Piątek, 04 grudnia 2020 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-02-06, 15:00 Monika Siwak

Lekarz pod telefonem - nowa usługa w bydgoskich przychodniach

Niektóre schorzenia można skonsultować z lekarzem przez telefon. Grypopodobne lepiej okazać osobiście./fot. Pixabay
Niektóre schorzenia można skonsultować z lekarzem przez telefon. Grypopodobne lepiej okazać osobiście./fot. Pixabay
Lekarze rodzinni mają przez dwie godziny w tygodniu doradzać pacjentom przez telefon. Dyżury telefoniczne w każdej przychodni obowiązują od początku roku. Mogą z nich korzystać m.in. pacjenci Przychodni Gdańska.
- Telemedycyna ma pomóc rozładować kolejki do lekarzy - mówi Barbara Nawrocka, rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy.

- W każdej poradni, w miejscu widocznym dla pacjenta powinna być wywieszona informacja, w jakie dni, i w jakich godzinach będą te porady udzielane i oczywiście powinien być podany numer telefonu. Idea tych porad telefonicznych ma przede wszystkim na celu ograniczenie zbędnych wizyt w przychodni. Te porady telefoniczne będą się bardziej sprawdzały w odniesieniu do pacjentów, których lekarz znany. Mam na myśli przede wszystkim pacjentów z przewlekłą chorobą. Przez telefon można skonsultować na przykład dawkowanie leków. Lekarz może omówić z z pacjentem wyniki najnowszych badań. Porada telefoniczna nie zastąpi jednak wizyty w gabinecie w sytuacji, kiedy ona jest konieczna, np. teraz, gdy mamy okres zwiększonej zachorowalności na grypę i konieczne jest osłuchanie pacjenta, obejrzenie go.

Czym jest telemedycyna
Mówi Barbara Nawrocka, rzecznik NFZ

Wiadomości lokalne

2020-12-03, godz. 18:58 Chcą nieść ciepło, serce i pomoc. Bydgoszczanie mogą kolejny raz dołączyć do akcji Mimo pandemii chcą pomóc potrzebującym. Organizatorzy akcji „Ciepło serca w słoiku” zachęcają bydgoszczan do wsparcia zbiórki darów, a w Wigilię do podzieleni ... » więcej 2020-12-03, godz. 17:27 Niepełnosprawni są jak inni. Mają prawo być szczęśliwi 47 projektów na kwotę 19 mln zł, z których skorzysta łącznie ok. 10 tysięcy osób - to tegoroczne działania kujawsko-pomorskiego oddziału Państwowego Funduszu ... » więcej 2020-12-03, godz. 16:21 Wiadomo już skąd w raportach tak duże liczby zgonów w kilku powiatach regionu Dzienne dane o zgonach chorych na COVID-19 raportowane przez Ministerstwo Zdrowia z powiatów woj. kujawsko-pomorskiego na początku grudnia czasami były zbiorc ... » więcej 2020-12-03, godz. 15:28 W regionie opady śniegu i marznącego śniegu z deszczem. Będzie ślisko! [wideo] Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią! Czwartkowe opady słabego śniegu wieczorem i w nocy przejdą w opady deszczu, miejscami marznącego i powodującego gołoled ... » więcej 2020-12-03, godz. 13:03 300 tys. zł dla ofiary księdza-pedofila. Apelacja oddalona, zapłaci m.in. diecezja bydgoska Zapadł prawomocny wyrok w sprawie odszkodowania dla ministranta molestowanego przez ks. Pawła K. Diecezja bydgoska i archidiecezja wrocławska mają solidarnie ... » więcej 2020-12-03, godz. 12:19 Wójt Jeżewa po COVID-zie oddał osocze [informatory dla ozdrowieńców i chorych] Osocze  ciągle jest potrzebne. To lek, który może uratować komuś życie.  Wójt gminy Jeżewo Maciej Rakowicz - jako ozdrowieniec - sam dał przykład i zachęca  d ... » więcej 2020-12-03, godz. 11:27 Publicznie znieważył prezydenta RP, był pijany. Może trafić na trzy lata do więzienia 48-letni mieszkaniec Torunia odpowie przed sądem za publiczne znieważenie prezydenta RP - dowiedziało się Polskie Radio PiK. Chodzi o incydent z 19 lipca. Akt ... » więcej 2020-12-03, godz. 09:56 Obecna dyrektor dalej będzie prowadzić szpital. Marszałek: To nie czas na eksperymenty Sylwia Sobczak wygrała konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu - dowiedziało się Polskie Radio PiK. Komisja konkursowa pod przewodni ... » więcej 2020-12-03, godz. 09:03 Tramwaje na ul. Kujawskiej od niedzieli. Mikołajkowy prezent dla pasażerów W niedzielę (6 grudnia) tramwaje pojadą torowiskiem wybudowanym wzdłuż ul. Kujawskiej. Dzięki nowej inwestycji bydgoskie osiedla Kapuściska, Wyżyny, Glinki i ... » więcej 2020-12-03, godz. 08:02 Więcej zgonów niż rok temu w Toruniu i Grudziądzu. Przyczyną COVID-19? 294 osoby zmarły w listopadzie w Toruniu. To o 72 zgony więcej niż w listopadzie ubiegłego roku - wynika z danych przekazanych przez urząd miasta. To wzrost o ... » więcej
1234567