Środa, 19 lutego 2020 r.   Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-02-13, 18:17 Andrzej Krystek/Redakcja

Domagają się swoich pieniędzy i pomocy ze strony Inspekcji Pracy

Poszkodowani byli pracownicy hostelu pod siedzibą Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy. Fot. Andrzej Krystek
Poszkodowani byli pracownicy hostelu pod siedzibą Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy. Fot. Andrzej Krystek
Kolejną w ciągu ostatnich miesięcy pikietę w sprawie zaległych wynagrodzeń zorganizowały byli pracownicy Hostelu 24 w Bydgoszczy, którym właściciel placówki nie zapłacił należności.
Po kilku zorganizowanych wcześniej protestach pod hostelem przy ul.Lelewela w Bydgoszczy oraz domem pracodawcy w Trzcińcu, tym razem byli pracownicy zebrali się pod siedzibą Okręgowej Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy na pl. Piastowskim. Po kilkunastu minutach okrzyków i prezentacji transparentów protestujący zostali wpuszczeni do sali konferencyjnej Inspektoratu.

- W tej sprawie być może Państwowa Inspekcja Pracy coś robi, ale nikogo o tym nie informuje. Do naszego związku zgłosiło się 14 osób, ale liczba poszkodowanych może wynosić 40 osób. W sumie zaległości wynoszą około 14 tys. zł - powiedział Jakub Żaczek ze Związku Syndykalistów Polski.

- Państwowa Inspekcja Pracy rozkłada ręce. W sądzie nie mogę dostać wyroku, mimo że był już dla mnie przygotowany - dodała jedna z byłych pracownic hostelu.

- Te sytuacje były skierowane do prokuratury, ponieważ pracodawca odmawia okazania dokumentów. Przynajmniej trzy wnioski są już skierowane do sądu i sprawy w sądzie się toczą - powiedział Waldemar Adamec, zastępca okręgowego inspektora pracy w Bydgoszczy.

Po rozmowie i obietnicy udostępnienia zainteresowanym protokołów pokontrolnych w celu wykorzystania ich w dalszych postępowaniach sądowych pikietę przeniesiono pod Hostel 24 w Bydgoszczy.
Domagają się swoich pieniędzy i pomocy ze strony Inspekcji Pracy (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-02-19, godz. 14:35 Bezinteresownie pomagają potrzebującym. Taka jest nasza młodzież! Kleje do płytek, gładzie, białą farbę i rękawice robocze pilnie potrzebne do remontów mieszkań potrzebujących bydgoszczan. » więcej 2020-02-19, godz. 13:32 Więcej dla stulatków. Nowa stawka świadczenia honorowego od marca Prawie 300 złotych więcej dla stulatków. Honorowe świadczenie z ZUS otrzymuje w naszym województwie 117 osób. » więcej 2020-02-19, godz. 12:36 W tym sezonie mniej chorych na grypę. Dlaczego? Choć przychodnie pełne pacjentów z objawami grypowymi nie ma mowy o wzroście zachorowań. Przeciwnie! Z danym Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wynika, że o ... » więcej 2020-02-19, godz. 11:34 Kiedy udostępniony zostanie kolejny fragment drogi S5 w naszym regionie? W piątek będzie można jeździć częścią kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5 w naszym regionie - poinformował o tym Urząd Miejski w Szubinie. To jednak nie je ... » więcej 2020-02-19, godz. 10:32 O krok od tragedii. Młody kierowca stracił prawo jazdy O dużym szczęściu może mówić 19-letni kierowca mitsubishi oraz jego 20-letni pasażer, których auto w wyniku niedostosowania prędkości, dachowało. Policjanci z ... » więcej 2020-02-19, godz. 09:34 Najlepszy patron dla nowego, polskiego święta: Mikołaj Kopernik Mikołaj Kopernik to badacz, którego wkład w rozwój światowej nauki trudno przecenić, dlatego będzie doskonałym patronem nowego święta - Dnia Nauki Polskiej - ... » więcej 2020-02-19, godz. 08:22 Grudziądzkie Wodociągi pozostaną spółką miasta. Ostateczną decyzję podejmą radni Udziały w grudziądzkich Wodociągach nie trafią w prywatne ręce. Samorząd wycofał się z pomysłu sprzedaży części majątku spółki, aby zdobyć dodatkowe pieniądze ... » więcej 2020-02-19, godz. 07:15 Ul. Bratkowa w Bydgoszczy tonie w ciemnościach. Mieszkańcy zakładnikami negocjacji? Coraz więcej mieszkańców różnych ulic w Bydgoszczy skarży się na nieczynne lampy uliczne, co o tej porze roku bywa niebezpieczne i uciążliwe, zarówno dla pies ... » więcej 2020-02-19, godz. 06:20 Jedyny kandydat na rektora UMK. To prof. Andrzej Sokala Prof. Andrzej Sokala jest jedynym kandydatem na rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. We wtorek w południe minął termin na zgłoszenia kandydatów. » więcej 2020-02-18, godz. 21:05 Połasił się na perfumy. Policja prosi o pomoc w identyfikacji Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny przedstawionego na zdjęciu. » więcej
1234567