Czwartek, 09 lipca 2020 r.   Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
relaks
2020-02-05, 11:00 Jolana Fischer

Zaburzenia na pediatrii, pat na ginekologii. Szpital w Rypinie w ciężkim stanie

Szpital w Rypinie./fot. Sławomir Kukiełczyński/Archiwum
Szpital w Rypinie./fot. Sławomir Kukiełczyński/Archiwum
Szpitalowi w Rypinie grozi zamknięcie oddziału ginekologiczno-położniczego. To pokłosie problemów z jakimi placówka boryka się od dłuższego czasu. Kontrole Regionalnej Izby Obrachunkowej i NFZ, wykazały wiele zaniedbań ze strony poprzednich władz. Tymczasem obecny dyrektor, Roman Wasielewski, niedawno zrezygnował ze swojej funkcji.
Jak informuje dr Janusz Sobociński, lekarz z oddziału ginekologiczno - położniczego SPZOZ im. Franciszka Dłutka w Rypinie, tamtejszą „ginekologię" czekają zmiany od 1 marca:

- Oddział będzie zawieszony - niby zawieszony - nie zamknięty, ale ponieważ tych zawieszeń oddziałów mieliśmy już kilka z powodu zaburzeń w obsadzie pediatrycznej, więc teraz każde takie zawieszenie przyczynia się do rozproszenia pacjentek po innych szpitalach.

W przestrzeni publicznej pojawiły się także słowa krytyki względem obecnego dyrektora, któremu zarzuca się, że nie jest zainteresowany pozyskiwaniem nowych lekarzy. To jednak również może wynikać z dramatycznej sytuacji finansowej szpitala:

- Personel medyczny na oddziale położniczo-ginekologicznym jest w pełni zatrudniony i wystarczający, natomiast chodzi o Oddział Dziecięcy, o pediatrów. Stawki godzinowe wynagrodzenia lekarzy są dosyć wysokie, być może nie stać nas na to...

Do tematu będziemy wracać.
Co się dzieje na rypińskiej ginekologii?
Problemy oddziału pediatrii z rypińskiego szpitala

Wiadomości lokalne

2020-07-08, godz. 21:00 Ważny temat: niepełnosprawni - kto się nimi zajmie po śmierci opiekunów? Jak skutecznie pomóc osobom niepełnosprawnym? W jaki sposób mądrze zabezpieczyć ich przyszłość? Na naszej antenie mówił na ten temat podczas wizyty w Bydgoszc ... » więcej 2020-07-08, godz. 20:15 Gdzie grzebać zwierzęta? Włocławscy społecznicy wskazują os. Kazimierza Wielkiego We Włocławku miłośnicy czworonogów starają się o zrealizowanie tego celu od półtora roku. Problemem jest jednak lokalizacja. Na propozycję Krzywej Góry zaprot ... » więcej 2020-07-08, godz. 19:21 Głosowanie się opłaca. Gminy z dostaną bonusy za wysoką frekwencję - Nie mamy tak pokaźnych promes, jakie wręczają samorządowcom przedstawiciele rządu, ale o czeki na 20 tys zł też warto powalczyć - mówił w Toruniu marszałek ... » więcej 2020-07-08, godz. 17:10 Rafał Trzaskowski w Radziczu: - Rolników trzeba traktować jak przedsiębiorców Współpracę z rządem i walkę o jak największe unijne dopłaty dla rolników oraz stworzenie funduszu klęskowego, jeśli wygra wybory - obiecywał na spotkaniu w Ra ... » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Duma Ciechocinka zrzuciła "kieckę"! Od pół wieku nie było tak dużego remontu tężni [wideo, zdjęcia] Najdłuższe w Europie tężnie są właśnie odświeżane. Nową tarninę przywiezie około 180 tirów. Rewitalizacja symbolu Ciechocinka pochłonie 22 mln zł, z czego 15 ... » więcej 2020-07-08, godz. 16:04 Łączy dwie części gminy, ułatwia życie ludziom. Nowa droga w gminie Koneck Na ten remont czekali mieszkańcy - 4,5-kilometrowy odcinek drogi otwarto uroczyście w Kolonii Straszewskiej, w powiecie aleksandrowskim. » więcej 2020-07-08, godz. 15:02 Policja z Bydgoszczy i Poznania wpadła na trop złodziei samochodów [zdjęcia, wideo] Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z poznańskimi policjantami zatrzymali dwie osoby zamieszane w przestępczość samochodową. 41 i ... » więcej 2020-07-08, godz. 13:12 „Prezydent Warszawy pozbył się problemu”. Odpady z Czajki zagrożeniem dla regionu Co z bombą ekologiczną, którą zafundowała m.in. naszemu regionowi warszawska oczyszczalnia Czajka? Pytała dziś na polu koło Wójcina bydgoska poseł PiS Ewa Koz ... » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Poseł Myrcha: Polska polityka potrzebuje zupełnie nowego otwarcia [rozmowa] - Rafał Trzaskowski nie boi się używać słów, że jest niesiony nową falą, także w polskim społeczeństwie, które oczekuje nowego rozdziału, nie odcinając się oc ... » więcej 2020-07-08, godz. 09:42 Zderzenie ciężarówki z cysterną, naczepa w poprzek jezdni. Wypadek na „dziesiątce" Dwa samochody ciężarowe zderzyły się w środę po godz. 7.00 w Przyłubiu na drodze krajowej na 10 (Bydgoszcz-Toruń). Cysterna wypadła z drogi, a zestaw z naczep ... » więcej
1234567