar funkcjonalny łączący Bydgoszcz z Toruniem i ościennymi gminami czy dwa oddzielne obszary? Do dyskusji, która pojawiła się na antenie Polskiego Radia PiK włącza się wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski.
Niedawno szef radnych PiS w sejmiku Michał Krzemkowski stwierdził, że łączenie obu miast jest niecelowe i powinny powstać dwa osobne obszary funkcjonalne. Wcześniej podobną opinię wyraził prezydent Bydgoszczy. Sprzeciwił się temu prezydent Torunia Michał Zaleski.

Zbigniew Sosnowski jest zwolennikiem łączenia.

- Te dwa miasta nie współpracują ze sobą, a dość ostro rywalizują. tak bardzo bym chciał, by te dwa miasta doprowadziły do ścisłej współpracy, w efekcie wytworzył się jeden wspólny, wielki ośrodek dla całego województwa, gdzie zniknęłaby dyskusja o podziałach, a skupilibyśmy swoją uwagę na rozwiązywaniu istotnych problemów. Jeden ZIT byłby znacznie lepszy. Sprawiałby, że Bydgoszcz i Toruń były sobie bliższe. To przyczyniłoby się do dalszego dobrego rozwoju całego województwa kujawsko-pomorskiego - uważa wicemarszałek województwa.

Posłuchaj Rozmowy Dnia ze Zbigniewem Sosnowskim
ZIT

Wiadomości lokalne

2020-02-19, godz. 13:32 Więcej dla stulatków. Nowa stawka świadczenia honorowego od marca Prawie 300 złotych więcej dla stulatków. Honorowe świadczenie z ZUS otrzymuje w naszym województwie 117 osób. » więcej 2020-02-19, godz. 12:36 W tym sezonie mniej chorych na grypę. Dlaczego? Choć przychodnie pełne pacjentów z objawami grypowymi nie ma mowy o wzroście zachorowań. Przeciwnie! Z danym Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wynika, że o ... » więcej 2020-02-19, godz. 11:34 Kiedy udostępniony zostanie kolejny fragment drogi S5 w naszym regionie? W piątek będzie można jeździć częścią kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5 w naszym regionie - poinformował o tym Urząd Miejski w Szubinie. To jednak nie je ... » więcej 2020-02-19, godz. 10:32 O krok od tragedii. Młody kierowca stracił prawo jazdy O dużym szczęściu może mówić 19-letni kierowca mitsubishi oraz jego 20-letni pasażer, których auto w wyniku niedostosowania prędkości, dachowało. Policjanci z ... » więcej 2020-02-19, godz. 09:34 Najlepszy patron dla nowego, polskiego święta: Mikołaj Kopernik Mikołaj Kopernik to badacz, którego wkład w rozwój światowej nauki trudno przecenić, dlatego będzie doskonałym patronem nowego święta - Dnia Nauki Polskiej - ... » więcej 2020-02-19, godz. 08:22 Grudziądzkie Wodociągi pozostaną spółką miasta. Ostateczną decyzję podejmą radni Udziały w grudziądzkich Wodociągach nie trafią w prywatne ręce. Samorząd wycofał się z pomysłu sprzedaży części majątku spółki, aby zdobyć dodatkowe pieniądze ... » więcej 2020-02-19, godz. 07:15 Ul. Bratkowa w Bydgoszczy tonie w ciemnościach. Mieszkańcy zakładnikami negocjacji? Coraz więcej mieszkańców różnych ulic w Bydgoszczy skarży się na nieczynne lampy uliczne, co o tej porze roku bywa niebezpieczne i uciążliwe, zarówno dla pies ... » więcej 2020-02-19, godz. 06:20 Jedyny kandydat na rektora UMK. To prof. Andrzej Sokala Prof. Andrzej Sokala jest jedynym kandydatem na rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. We wtorek w południe minął termin na zgłoszenia kandydatów. » więcej 2020-02-18, godz. 21:05 Połasił się na perfumy. Policja prosi o pomoc w identyfikacji Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny przedstawionego na zdjęciu. » więcej 2020-02-18, godz. 20:18 We Włocławku będą badać próbki pod kątem ASF. Powstanie jedno z najnowocześniejszych laboratoriów We Włocławku powstanie laboratorium do badania próbek pod kątem afrykańskiego pomoru świń ASF. Ma być jednym z najnowocześniejszych w kraju. » więcej
1234567