Czwartek, 03 grudnia 2020 r.   Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-02-13, 18:17 Andrzej Krystek/Redakcja

Domagają się swoich pieniędzy i pomocy ze strony Inspekcji Pracy

Poszkodowani byli pracownicy hostelu pod siedzibą Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy. Fot. Andrzej Krystek
Poszkodowani byli pracownicy hostelu pod siedzibą Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy. Fot. Andrzej Krystek
Kolejną w ciągu ostatnich miesięcy pikietę w sprawie zaległych wynagrodzeń zorganizowały byli pracownicy Hostelu 24 w Bydgoszczy, którym właściciel placówki nie zapłacił należności.
Po kilku zorganizowanych wcześniej protestach pod hostelem przy ul.Lelewela w Bydgoszczy oraz domem pracodawcy w Trzcińcu, tym razem byli pracownicy zebrali się pod siedzibą Okręgowej Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy na pl. Piastowskim. Po kilkunastu minutach okrzyków i prezentacji transparentów protestujący zostali wpuszczeni do sali konferencyjnej Inspektoratu.

- W tej sprawie być może Państwowa Inspekcja Pracy coś robi, ale nikogo o tym nie informuje. Do naszego związku zgłosiło się 14 osób, ale liczba poszkodowanych może wynosić 40 osób. W sumie zaległości wynoszą około 14 tys. zł - powiedział Jakub Żaczek ze Związku Syndykalistów Polski.

- Państwowa Inspekcja Pracy rozkłada ręce. W sądzie nie mogę dostać wyroku, mimo że był już dla mnie przygotowany - dodała jedna z byłych pracownic hostelu.

- Te sytuacje były skierowane do prokuratury, ponieważ pracodawca odmawia okazania dokumentów. Przynajmniej trzy wnioski są już skierowane do sądu i sprawy w sądzie się toczą - powiedział Waldemar Adamec, zastępca okręgowego inspektora pracy w Bydgoszczy.

Po rozmowie i obietnicy udostępnienia zainteresowanym protokołów pokontrolnych w celu wykorzystania ich w dalszych postępowaniach sądowych pikietę przeniesiono pod Hostel 24 w Bydgoszczy.
Domagają się swoich pieniędzy i pomocy ze strony Inspekcji Pracy (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-12-03, godz. 08:02 Więcej zgonów niż rok temu w Toruniu i Grudziądzu. Przyczyną COVID-19? 294 osoby zmarły w listopadzie w Toruniu. To o 72 zgony więcej niż w listopadzie ubiegłego roku - wynika z danych przekazanych przez urząd miasta. To wzrost o ... » więcej 2020-12-03, godz. 07:04 Kolejne zmiany na budowanej ekspresówce. Tym razem koło Szubina Uwaga kierowcy jeżdżący na trasie z Bydgoszczy do Poznania! Od czwartku zmiany na budowanej drodze ekspresowej nr 5. » więcej 2020-12-02, godz. 20:08 W naszym regionie wolnych jest 847 łóżek covidowych i 62 respiratory W woj. kujawsko-pomorskim wolnych jest 847 łóżek covidowych i 62 respiratory - poinformował w środę urząd wojewódzki w Bydgoszczy. Ostatniej doby w regionie p ... » więcej 2020-12-02, godz. 18:35 Dr Rajewski: musimy nauczyć się żyć z wirusem, on nie zniknie, nawet jak będzie szczepionka [rozmowa] W „Popołudniu z nami” rozmawialiśmy z dr. Pawłem Rajewskim, wojewódzkim konsultantem w dziedzinie chorób zakaźnych. » więcej 2020-12-02, godz. 17:29 Inwestycja robi wrażenie. Oddano część nowego szpitala w Toruniu [dużo zdjęć] Pierwszy obiekt nowo budowanego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu gotowy. Wykonawca przekazał klucze do nowoczesnego gmachu lecznicy zakaźnej. » więcej 2020-12-02, godz. 15:20 Wysuwane trybuny, nowe oświetlenie i parkiet. Hala w Jeżewie do remontu Hala sportowo-widowiskowa w Jeżewie w powiecie świeckim doczeka się generalnego remontu. Inwestycja została dofinansowana z rządowego programu. » więcej 2020-12-02, godz. 14:28 Testy antygenowe nie w każdej przychodni. „Lekarz decyduje, komu je wykonać” Testy antygenowe na obecność koronawirusa wkrótce trafią do POZ-ów w naszym regionie. Placówki mogą już zgłaszać zapotrzebowanie. Testy nie pojawią się jednak ... » więcej 2020-12-02, godz. 13:14 Jego przyjaciel zmarł na COVID-19. Ufundował aparat do tlenoterapii dla szpitala [wideo] Aparat do wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej trafił dziś do 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Sprzęt pomaga w leczeniu niewydolności od ... » więcej 2020-12-02, godz. 11:39 Samochód zderzył się z szynobusem, kierowca nie żyje. Ruch kolejowy był wstrzymany Około 60-letni mężczyzna zginął w zderzeniu z pociągiem w podtoruńskich Łysomicach. Na oznakowanym przejeździe bez zapór osobowe auto wjechało pod szynobus. » więcej 2020-12-02, godz. 09:30 Haszysz i kokaina w puszkach z farbą. Znaleźli też broń, maczety i pieniądze [zdjęcia] 17 kilogramów narkotyków, a także broń maszynową, maczety i inne niebezpieczne narzędzia przechwycili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. W Bydgoszcz ... » więcej
1234567