Sobota, 04 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Izydora, Wacława
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-01-17, 09:10 Katarzyna Prętkowska

Drogowa misja posła Lewicy. Ten most odciąży Toruń, ale obciąży budżet państwa

Poseł Robert Kwiatkowski dąży do budowy trzeciego mostu drogowego w Toruniu./fot. Katarzyna Prętkowska
Poseł Robert Kwiatkowski dąży do budowy trzeciego mostu drogowego w Toruniu./fot. Katarzyna Prętkowska
Poseł Robert Kwiatkowski zabiega o finansowanie z budżetu państwa budowy trzeciego mostu drogowego w Toruniu. Zapowiedział zgłoszenie poprawki budżetowej w tej sprawie. Przeprawa miałaby powstać na wysokości Szosy Okrężnej.
- Mam zamiar, i uzyskałem już stosowną zgodę klubu parlamentarnego Lewicy, złożyć do dyskutowanego w parlamencie budżetu państwa wniosku o zmianę tego budżetu i o uwzględnienie inwestycji Mostu Zachodniego w Toruniu. W tym roku planuję, że to będzie zmiana rzędu 80 milionów złotych. Cała inwestycja, w mojej ocenie, pochłonie nie mniej, niż 450 milionów złotych, a prace zajmą trzy lata.

Ten most, tak na skróty, porównuje do mostu w Kwidzynie, który jest wybudowany taką samą technologią. Kwota 80 milionów złotych wydaje się jak najbardziej satysfakcjonująca. Mam nadzieję, że tę poprawkę poprą także inni posłowie, zwłaszcza posłowie Koalicji wywodzący się z naszego regionu, z naszego okręgu. Chyba nie muszę państwa przekonywać do znaczenia i potrzeby wybudowania tutaj trzeciego mostu drogowego. (...)

Poseł Lewicy uważa, że w tym roku w budżecie państwa powinno zostać zapisanych 80 mln zł z myślą o toruńskiej inwestycji. Parlamentarzysta zapowiada też kolejne działania w sprawie zniesienia opłat za przejazd autostradową obwodnicą Torunia oraz zmiany nazw węzłów autostradowych. Z odpowiedzi Ministerstwa Infrastruktury, jaką otrzymał wynika, że zmiany byłyby zbyt dużym obciążeniem dla budżetu państwa.
Materiał Katarzyny Prętkowskiej (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-04-04, godz. 10:00 Kujawsko - Pomorskie: 42 osoby z koronawirusem. W całej Polsce: 3503 W piątek późnym wieczorem (03.04) sztab wojewody przysłał kolejne wiadomości z frontu walk z wirusem COVID - 19. Liczba chorych bardzo wzrosła. Łącznie jest i ... » więcej 2020-04-03, godz. 21:00 Pracownicy socjalni wspierają podopiecznych. Telefonicznie, osobiście i...na wynos Bydgoskie stołówki dla najbiedniejszych mieszkańców, w czasie epidemii zamieniono na punkty wydawania obiadów na wynos. Kontakt z pracownikami socjalnymi Miej ... » więcej 2020-04-03, godz. 19:58 Palił się magazyn, cztery samochody i drzewa. Słup dymu nad Bydgoszczą Do poważnego pożaru doszło w piątek przed godz. 17.00 przy ulicy Ciechocińskiej w Bydgoszczy. Ogień pojawił się na terenie warsztatu samochodowego. » więcej 2020-04-03, godz. 19:21 "Jesteś siedemsetny w kolejce". Czy to film Barei? To komunikat infolinii regionalnego ZUS-u Jak uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania i nie zwariować? Krystyna Michałek z kujawsko-pomorskiego oddziału ZUS przyznaje, że interesanci masowo korzys ... » więcej 2020-04-03, godz. 18:32 Śmierć z powodu zatrzymania krążenia w przebiegu obrzęku płuc, ale koronawirusa nie było 70-letnia kobieta, która zmarła z powodu nagłego zatrzymania krążenia w Szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy, nie była zakażona koronawirusem - poinformowano w p ... » więcej 2020-04-03, godz. 17:45 Zbiórka na środki ochrony dla dwóch klinik Szpitala im. Jurasza. „Brakuje wszystkiego” Pieniądze na środki ochrony osobistej dla zespołów Kliniki Kardiochirurgii oraz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w bydgoskim Szpitalu im. Jurasza zb ... » więcej 2020-04-03, godz. 16:58 Miejsce pamięci w Mniszku coraz bliżej remontu. Zginęło tam prawie 10 tysięcy osób Kolejny samorząd przekazał wsparcie finansowe na odbudowę zbiorowej mogiły pomordowanych Polaków w Mniszku w gminie Dragacz. Tym razem zrobił to powiat świeck ... » więcej 2020-04-03, godz. 16:18 Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus tęskni! Rekolekcje i Msze św. w PR PiK W Wielkim Tygodniu w Polskim Radiu PiK będzie można posłuchać rekolekcji, nagranych specjalnie dla naszych Słuchaczy. W Niedzielę Palmową, Wielkanoc i kolejne ... » więcej 2020-04-03, godz. 15:14 Zamknęli sześć oddziałów szpitala we Włocławku. Personel z koronawirusem Sześć oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku zostało zamkniętych z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u osób z personelu pl ... » więcej 2020-04-03, godz. 14:53 Terytorialsi pomagają potrzebującym. Ostatnio nakarmili mieszkańców Nakła Terytorialsi z 8 Kujawsko - Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” rozwozili żywność dla najbardziej potrzebujący ... » więcej
1234567