Piątek, 21 lutego 2020 r.   Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-01-28, 12:16 Robert Erdmann/Redakcja

Wiadomo, jak nazywa się dwulatek z okna życia. Co dalej z dzieckiem?

To już trzecie dziecko pozostawione w oknie życia Caritas Diecezji Bydgoskiej /fot. AlbertusTeolog, Wikipedia
To już trzecie dziecko pozostawione w oknie życia Caritas Diecezji Bydgoskiej /fot. AlbertusTeolog, Wikipedia
Dwuletni chłopiec, zostawiony przy oknie życia w Bydgoszczy, ma szansę na adopcję. Policji udało się ustalić jego tożsamość.
Chłopca przy oknie życia u sióstr klarysek przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy znaleziono w niedzielę. Dziecko natychmiast trafiło do szpitala na badania. – To o tyle niestandardowy przypadek, że dziecku umieszczono kartkę z jego imieniem i datą urodzenia, więc podjęte działania pozwoliły na ustalenie jego danych personalnych - mówi Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Jak dodaje, w takiej sytuacji sąd w pierwszej kolejności podejmuje działania nakierowane na dobro dziecka, czyli zapewnienie mu bieżącej opieki. – Niezależnie od tego, podjęte są przez sąd z urzędu działania w kierunku pozbawienia rodziców władzy rodzicielskiej. Gdy pozbawienie władzy rodzicielskiej stałoby się prawomocne, wówczas w pierwszej kolejności – znów kierując się dobrem dziecka – zgłoszone zostaje ono przez sąd do ośrodka adopcyjnego – tłumaczy rzecznik.

To już trzecie dziecko pozostawione w oknie życia Caritas Diecezji Bydgoskiej istniejącym od ponad 10 lat przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy. Drugie zostało otwarte we wrześniu zeszłego roku przy Fundacji Wielkiej Rodziny w Brdyujściu ( ul. Łowicka 68).
Mówi Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Bydgoszczy
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-02-20, godz. 20:47 Od kwietnia opłaty za deszczówkę w Grudziądzu. Na razie zapłacą przedsiębiorcy i zarządcy dróg Grudziądzcy przedsiębiorcy i zarządcy dróg zapłacą od kwietnia za deszczówkę. Na razie z opłat zwolnieni będą mieszkańcy bloków, kamienic i domów jednorodzinn ... » więcej 2020-02-20, godz. 19:47 Czym jest edukacja globalna? Tego można było dowiedzieć się we Włocławku O edukacji globalnej rozmawiali dziś we Włocławku nauczyciele i eksperci. Seminarium miało pokazać, jak pracować w szkole, by uczniowie lepiej rozumieli świat ... » więcej 2020-02-20, godz. 18:36 W Toruniu rozpoczęło się zbieranie podpisów poparcia kandydatury Roberta Biedronia Społeczny Komitet Poparcia Roberta Biedronia rozpoczął zbieranie podpisów dla swojego kandydata w wyborach prezydenckich. W skład Komitetu weszli członkowie i ... » więcej 2020-02-20, godz. 17:32 Jest wyrok ws. wyprowadzenia majątku z Domaru. Kary w zawieszeniu Kary od 14 miesięcy do 2 lat więzienia w zawieszeniu, grzywny i dozór kuratora dla 7 oskarżonych o wyprowadzanie majątku z bydgoskiego Domaru. Bydgoski sąd uz ... » więcej 2020-02-20, godz. 16:37 Lewica Razem chce wzrostu opłat za parkowanie w Bydgoszczy Mniejsze dofinansowanie miasta dla transportu publicznego w Bydgoszczy to wina Prawa i Sprawiedliwości, a lekarstwem na to mają być wyższe opłaty za parkowani ... » więcej 2020-02-20, godz. 15:45 Medale dla bohaterów. Także tych współczesnych Za walkę o niepodległość, działalność charytatywną, ale również sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych. Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wrę ... » więcej 2020-02-20, godz. 14:33 Chcesz lepiej poznać region? Jest do tego świetna okazja! „Poznaj Region z Przewodnikiem” - władze województwa po raz szósty zapraszają do wspólnego poznawania bardziej i mniej znanych zakątków Kujaw i Pomorza. » więcej 2020-02-20, godz. 13:36 Większy komfort dla pacjentów i lekarzy. Klinika w szpitalu wojskowym po modernizacji Klinika Ortopedii i Chirurgii Narządu Ruchu w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy już po modernizacji. Od dziś ma też patrona - wybitnego ortopedę Wiesława Romani ... » więcej 2020-02-20, godz. 12:11 Rokowania są dobre! Mała Julka już po operacji w Bostonie! 5 miesięczna Julka z Bydgoszczy już po operacji. Z jej serca lekarze z Bostonu wycięli około 5 cm włókniaka. Jak stwierdzili - guz był dwa razy większy niż sa ... » więcej 2020-02-20, godz. 11:06 Gowin: reformy sądownictwa są niezbędne, ale jest pole do kompromisu Jarosław Gowin gościł w Toruniu przy okazji pierwszy raz obchodzonego Dnia Nauki Polskiej i święta UMK. » więcej
1234567